REKLAMA

Jak zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem telefonów komórkowych

 

Telefony komórkowe to z jednej strony dobrodziejstwo w komunikacji, z drugiej strony emitują promieniowane elektromagnetyczne nieobojętne dla zdrowia człowieka.

Mimo, że telefony nie są w powszechnym użyciu wystarczająco długi okres czasu aby można było określić długofalowe skutki oddziaływania, jednakże badania naukowe niezbicie wykazują, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe jest  szkodliwe dla człowieka.

ochrona przed promieniowaniem rozmaryn

Np. według przeprowadzonych badań przez Europejski Instytut ds. Komponentów Elektronicznych w Bukareszcie promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe ma wpływ na krew, próbki krwi poddawano oddziaływaniu mikrofal o różnym natężeniu, eksperymenty trwały od 10 do 60 godzin i wykazały, że nawet przy promieniowaniu mniejszym niż promieniowanie telefonów komórkowych dochodzi do wytrącenia hemoglobiny z krwinek czerwonych i przenikaniu jej do krwiobiegu. Inne eksperymenty dowiodły, że w żywych, zarówno ludzkich jak i zwierzęcych komórkach, wystawionych na działanie pola elektromagnetycznego typowego dla telefonów komórkowych, następował znaczący wzrost jedno- i dwuniciowych pęknięć helisy kodu DNA – czyli uszkodzenie DNA. Z czym się wiąże uszkodzenie DNA i jakie ma skutki wszyscy wiemy. Badania wykazały m.in,  że poddana promieniowaniu krew miała o 300% wiecej uszkodzen w tym DNA niż palenie tytoniu czy azbest. Badania trwały cztery lata i zostały w większości sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, prowadzone były przez 12 zespołów badawczych z 7 państw.

rozmaryn chroni przed promieniowaniem

Jak ograniczyć promieniowanie to pewnie każdy wie. Mniej korzystać z telefonu, raczej w razie konieczności a nie dla pogaduszek, unikać bliskiego kontaktu, trzymać możliwie jak najdalej od ciała, np. w torbie a nie w kieszeniach czy na smyczach na szyi, w domu trzymać telefon co najmniej w odległości 2 metrów od siebie a na noc najlepiej wyłączać, nie trzymać bezpośrednio przy uchu przed uzyskaniem polaczenia bo wtedy jest największa siła promieniowania a telefon komórkowy trzymamy głównie przy kości skroniowej, która jest najcieńszą kością czaszki stanowi bardzo słabą barierę ochronną.

 

Jeśli mimo wszystko nie możemy zmienić trybu życia i kontaktu z telefonem – jest naturalne remedium, aby zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem.

Rozmaryn

Badania naukowe wykazały że rozpuszczalne w tłuszczach kwasy karnozolu i karnozowy ì zapewniają bardzo dużą ochronę przeciwmutacyjną.  Działają jako foto-protektor likwidując wolny rodniki  i  stymulując  własne endogenne mechanizmy obronne.

Wystarczy od czasu pić herbatki, zaparzyć ½ łyżeczki posiekanego rozmarynu w szklance wrzątku, używać olejek rozmarynowy, smarować nim z dodatkiem innego oleju, stopy i dłonie, częściej  używać rozmarynu jako przyprawę, robić inhalacje z dodatkiem olejku lub ziela.

 

rosemary balsamic marinade

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
 • Tomasz

  Oj, żeby to było takie proste.

  • http://walterjagodzinski.wordpress.com/ Walter

   a co nie jest proste

 • Breneka

  „długi okres czasu”
  Szanowny autorze, albo „długi okres” albo „długi czas” – wiadomo, że okres czasu a nie np. ziemniaków.
  Dbajmy o język polski, bo niebawem może go zabraknąć. Pozdrawiam.

 • Marta T-ka

  Super, ale obawiam się, że rozmaryn to jednak za mało 😉 W tej chwili nagromadzenie fal PEM jest tak duże, że naprawdę homeopatia tego typu to tak, jakby leczyć ciężką grypę herbatką z miodem… A co do porad na ochronę przed PEM, to tutaj jest to bardzo konkretnie przedstawione:

  10 PROSTYCH TRIKÓW, KTÓRE OGRANICZĄ WPŁYW PEM

  Aby jak najlepiej zadbać o przyjazne otoczenie – z myślą o zdrowiu własnym oraz maluszka – warto na co dzień stosować się do kilku prostych porad, które pozwolą ograniczyć oddziaływanie negatywnych fal promieniowania elektromagnetycznego. Warto być świadomym, że im bardziej oddalamy się od źródła promieniowania, tym mniejszy negatywny wpływ będzie ono na nas miało.

  1. Dbaj o to, by czas spędzany przy komputerze nie przekraczał 4 godzin dziennie (pamiętaj o tym, że pracodawca powinien zapewnić ciężarnej pracującej przy komputerze inne zajęcie na kolejne 4 godziny 8-godzinnego dnia pracy).

  2. Całkowicie odłączaj od zasilania urządzenia, których nie używasz, zwłaszcza na noc.

  3. Co najmniej 30 – 60 minut przed pójściem spać nie korzystaj już z żadnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (zamiast wieczornego filmu, lepiej poczytaj książkę).

  4. Nie korzystaj z telefonu komórkowego jako budzika, pozostaw go na noc w innym, odległym pomieszczeniu.

  5. Unikaj nadmiernego używania urządzeń bezprzewodowych.

  6. Kupując urządzenia elektryczne, wybieraj te, które posiadają wtyczkę z uziemieniem. Upewnij się również, że gniazdka w Twoim mieszkaniu są uziemione.

  7. Jako oświetlenia nocnego nie używaj lamp wyposażonych w funkcję ściemniania.

  8. Staraj się nie nosić przy sobie telefonu komórkowego. Wybieraj też telefony z jak najniższym SAR, czyli współczynnikiem określającym ilość energii, jaka jest pochłaniana przez ciało człowieka, podczas gdy telefon komunikuje się ze stacją bazową.

  9. Rozmawiając przez telefon komórkowy:
  – trzymaj słuchawkę w pewnej odległości od ucha (dobrym rozwiązaniem jest zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący),
  – nie zasłaniaj anteny, znajdującej się w górnej części aparatu – spowoduje to wzrost mocy aparatu dla utrzymania połączenia i tym samym zwiększy natężenie emitowanego promieniowania,
  – nie przykładaj aparatu bezpośrednio do ucha po wybraniu numeru – nawiązując połączenie, telefon – działa ze swoją maksymalną mocą. Odsuwając urządzenie od ucha i odczekując kilka sekund zanim osoba po drugiej stronie odbierze połączenie, dbasz o to, by do Twojego ciała dotarło możliwie mało zgubnych fal o wysokim natężeniu,
  – nie staraj się nawiązać połączenia, będąc w strefie słabego zasięgu, np. w windzie, piwnicy czy w garażu podziemnym,
  – nie prowadź rozmów, będąc w samochodzie – fale elektromagnetyczne odbijają się od karoserii i gromadzą wewnątrz, a ich działanie jest wówczas o wiele silniejsze,
  – zmniejsz ilość rozmów oraz, w miarę możliwości, ogranicz czas ich trwania do 2-3 minut

  10. Wybieraj odzież i akcesoria z materiałów atestowanych oraz posiadających zdolność odbijania pól elektromagnetycznych

REKLAMA
%d bloggers like this: