Artykuły Sponsorowane

Sposób na miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej i cellulitu? Nowoczesne zabiegi wyszczuplające!

wyszczuplenieklinikamirackiNierównomierne odkładanie się tłuszczu, w takich obszarach ciała, jak brzuch, boczki, ramiona, okolice ud i bioder (tak zwane ,,bryczesy”), to bardzo częsty problem związany z wyglądem sylwetki. Co ciekawe, nadmiar tkanki tłuszczowej w takich miejscach to problem nie tylko osób z otyłością i nadwagą. Nawet szczupłe osoby, prowadzące aktywny tryb życia, mogą mieć kłopot z redukcją tkanki tłuszczowej. Zdarza się, że nawet sport nie jest receptą na zniwelowanie boczków czy wysmuklenie ud. Przyczyną miejscowego otłuszczenia jest specyficzny sposób magazynowania tłuszczów przez organizm. To dlatego niechciana tkanka tłuszczowa jest odporna na tradycyjne metody odchudzania i modelowania sylwetki. Podobnie jest z cellulitem. Jego powstanie często nie jest powiązane z nieodpowiednią dietą bądź nadwagą.

Jak więc pozbyć się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej, cellulitu i doskonale wymodelować sylwetkę? Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej. Przedstawiamy dwa z nich, które redukują niechcianą tkankę tłuszczową, modelują ciało i zwalczają cellulit.

Dlaczego redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej jest tak trudna?

Magazynowanie tłuszczu u dorosłego człowieka odbywa się poprzez specyficzne reakcje metaboliczne, które wywołują proces liposyntezy (gromadzenia tłuszczów) oraz lipolizy (rozpadu tłuszczów). Aktywność i kierunek tych procesów są uzależnione od zapotrzebowania organizmu na energię i jej ilości, którą dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. O naszych skłonnościach do tycia lub chudnięcia w wybranych obszarach ciała decydują natomiast dwa rodzaje specjalnych receptorów, zlokalizowanych na komórkach tłuszczowych – jedne z nich ułatwiają gromadzenie się tłuszczu, podczas gdy drugie odpowiadają za spalanie zmagazynowanego tłuszczu. To właśnie ich ilość oraz rozmieszczenie na komórkach tłuszczowych decydują o indywidualnych kształtach naszej sylwetki.

Zbyt mała ilość receptorów ,,spalających”, np. na brzuchu czy boczkach, powoduje, że tkanka tłuszczowa w tych miejscach jest mało wrażliwa na bodźce wysyłane przez organizm odchudzającej się osoby, informujące o potrzebie spalenia zapasów tłuszczu. Dodatkowo, zmagazynowany tłuszcz bardzo trudno wydostaje się na zewnątrz komórki tłuszczowej, dlatego trudno z niego skorzystać, przetwarzając go w niezbędną dla organizmu energię. W takim przypadku restrykcyjna dieta oraz intensywna aktywność fizyczna mogą doprowadzić do wyraźnego spadku energii, co jednak nie oznacza, że uruchomione zostaną zapasy tłuszczu zgromadzone na brzuchu, boczkach czy tak zwanych ,,bryczesach”.

W czym pomogą nam zabiegi wyszczuplające?

Nowoczesne, nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się tłuszczu, którego nie jesteśmy w stanie zredukować za pomocą diety i aktywności fizycznej. Zaawansowane technologicznie metody wyszczuplania i modelowania sylwetki doprowadzają do uszkodzenia komórki tłuszczowej oraz jej zawartości (upłynnienia tłuszczu), co z kolei umożliwia ich usunięcie z organizmu, w wyniku działania naturalnych procesów. To skuteczny, szybki i bezpieczny sposób na pozbycie się miejscowej otyłości. Dla pacjentów niezwykle ważna jest nieinwazyjność zabiegu. Nowoczesne metody szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej nie wymagają użycia skalpela. Na ciele nie wykonuje się żadnych nacięć, zabieg nie podrażnia skóry i szybko można wrócić do codziennej aktywności. Dodatkowo, nowoczesne technologie pozwalają na jednoczesne pozbywanie się tkanki tłuszczowej, ujędrnianie i poprawę elastyczności skóry.

Jak wybrać zabieg dla siebie? Przede wszystkim trzeba skonsultować się z lekarzem. Specjalista oceni, jak duży jest problem i która z metod będzie najlepiej dopasowana do konkretnego przypadku. Klinika Miracki – specjalizująca się w wykonywaniu zabiegów modelujących sylwetkę, szczególnie poleca dwie nieinwazyjne metody. ,,Pacjentkom, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej, a nie chcą poddawać się inwazyjnym metodom, takim jak liposukcja, polecamy zabieg urządzeniem SculpSure połączony z zabiegami endermologii Alliance LPG, których działanie wzajemnie się uzupełnia i prowadzi do spektakularnych rezultatów” – mówi doktor Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej.

SculpSure, czyli 25% tłuszczu mniej w 25 minut!

SculpSure jest urządzeniem laserowym do całkowicie nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Ta metoda redukcji tkanki tłuszczowej jest bardzo skuteczna, a sam zabieg trwa rekordowo krótko. SculpSure usuwa 25% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi w ciągu zaledwie 25 minut! Zabieg pozwala nie tylko pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu na brzuchu, boczkach, pośladkach, udach czy ramionach, lecz także obkurczyć skórę i nadać jej pożądaną sprężystość. To wszystko sprawia, że SculpSure stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liposukcji, po której niezbędny jest czas rekonwalescencji.

,,Podczas zabiegu wykorzystywane jest specyficzne powinowactwo fali do tkanki tłuszczowej, rozgrzewające tkankę podskórną aż do głębokości 3 cm. Dzięki temu uszkodzone zostają nawet najbardziej uporczywe komórki tłuszczowe, na które nie działają pozostałe metody wyszczuplające. Istotną informacją jest to, że ten zaledwie 25 minutowy zabieg doprowadza do trwałej redukcji tłuszczu w wybranym obszarze ciała – tłuszcz znika raz na zawsze, co potwierdzają badania i efekty terapii u naszych pacjentów. Skuteczność i bezpieczeństwo tej terapii potwierdziła, m.in. amerykańska Agencja Żywności i Leków – FDA, która zajmuje się kontrolą urządzeń medycznych” – mówi Dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej i założyciel Kliniki Miracki z trzema oddziałami w Warszawie.

Zabieg SculpSure można traktować jako samodzielną terapię lub połączyć ją z innymi metodami, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty wyszczuplenia. Doskonałym zabiegiem uzupełniającym działanie metody laserowej będzie Alliance LPG Endermologie – masaż podciśnieniowy, polecany przez specjalistów z Kliniki Miracki.

Alliance LPG Endermologie – modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, kontrolowanego przez specjalne oprogramowanie komputerowe. Zabieg nie tylko skutecznie modeluje sylwetkę, lecz także redukuje uporczywy cellulit. Specjaliści z Kliniki Miracki dysponują najnowocześniejszym urządzeniem do endermologii – Alliance LPG Endermologie – to właśnie w Klinice Miracki miała miejsce ogólnopolska premiera tej innowacyjnej technologii, która całkowicie odmieniła oblicze zabiegów na ciało z zakresu medycyny estetycznej. Światowy sukces tego francuskiego urządzenia tkwi przede wszystkim w unikalnej głowicy, integrującej działanie wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe, co pozwala na wykonanie kompleksowej terapii modelującej. Efekty widoczne są już po trzech wykonanych zabiegach, a cała procedura jest dla pacjenta bardzo przyjemna. Tak samo, jak w przypadku laserowej redukcji tkanki tłuszczowej, zabieg endermologii może stanowić samodzielną terapię (wtedy najlepiej zdecydować się na pełną serię 10-20 zabiegów) lub pomocniczą metodę przy innych zabiegach medycyny estetycznej.

Więcej informacji na temat zabiegów wyszczuplających znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/sculpsure-redukcja-tluszczu-25-minut/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments