Jak zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem telefonów komórkowych

 

Telefony komórkowe to z jednej strony dobrodziejstwo w komunikacji, z drugiej strony emitują promieniowane elektromagnetyczne nieobojętne dla zdrowia człowieka.

Mimo, że telefony nie są w powszechnym użyciu wystarczająco długi okres czasu aby można było określić długofalowe skutki oddziaływania, jednakże badania naukowe niezbicie wykazują, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe jest  szkodliwe dla człowieka.

ochrona przed promieniowaniem rozmaryn

Np. według przeprowadzonych badań przez Europejski Instytut ds. Komponentów Elektronicznych w Bukareszcie promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe ma wpływ na krew, próbki krwi poddawano oddziaływaniu mikrofal o różnym natężeniu, eksperymenty trwały od 10 do 60 godzin i wykazały, że nawet przy promieniowaniu mniejszym niż promieniowanie telefonów komórkowych dochodzi do wytrącenia hemoglobiny z krwinek czerwonych i przenikaniu jej do krwiobiegu. Inne eksperymenty dowiodły, że w żywych, zarówno ludzkich jak i zwierzęcych komórkach, wystawionych na działanie pola elektromagnetycznego typowego dla telefonów komórkowych, następował znaczący wzrost jedno- i dwuniciowych pęknięć helisy kodu DNA – czyli uszkodzenie DNA. Z czym się wiąże uszkodzenie DNA i jakie ma skutki wszyscy wiemy. Badania wykazały m.in,  że poddana promieniowaniu krew miała o 300% wiecej uszkodzen w tym DNA niż palenie tytoniu czy azbest. Badania trwały cztery lata i zostały w większości sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, prowadzone były przez 12 zespołów badawczych z 7 państw.

rozmaryn chroni przed promieniowaniem

Jak ograniczyć promieniowanie to pewnie każdy wie. Mniej korzystać z telefonu, raczej w razie konieczności a nie dla pogaduszek, unikać bliskiego kontaktu, trzymać możliwie jak najdalej od ciała, np. w torbie a nie w kieszeniach czy na smyczach na szyi, w domu trzymać telefon co najmniej w odległości 2 metrów od siebie a na noc najlepiej wyłączać, nie trzymać bezpośrednio przy uchu przed uzyskaniem polaczenia bo wtedy jest największa siła promieniowania a telefon komórkowy trzymamy głównie przy kości skroniowej, która jest najcieńszą kością czaszki stanowi bardzo słabą barierę ochronną.

 

Jeśli mimo wszystko nie możemy zmienić trybu życia i kontaktu z telefonem – jest naturalne remedium, aby zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem.

Rozmaryn

Badania naukowe wykazały że rozpuszczalne w tłuszczach kwasy karnozolu i karnozowy ì zapewniają bardzo dużą ochronę przeciwmutacyjną.  Działają jako foto-protektor likwidując wolny rodniki  i  stymulując  własne endogenne mechanizmy obronne.

Wystarczy od czasu pić herbatki, zaparzyć ½ łyżeczki posiekanego rozmarynu w szklance wrzątku, używać olejek rozmarynowy, smarować nim z dodatkiem innego oleju, stopy i dłonie, częściej  używać rozmarynu jako przyprawę, robić inhalacje z dodatkiem olejku lub ziela.

 

rosemary balsamic marinade

Przeczytaj także...

loading...
 • Tomasz

  Oj, żeby to było takie proste.

  • http://walterjagodzinski.wordpress.com/ Walter

   a co nie jest proste

 • Breneka

  „długi okres czasu”
  Szanowny autorze, albo „długi okres” albo „długi czas” – wiadomo, że okres czasu a nie np. ziemniaków.
  Dbajmy o język polski, bo niebawem może go zabraknąć. Pozdrawiam.

%d bloggers like this: