Artykuły

Sekrety zdrowia

Zdrowie to naturalny stan człowieka

Rozwój cywilizacyjny przyniósł nam wiele zdobyczy, ułatwień i dobrych rozwiązań, ale równocześnie wiele odebrał. W pogodni za jutrem utraciliśmy to, czym człowiek żył przez tysiące lat, wszystko to co intuicyjnie wiedzieli nasi przodkowie, a o czym współczesny człowiek zapomniał.

Jesteśmy częścią natury i aby zachować dobre zdrowie, harmonie i równowagę należy przestrzegać jej praw.
Inaczej wcześniej czy później będziemy cierpieć.
Organizm ludzki, w przeciwieństwie do przetworzonej żywności, środków gospodarstwa domowego i pielęgnacyjnych nie został zmodyfikowany, jest taki sam jak setki i tysiące lat temu.
Do prawidłowego funkcjonowania zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym potrzebuje naturalnego pożywienia, spokojnego snu i właściwego odpoczynku.
Nic więc dziwnego ze w ostatnich latach najbardziej rozwijającą się gałęzią przemysłu stał się przemysł farmaceutyczny, a nowe apteki wyrastają jak grzyby po deszczu

W naszej podświadomości zakorzeniło się przeświadczenie, że na każdą chorobę znajdzie się odpowiednia pigułka.

Ale cudownej, uniwersalnej pigułki nie ma i nie będzie. Mało tego wielu specjalistów i lekarzy twierdzi, ze stosowane dzisiaj środki lecznicze. Jeszcze bardziej obciążają dodatkowa porcja chemii już tak zatruty organizm.

ludzie

Co zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu?

Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy światem, w którym przyszło nam żyć mądrze korzystając ze współczesnych zdobyczy a mądrością i doświadczeniem naszych przodków, skąd możemy czerpać garściami.
Nasz organizm jest najlepszym lekarzem, musimy tylko wsłuchać się w jego potrzeby i nauczyć się na nowo odpowiednio go traktować, a odwdzięczy się zdrowiem, pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem.
W naszym serwisie przedstawiamy informacje, ciekawostki, porady, przepisy, wyniki badań naukowców z całego świata i na nowa odkrywaną mądrość naszych przodków.

Zachęcamy do współtworzenia serwisu i dzielenia się własnymi opiniami i poradami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mayster
Mayster
10 lat temu

Tak, w tym pędzie życia nie zwraca się uwagi na to co się je. Zaufanie, że wszystko co jest w sklepach na półkach jest wartościowe mija się z prawdą niestety… Przyjrzałem się kilku produktom co maja w składzie i ze zdziwieniem stwierdziłem że połowę składników to czysta chemia a reszta jakieś odpadki… Gdzie tu wartościowe składniki ze zdjęcia na etykiecie PYTAM …? Porażka!!! Ale jest sposób aby temu zaradzić i zadbać o siebie i swoich bliskich. Wystarczy rozejrzeć się uważnie i znaleźć takie produkty żywnościowe które po pierwsze nie szkodzą a ponadto dostarczą organizmowi tego czego najbardziej potrzebuje… Ja takie… Czytaj więcej »