Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm – kolejne wyniki badań

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm powodując gwałtowny wzrost komórek nowotworowych krążących po całym ciele w tym w płucach. Do takiego wniosku doszli naukowcy Albert Einstein College  Uniwersytetu Yeshiva. Badania prowadzone przez zespół pod kierunkiem George Karagiannis koncentrowały się na skutkach jakie powoduje chemioterapia w przypadku raka piersi. Planowane są wkrótce kolejne tego typu testy pod kątem innych tkanek.

Wyniki opublikowano w Science Translational Medicine –  Neodjuwantowa chemioterapia powoduje przerzuty z raka piersi za pośrednictwem mechanizmu TMEM. 

Zauważono między innymi, że rak piersi szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała, kiedy trzy rodzaje komórek są w bezpośrednim kontakcie. 1. Komórki śródbłonka, 2. Tie2-Hi mikrofagi okołonaczyniowe i 3. komórki nowotworowe wytwarzające białko MenA, wzmacniające zdolność komórek rakowych do inwazji naczyń krwionośnych i szybkiego rozprzestrzeniania się tworząc odległe przerzuty.

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm - kolejne wyniki badań

W momencie kiedy te trzy rodzaje komórek wejdą ze sobą w kontakt tworzą przyjazne środowisko do przerzutów tzw Tumor Microenvironment of Metastasis (TMEM). Wraz ze wzrostem współczynnika TMEM rośnie ryzyko przerzutów.

Badania prowadzone na myszach i ludziach, wykazały że po zastosowano chemioterapii wzrasta poziom TMEM. U większości pacjentów, u których zastosowano w leczeniu paklitaksel, doksorubicynę i cyklofosfamid wzrósł poziom TMEM.  U kilku nawet pięciokrotnie w porównaniu z wynikami biopsji przed chemioterapią. Podsumowując, chemioterapia pomimo zmniejszenia rozmiarów guza znacznie zwiększa ryzyko przerzutów.

Ryzyko chemioterapii

Zasadność chemioterapii staje pod coraz większych znakiem zapytania. Wyniki badań z ostatnich lat bezsprzecznie wykazują, że stosowanie chemioterapii bardzo często powoduje odwrotny skutek do zamierzonego. To co miało leczyć – szkodzi. Kilka lat temu odkryto, że zdrowe komórki uszkodzone przez chemioterapię wydzielają więcej białka WNT16B, co zwiększa przeżywalność komórek rakowych, powodując wzrost guza i odporność na dalsze leczenie.

W ubiegłym roku The Lancet opublikował materiały z zebranych statystyk, z których wynika, że nie sam nowotwór ale chemioterapia jest przyczyną śmierci pacjentów chorych na raka.

Chemioterapia co prawda zabija komórki guza, lecz pozostawia komórki macierzyste  odporne na chemioterapię i radioterapię, a to one powodują przerzuty.  Naturalnie jest bardzo toksyczna zabija zdrowe komórki prowadząc do upośledzenia układu immunologicznego i wyniszczenia organizmu.

Naukowcy od lat poszukują bezpiecznych i skutecznych sposobów leczenia raka, ale z powodu nacisków i lobbingu korporacji farmaceutycznych, które czerpią olbrzymie zyski z kosztownych zabiegów, naturalne substancje pomimo obiecujących wyników nie są wdrażane. Są wręcz potępiane i ośmieszane w domenie publicznej na rzecz kosztownych, aczkolwiek szkodliwych iryzykownych zabiegów.

 

1 1 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bish Amoth
Bish Amoth
4 lat temu

Hahaha, autorze ładnie jedziesz z tymi baranami, czekam na cudowne działanie wody utlenionej i witaminy C, która powoduje nieśmiertelność 😀

eGzu
eGzu
3 lat temu
Reply to  Bish Amoth

Typowe, wyolbrzymianie spraw, z którymi się nie zgadza do skrajności,
często niemożliwej do osiągnięcia w celu ukazania, że ma się rację.

dron67
dron67
3 lat temu
Reply to  Bish Amoth
aleksandra
aleksandra
1 rok temu
Reply to  Bish Amoth

chorym na raka nie jest do smiechu i ironii…wyszlam z raka pluc i watroby tylko dlatego, ze sie nie zgodzilam na chemioterapie…wybralam droge naturalnego leczenia…po 2 tygodniach wyszlam z paskudnej cukrzycy a po 6 miesiacach z raka…dostalam nowe zycie i jestem szczesliwa a bylo juz tak zle, ze sie z mezem i corka pozegnalismy…sila uzdrawiania lezy w naturze i wiary, ze sie z tego chorobska wyjdzie…..duzo zdrowia wszystkim

Bartek
Bartek
1 rok temu
Reply to  aleksandra

Drogę naturalnego leczenia? Tzn ? Jakieś konkrety mógłbym poznać?

Mała
Mała
1 rok temu
Reply to  aleksandra

Proszę napisać jak to Pani zrobiła, teściowa ma raka płuc

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  aleksandra

Można wiedzieć jaką terapię stosowałaś?

Ciekawy świata
Ciekawy świata
1 rok temu
Reply to  aleksandra

I co Cię tak uzdrowiło

Darek
Darek
1 rok temu
Reply to  aleksandra

Każdy anonimowo może takie głupoty pisać. A ja gdyby nie chemioterapia już bym nie żył.

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  aleksandra

Witam.Czemu sie Pani nie zgodziła na chemię i jak się leczyła metodami naturalnymi

Rendy.MD
Rendy.MD
4 lat temu

O matko, co za bzdura! Nowotwory dają przerzuty same z siebie! Bo taka jest ich biologia. Chodzi o to, że leki używane do niszczenia komórek nowotworowych nie są ścisłe wybiórcze i uszkadzają też zdrowe komórki, mogąc powodować wtórnie mutacje karcynogenne. To od dawna już wiadomo. Kiedyś ludzie umierali i nikt nie wiedział z jakiego powodu, bo zanim dożyli wieku, gdzie ryzyko choroby nowotworowej jest duże to umierali na gruźlicę, dżumę czy inne choroby, które dzisiaj są wyleczalne. Chorzy na nowotwory umierali szybko w bólu, bo nie było dostępnych leków p/bólowych. Chemioterapia jest w stanie przedłużyć życie o wiele lat, a… Czytaj więcej »

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
4 lat temu
Reply to  Rendy.MD

Uwagi, wnioski, polemiki prosimy kierować do zespołu naukowego i pisma naukowego, które opublikowało wyniki badań

Chemik
Chemik
4 lat temu
Reply to  sekretyzdrowia

To może jakiś wykaz źródeł? Już w liceum uczą, że jak się cytuje to należy podać na koniec odnośniki.

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
4 lat temu
Reply to  Chemik

Nie opieramy się na edukacji licealnej, dlatego podajemy linki do źródeł bezpośrednio w tekście gdzie są przytaczane informacje.

Alfaro
Alfaro
4 lat temu
Reply to  Rendy.MD

Soda oczyszczona + b17, ale widać kolejny d3bil promujący zydowskie metody mordowania nas chemioterapiami itp

klara
klara
3 lat temu
Reply to  Alfaro

Prosze wytlumaczyc dlaczego panskim zdaniem sa to „zydowskie metody”?

dron67
dron67
3 lat temu
Reply to  klara

Bo to ich biznes, proste.

Anna Kaczynska
Anna Kaczynska
4 lat temu
Reply to  Rendy.MD

wcale nieprawda, ze nowotwory same sie przezucaja…..one do przezycia musza miec odpowiednie srodowisko, jesli to srodowisko zlikwidujemy, to nowotwory same gina…warto poczytac raporty i nowe wiadomosci z roznych stron, wtedy mozna dowiedziec sie wiecej…oficjalne strony tego nie pisza, bo poprostu koncerny farmaceutyczne stracily by swoje dochody….a kiedys lekarze wiedzieli jak to leczyc i nie nazywali tego rakiem, po prostu przez odpowiednia kuracje usuwali chorobe….a leki przeciwbolowe tez nie za wiele pomagaja…jak sie leczy to nie mozna z wierzchu lagodzic choroby tylko trzeba dojsc do przyczyny i dopiero potem usuwac chorobe….a teraz po prostu lekarze tlumia objawy, bo nie zalezy im… Czytaj więcej »

zasraniec
zasraniec
3 lat temu
Reply to  Anna Kaczynska

no i własnie widać jak naczytała się pani pierdół, owszem nowotwory same się przeżucają i wcale nie potrzebują do wzrostu odpowiedniego środowiska, niech pani nie czyta bzdór !

msurma
msurma
3 lat temu
Reply to  zasraniec

Słuchaj zasrańcu. Komórki nowotworowe są w każdym zdrowym człowieku. Mogą się stać zalążkiem (tak zwanego przez nas) nowotworu w każdej chwili. Organizm je sukcesywnie niszczy i wydala. Wszystko zależy od ekspresji genetycznej która polega na tym, że po zjedzeniu burgera z najbardziej popularnej sieci fast food-ów nastąpi taka reakcja komórki, że zakotwiczy się ona w ciele i zacznie szybko mnożyć. Masz na to wpływ. Możesz jeść dalej to świństwo i brać chemię a możesz też przestać i pomóc organizmowi pozbyć się tych komórek. Przeróżne leki i biopsje prowadzą do przerzutów. Uwaga! Komórki nowotworowe każdego z nas mogą reagować na coś… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
3 lat temu
Reply to  Rendy.MD

Ale pierdolisz farmazony Rendy.MD

Laszka
Laszka
2 lat temu
Reply to  Rendy.MD

..co za ciemnogrod !!!! albo celowa dezinformacja raczej !! nie mogę uwierzyć,ze w XXI wieku jeszcze ktoś wierzy w te brednie i poddaje się chemioterapii i innym serwowanym przez „konwencjonalna” medycynę Rockefel. i reszty gadziej spolki . Ludzie obudzcie się !!!! Polacy!!! a Rendy zacznij interesować się tematem zanim się wypowiesz i poczytaj może na początek o Nowej Germanskiej Medycynie polecam Wroclawski ośrodek, o witaminie B17(Letril) skutecznych terapiach soda oczyszczona, witamina C, woda utleniona etc.. Proszę wiec otworzyć swój umysl albo zamnkanc usta. Panska glupote moznaby jeszcze jakos wytlumaczyc, ale jeśli szerzenie tych bredni jest celowe..to wspolczuje …. Pozdrawiam wszystkich… Czytaj więcej »

yun
yun
2 lat temu
Reply to  Rendy.MD

podważasz opinie i badania naukowców?

bolo
bolo
1 rok temu
Reply to  Rendy.MD

ale stek bzdur nam tu serwujesz,,

Alfaro
Alfaro
4 lat temu

Rak to biznes, a nie choroba. Żydowskie mordownie farmaceutyczne mordują nas milionami, tymczasem soda oczyszczona i pestki dzikiej moreli leczą organizm z “raka“ skutecznie.

wiktor
wiktor
3 lat temu
Reply to  Alfaro

i wit c w duzych dawkach 🙂

dron67
dron67
3 lat temu
Reply to  wiktor

czytacie coś więcej niż niż nauki profesorków onkologów ?
http://longevitas.pl/dozylna-witamina-c-leczeniu-raka-protokol-riordan/

Może mają większą wiedzę niż amerykańscy lekarze praktycy? 😉
Wy na pewno jej nie macie, co widać po tych ”komentarzach”.

zasraniec
zasraniec
3 lat temu
Reply to  Alfaro

no to się pan tym lecz, zobaczymy czy pomoże ;-)))))))

poletko
poletko
2 lat temu
Reply to  Alfaro

żydowskie? a nie amerykanskie albo francuzkie? uzasadnij

rakowa rodzina
rakowa rodzina
3 lat temu

Nie chemia lecz fizyka jest odpowiedzią na nowotwory!
Kombinacja pewnych dwóch częstotliwości rozbija komórki rakowe (zawsze gęstsze od zwykłych komórek) a pozostawia nienaruszone zwykłe komórki (mniej gęste wewnętrzne). Można to stosować punktowo, można w miarę bezpiecznie stosować to na cały organizm. Mówił o tym Anthony Holland, mówił o tym Bill Doyle… niestety produkcja urządzeń do zabijania komórek rakowych to „gorszy” biznes niż produkcja leków utrzymujących pacjenta w jakim-takim stanie po chemioterapii.

dtzn1
dtzn1
3 lat temu

o immunoterapi ktokolwiek z was slyszal ?

i nie, nie mam na mysli witaminy c,kurkumy i wody utlenionej, bardziej rozwoj badan nad lekami blokujacymi pdl1 (miedzy innymi, to najpopularniejszy kierunek poki co )

chemia powoli traci swoja pozycje „jedynego” ratunku , w swietle rozwoju lekow nowej generacji

Bellis
Bellis
3 lat temu

Chyba autor powyższego artykułu podpisany jako „Redakcja” nie rozumie po co są wykonywane tego typu badania na które się tak chętnie powołuje. Autorzy cytowanego artykułu nie mają na celu wykazania, że chemioterapia jest nieskuteczna i nie należy jej stosować. Wszyscy doskonale wiemy, że czasami chemioterapia jest nieskuteczna, że mimo leczenia pojawiają się przerzuty i badacze stale szukają przyczyny dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, żeby uniknąć tego efektu. I w cytowanym artykule wskazują na jedną z przyczyn i podają również rozwiązanie, jak można obniżyć ryzyko przerzutów, wynikajacych z działania chemioterapeutyków, ale o tym „Redakcja” już nie raczy wspomnieć,… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
3 lat temu

Czytam artykuł wyniki oparte na badaniach źródła informacji podane itp alee nie zawsze jakaś garstka pajaców się znajdzie i mądrości z du… wyjęte klepie. Przeciez jest tyle statystyk mówiących o tym jak bardzo niczczy zdrowie chemia a większość zgonów dochodzi po przyjmowaniu jej.. Wiadomo kogo mamy słuchać jak nie lekarza w tak ciężkiej chwili gdy dowiadujemy się o chorobie ale myślenie też nie boli.. Nie piszę tego bo się naczytalem i ble ble.. Moja babcie pamiętam tylko z tego jak po wykryciu raka leżała nie mogąc wykonać najprostszych czynności zmarła w bólu i cierpieniu i zawsze się mówiło a rak… Czytaj więcej »

Robert Jarosz
Robert Jarosz
3 lat temu

Odkrywca raka, Dr Otto Heinrich Warburg, podczas przydzielania mu Nagrody Nobla, powiedział, że rak rozwija się tylko w środowisku kwaśnym, a nigdy nie ma szans rozwoju w środowisku zasadowym czyli alkalicznym. Dla dr Warburga stało się jasne, że główną przyczyną raka jest niedobór tlenu, który tworzy kwaśny stan w organizmie człowieka. Dr Warburg odkrył również, że komórki nowotworowe są beztlenowe (nie oddychają tlenem) i nie mogą przetrwać w obecności dużej ilości tlenu, która jest obecna w alkalicznym organizmie.

LUPUS
LUPUS
3 lat temu
Reply to  Robert Jarosz

Dr Robert Antony w książce „Pełna wiara w siebie czyli poznanie tajemnicy” wspomniał coś, co potwierdza tę tezę, mianowicie że zdarzają się przypadki, że osoby stosujące medytację pozytywną wychodzą nawet z ostatnich stadiów raka.
Przecież medytacja polega na kontrolowaniu i obserwacji swojego oddechu.

linasweets
linasweets
3 lat temu
Reply to  Robert Jarosz

Rak istniał jako choroba od zarania dziejów, chorują na niego nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. A więc: jak to możliwe, że dopiero dr Otto Heinrich Warburg odkrył raka, skoro był on znany już bna długo wcześniej, zanim zaczęto przyznawać Nagrodę Nobla?

Luke
Luke
3 lat temu

Czytanie wypowiedzi pod tym artykułem tylko mnie uświadamia w tym jak łatwowierni i niedouczeni są ludzie.

dron67
dron67
3 lat temu
Reply to  Luke

Ty jesteś za to ”douczony”.
Masakra.

BOCZEKZ
BOCZEKZ
3 lat temu

Czy zamiast wody utlenionej i sodą mpgę użyć poprostu wody sodowej?

Gosc
Gosc
3 lat temu

Prawda jest taka że chemioterapia nic nie daje ,wręcz przeciwnie ,przyspiesza śmierć. Już dawno odkryto lek na raka ale przecież to nie jest opłacalne a wszystkie koncerny farmaceutyczne by upadły. Człowiek po prostu się nie liczy a lekarze idą na łatwiznę. Masz raka to po prostu dostajesz chemię,nic innego nie możemy zrobić. Przychodzisz do szpitala ,Masz marne wyniki no ale i tak dostajesz chemię,która wykańcza organizm człowieka. Jak ma to pomóc człowiekowi odzyskać zdrowie chociaż w części,skoro zabija komórki zdrowe a te chore bardzo szybko się pomnażają. Dodatkowo przez chemioterapię dorabiasz się cukrzycy i anemii. A później dodatkowo i tak… Czytaj więcej »

anonim
anonim
2 lat temu
Reply to  Gosc

„Już dawno odkryto lek na raka ale przecież to nie jest opłacalne a wszystkie koncerny farmaceutyczne by upadły”-o którym konkretnie leku piszesz?

AveHidan
AveHidan
2 lat temu
Reply to  anonim

Chociażby o leczeniu marihuaną która wyniszcza wszelkie zmutowane komórki w tym rakowe i wstrzymuje ich rozwój, oraz chroni przed kolejnymi mutacjami
Uwaga ból dupska w komentarzach za 3… 2… 1…

dron67
dron67
3 lat temu

Ale zasraniec napisał bez błędu, zasraniec 🙂

clemente
clemente
1 rok temu

Ehhhh znam przypadki jak ludzie nie korzystali z chemii…….nie ma ich już niestety. Moja żona przeszła raka z chemią i póki co – odpukać jest ok. A dodam że nie był to lekki nowotwór. Pewnie – zawsze można sprowadzić każdy temat do lobbingu itp. ja ufam jednak medycynie póki co nikt nie wynalazł nic lepszego.

Piotr
Piotr
1 rok temu

W przypadku tego typu artykułów konieczne jest podanie piśmiennictwa na które artykuł się powołuje. Jego znaczenie i wartość bardzo wtedy wzrasta

bolo
bolo
1 rok temu

chemia definitywnie przyspiesza holocaust gojow,,

%d bloggers like this: