Porady, Porady babuni

Co naprawdę się dzieje kiedy przyjmujesz antybiotyk?

przyjmujesz antybiotyk

Czy zastanawiałeś się co naprawdę się dzieje kiedy przyjmujesz antybiotyk?
Obecnie antybiotyki są jednym z najczęściej przepisywanych lekarstw na świecie. Istnieją nieliczne przypadki kiedy faktycznie antybiotyk może ocalić życie, ale w większości podanie antybiotyku jest zbędne, a wręcz szkodliwe dla organizmu powodując olbrzymie skutki uboczne w perspektywie czasu.
Niestety lekarze przepisują je na niewyobrażalną masową skale nawet w przypadkach banalnych przeziębień. Dodatkowym problemem jest masowe dodawanie „prewencyjnie” antybiotyków do żywności i pasz dla zwierząt hodowlanych.

Infekcja, gorączka, katar, kaszel to sygnały, które organizm  wysyła mówiąc: „….hej mój drogi, nie traktowałeś mnie zbyt dobrze dlatego mamy przejściowy kryzys, teraz potrzebuję trochę wsparcia z twojej strony, wzmocnienia, spokoju, odpoczynku i przede wszystkim czasu, aby rozprawić się z bakteriami, mikrobami, zarazkami, wirusami, toksynami– wysłałem już siły obronne na linie frontu dlatego pojawiła się gorączka i inne symptomy”

A my co robimy ? zamiast wypoczywać, wzmacniać siły obronne organizmu, dać mu szanse na zdrowienie we własnym naturalnym tempie – idziemy do lekarza po receptę, aby natychmiast temperatura spadła, natychmiast nas postawiła na nogi! Przecież nie możemy czekać jak świat w takim tempie pędzi na przód, prawda?

Niestety, antybiotyk to nie cudowne panaceum a nasz organizm nie działa w ten sposób.
Cała długość naszego przewodu pokarmowego jest pokryta warstwą bakterii które są naturalną bariera dla najeźdźców ze strawionego pokarmu, toksyn, zarazków i pasożytów. Jeśli ta „powłoka” zostaje uszkodzona poprzez podanie antybiotyku, który przecież nie wybiera i zabija wszystkie bakterie, nasza flora bakteryjna traci zdolność do neutralizacji substancji toksycznych z żywności i środowiska, inaktywacji histaminy, usuwania metali ciężkich i innych trucizn. Bez dobrze funkcjonującej flory bakteryjnej ścianki jelit nie tylko tracą właściwości ochronne, ale w dużym stopniu tracą zdolność przyswajania składników odżywczych.

Obecnie zdecydowana większość ludzi ma uszkodzona florę jelitowa, a głównym winowajcą są antybiotyki!

Co naprawdę się dzieje kiedy przyjmujesz antybiotyk?

Antybiotyki powodują
– Niszczą korzystne bakterii w ludzkim organizmie, nie tylko w jelitach, ale w innych narządach i tkankach,
– Zmieniają strukturę bakterii, wirusów i grzybów z łagodnych na patogenne, dając im możliwość inwazji w tkankach i powodować choroby
– Uodparniają bakterie na antybiotyki, wiec przemysł farmaceutyczny musi pracować pełną para nad nowymi antybiotykami
– Mają bezpośredni szkodliwy wpływ na układ odpornościowy, czyniąc nas bardziej podatnymi na infekcje, co prowadzi do błędnego koła – więcej antybiotyków – więcej infekcji

  • Penicyliny i inne antybiotyki z koncowka „-cilin” mają zgubny wpływ na główne grupy naszych bakterii: Lactobacilli i Bifidobacteria. Ta grupa antybiotyków jest główną przyczyna zespołu jelita drażliwego i innych zaburzeń trawiennych.
  • Tetracykliny i inne „-cykliny” mają szczególne działanie toksyczne na ścianki jelita, zmieniając strukturę białka błony śluzowej, przez co narażają na inwazję drobnoustrojów i zmuszają układ immunologiczny do atakowania zmienionych białek – czyli reakcji autoimmunologicznej. Pobudzają również wzrost patogenów jak Candida, gronkowców i Clostridia.
  • Aminoglikozydy (gentamycyna, kanamycyna, erytromycyna) ma druzgocący wpływ na pożyteczne bakterie takie jak E. coli i fizjologiczne enterokoki. Długotrwały proces leczenia tego typu antybiotykami może całkowicie wyeliminować te pożyteczne bakterie z układu pokarmowego, pozostawiając je otwarte do inwazje gatunków patogennych.

Co naprawdę się dzieje kiedy przyjmujesz antybiotyk?
Co możemy robić aby utrzymać właściwa florę bakteryjna przewodu pokarmowego a tym samym zdrowie ?

Po pierwsze pamiętaj że jeśli przyjmujesz antybiotyk to tylko w ostateczności  – przy infekcjach i stanach zapalnych zdecydowanie zdrowiej jest opierać się na babcinych metodach, na skutecznych, bezpiecznych i naturalnych antybiotykach np. propolis, olejek oregano, echinacea, czosnek, i wiele innych.

Jeśli już naprawdę antybiotyk jest niezbędny w trakcie kuracji trzeba używać probiotyki, a po jej zakończeniu od razu zacząć odbudowywać florę bakteryjna np. poprzez spożywanie jogurtów – ale naturalnych najlepiej własnej roboty. Jeść w miarę możliwości produkty naturalne, a jeśli mięso jaja i nabiał to tylko od zwierząt, które nie były karmione antybiotykami.
Unikać stosowania agresywnych środków czyszczących w domu, kosmetyków zawierających duzo chemii i mydła antybakteryjnego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrew chudzjk
andrew chudzjk
10 lat temu

obecnie nainowsze badania ktore prowadzone sa nauniwersytecie Yalle udowadniaja ze wszystkie antybiotyki wplywaja na rozuwui cukszycy w organizimie bylo to pirwsz raz powiedziane na konwenci w CHICAGO 4 tygodnie temu prfesor z ktorym rozmawialem mowil ze narazie niebendzi to podawane do publicznej wjadomosci osobiscie uwazam ze jest to jeden z powodow ogulno swjatowej epdemi tej strsznej choroby.

Catherine Sophie
9 lat temu

Warto wspomnieć, że olej kokosowy, dobry zinotłoczony naturalnie, jest naturalnym antybiotykiem (tak samo np olej z canabis!). Można na początku choroby brać 1-2 łyżeczki dziennie, a na ciężkie infekcje tylko stosować antybiotyk zwykły – gdy już nic nie pomaga.