Artykuł sponsorowany

Czy wszywka alkoholowa ma jeszcze zastosowanie w leczeniu choroby alkoholowej?

wszywka alkoholowa 3

Skuteczne leczenie choroby alkoholowej to jeden z problemów, nad którego rozwiązaniem ciągle pracuje wielu uczonych. Niekiedy jednak warto też sięgać po stare i sprawdzone metody. Z pewnością należy do nich wszywka alkoholowa. Choć metoda ta może budzić negatywne skojarzenia, bardzo skutecznie pomaga chorej osobie utrzymać abstynencję.

wszywka alkoholowa

W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o wszywce alkoholowej i jej roli w leczeniu alkoholizmu!

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa wykorzystuje właściwości esperalu. Związek ten hamuje aktywność głównego enzymu uczestniczącego w metabolizmie alkoholu, czyli dehydrogenazy alkoholowej. Gdy enzym ten jest nieczynny, spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu powoduje szybkie wzrost stężenia aldehydu octowego. Jego nagromadzenie się w organizmie powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak:
• zaczerwienienie twarzy;
• uderzenia gorąca;
• nadmierne pocenie się;
• ból i zawroty głowy;
• nudności i wymioty;
• duszność;
• przyspieszone bicie serca;
• uczucie lęku.
W niektórych źródłach można spotkać się z informacją, że objawy wywoływane przez połączenie wszywki z alkoholem mogą być niebezpieczne dla życia. Nie jest to do końca prawda. Objawy występująca po spożyciu niewielkiej dawki alkoholu są nieprzyjemne, ale nie zagrażają zdrowiu czy życiu. Jeśli jednak chora osoba zacznie spożywać większe dawki alkoholu, może dojść do niebezpiecznych zaburzeń pracy serca. Z tego właśnie powodu odradza się wszelkie próby tzw. przepicia wszywki.

Kto może skorzystać z wszywki alkoholowej?

Najlepsze efekty zastosowania wszywki można zaobserwować u osób, które zdecydowały się na tę metodę dobrowolnie, bez nacisku najbliższych. Warto w tym momencie przypomnieć, że wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. To metoda awersyjna, której celem jest utrzymanie abstynencji poprzez wytworzenie lęku przed spożyciem alkoholu. Wszywka nie eliminuje jednak przyczyn alkoholizmu, dlatego część korzystających z niej osób powraca do nałogu tuż po zakończeniu jej działania. Aby leczenie było skuteczne, należy połączyć zastosowanie wszywki z profesjonalną terapią uzależnień.
Czy implantacja wszywki alkoholowej to metoda dla każdego? Niestety nie! Istnieje kilka schorzeń, które są bezwzględnymi przeciwwskazaniami. Zalicza się do nich:
• uczulenie na esperal;
• zaburzenia i choroby psychiczne, zwłaszcza z próbami samobójczymi w przeszłości;
• niewydolność krążenia;
• zaburzenia rytmu serca;
• chorobę niedokrwienną serca;
• stan po zawale serca;
• spożycie alkoholu w ciągu ostatnich 48 godzin.

wszywka alkoholowa

Co należy wiedzieć o implantacji wszywki z esperalem?

Wszywka alkoholowa to nic innego jak jałowe tabletki esperalu przeznaczone do podskórnej implantacji. Zazwyczaj umieszcza się je podpowięziowo, w obrębie mięśnia pośladkowego. Jest to procedura medyczna, którą przeprowadza doświadczony chirurg. Specjalista odpowiada również za odpowiednie obliczenie dawki leku, by jego działanie było w pełni skuteczne. Wszywka z esperalem może działać nawet do 12 miesięcy, choć u większości osób jej właściwości stopniowo zanikają około 8 miesiąca.
Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje bezpieczną implantację wszywki alkoholowej? W Warszawie warto w tym celu udać się do KacDoktora. Jest to firma zajmująca się nie tylko wszywaniem esperalu, ale także wykonywaniem detoksu alkoholowego. Możesz więc jednocześnie skorzystać z odtrucia, które wypłucze z Twojego organizmu resztki alkoholu i zapobiegnie pojawieniu się zespołu abstynencyjnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments