REKLAMA .

Węgiel leczniczy antidotum nie tylko na zatrucia. Jak stosować i dawkować

Węgiel leczniczy to nic innego jak spalone w odpowiednich warunkach drewno. O tym, że pochłania  trucizny ludzie wiedzieli od wieków. Nie tylko zresztą ludzie.
Zaobserwowano, że niektóre zwierzęta np. małpy gerezy, które żywią się liśćmi mango i migdałowców zawierającymi toksyczne fenole wyciągają węgiel z palenisk i chętnie się nim objadają.

 

Ze względu na swą strukturę węgiel jest silnym naturalnym środkiem wychwytującym i wiążącym wszelkie trujące substancje: toksyny, trucizny, szkodliwe produkty przemiany materii i związki chemiczne. Jest w stanie wyłapać zużyte hormony, białka, wirusy, grzyby i bakterie umożliwiając ich usunięcie z organizmu.
Porowata struktura węgla aktywnego o ujemnym ładunku elektrycznym wiąże dodatnio naładowane toksyny stałe i gazy, kumuluje je w „zakamarkach” tak by bezpiecznie odbyły „podróż” przez się przez układ pokarmowy.
Należy jednak pamiętać, że węgiel leczniczy to nie brykiet do grilla. Ten ostatni jest pełen chemikaliów i nie powinien być nigdy spożywany.

węgiel aktywny zastosowanie

Węgiel leczniczy jest tylko absorbentem, nie wchłania się do organizmu, przechodzi przez przewód pokarmowy jak odkurzacz, nie powodując skutków ubocznych. Ponieważ sam  nie rozpada się w przewodzie pokarmowym, nie dochodzi do nie dochodzi do ponownego uwolnienia toksyn i wchłonięcia ich do krwi.  Jest bezpieczny, można go podawać nawet niemowlętom i kobietom w ciąży.

W przypadku zatruć nawet silnymi toksynami jeśli szybko zażyjemy węgiel nie wnikną one do krwiobiegu, zostaną zneutralizowane i wydalone. Badania wykazały, że w niektórych przypadkach węgiel aktywny jest skuteczniejszy niż płukanie żołądka. [1]

 

Na co i jak stosować węgiel?

Węgiel leczniczy w jednorazowej dawce 5-10 g dla dorosłego człowieka jest w stanie pokryć powierzchnię przewodu pokarmowego warstwą ochronną, która adsorbuje wodę, produkty płynne i gazowe gromadzące się w jelitach, bakterie, wirusy, komórki drożdżaków. Działa na śluzówkę osuszająco, lekko ściągająco, utrudnia namnażanie się patogenów.  Z badań wynika, że 10 g węgla może zneutralizować od 3 do 7 g trucizn i toksyn.Węgiel leczniczy antidotum nie tylko na zatrucia. Jak stosować i dawkować

Pierwsza pomoc
Zatrucia pokarmowe – jak najszybciej podać jednorazowo dużą dawkę do 15 g czyli łyżkę stołową, uzupełniając co kilka godzin. Przy podawaniu węgla należy pić bardzo dużo wody, 10-15 szklanek dziennie by nie spowodować odwodnienia i wypłukać toksyny. Zażywając węgiel lepiej jest otworzyć kapsułkę lub rozdrobnić tabletkę, niż łykać w całości. Zadziała znacznie szybciej.

Przedawkowanie leków, zatrucia substancjami chemicznymi, zatrucia alkoholowe  [2]– podać bardzo dużą dawkę nawet do 50 g najpóźniej do godziny od zatrucia, po 4 godzinach węgiel nie zadziała.

Problemy trawienne
Biegunki, zatrucia z biegunkami  podawać 3 do 6 g co 2 – 3 godziny
Niestrawność i wzdęcia podawać 1,5 g co 2 godziny, kilkakrotnie  do ustąpienia objawów
Grypa, infekcje wirusowe
Objawy odczuwane przy grypie i chorobach grypopodobnych spowodowane są przez toksyny produkowane przez wirusy, węgiel pomoże je szybko usunąć z organizmu. Zażywać  dawkę 1,5 g co 5 godzin

Oczyszczanie organizmu – detox
Węgiel aktywny doskonale wyłapuje wszelkie toksyny i zanieczyszczenia, które powodują reakcje alergiczne, uszkodzenia oksydacyjne i obniżenie funkcji układu odpornościowego.
Usunięcie toksyn z organizmu może zmniejszyć bóle stawów, podnieść poziom energii, zwiększyć sprawność umysłową, poprawić samopoczucie.
Czynniki środowiskowe takie jak pleśnie pestycydy, chemikalia w żywności i wodzie powodują toksyczne obciążenie w naszych ciałach. Od czasu do czasu warto rutynowo oczyścić przewód pokarmowy.
W tym celu w ciągu 2 dni można zażywać 10 g węgla aktywnego 90 minut przed każdym posiłkiem w tym czasie spożywać tylko żywność ekologiczną, naturalną i pić dużo wody.

Okłady zewnętrzne
Już Hipokrates zalecał stosowanie węgla na rany, zakażenia, ukąszenia. Działa osuszająco, absorbuje wydzieliny i bakterie, potrafi „wyciągnąć” trujący jad z ukąszeń spowodowanych przez owady, jadowite pająki, skorpiony, wściekłe zwierzęta. Szybko przyłożony okład eliminuje ból, obrzęki, zapobiega reakcjom uczuleniowym.
Do okładów stosować papkę z drobno sproszkowanego węgla wymieszaną z olejem np. kokosowym, wodą z drobno zmielonym siemieniem lnianym lub z samą wodą.

Wybielanie zębów
Węgiel można też stosować do wybielenia zębów, efekty będą widoczne już po pierwszej aplikacji PRZEPIS

Maseczka z węglem
Papkę z niewielkiej ilości węgla i przegotowanej wody lub jogurtu nałożyć na umytą i osuszoną skórę twarzy. Po 20 minutach zmyć letnią wodą i wklepać nawilżający krem lub olejek.
Maseczka przez kosmetyczki polecana jest do oczyszczania skóry tłustej ze skłonnością do zatykania się porów i do niedoskonałości. Sprawdzi się do cery zmęczonej po infekcjach wirusowych, grypie, zatruciach żołądkowych.

Inne zastosowania 
Sproszkowany węgiel drzewny można używać do filtrowania wody z chemicznych zanieczyszczeń, jako pochłaniacz zapachów w lodówce, opryski z roztworu węgla i wody pochłaniają i usuwają herbicydy z roślin, węgiel najlepiej oczyszcza powietrze z pleśni. Jeśli w domu jest wilgoć czy pleśnie na ścianie dobrze jest ustawić w pobliżu miseczkę ze sproszkowanym węglem i wymieniać co jakiś czas.

 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MikołajDaniel Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Daniel
Gość
Daniel

Najpierw piszecie, że się nie rozpada i wchłaniając toksyny przelatuje przez układ jak odkurzacz, a potem, że najlepiej pić w formie sypkiej … to już nie wiem w końcu jak on działa

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Doktor Jaśkowski mówił natomiast że zamiast aktywnego można rozdrobnić na miał nawet węgiel drzewny.
Dawkowanie też było trochę inne: 10 tabletek x 1,5g = 15g co 5 godzin dopóki kupka nie będzie czarna a potem jeszcze 3 razy.

REKLAMA .
%d bloggers like this: