Artykuł sponsorowany

Ginekolog online – w czym Ci może pomóc?

ginekolog online w czym może ci pomóc

Czy wiesz, że aż 13% Polek w ogóle nie korzysta z wizyt u ginekologa? Jest to bardzo negatywne zjawisko, ponieważ brak opieki lekarskiej może powodować, że niebezpieczne choroby zostaną wykryte w zaawansowanym stadium, gdy już będzie za późno na skuteczne leczenie. Jednak wizyty stacjonarne to nie wszystko. Swoje dolegliwości możesz też skonsultować z ginekologiem online. Kiedy warto to zrobić?

Przyjmuje się, że każda kobieta powinna odwiedzać gabinet ginekologiczny przynajmniej raz w roku, aby poddać się rutynowym badaniom. W niektórych przypadkach osobista wizyta nie jest wymagana. Jeśli znajdujesz się pod stałą opieką lekarską, nie musisz przychodzić do ginekologa za każdym razem, gdy potrzebujesz recepty na tabletki antykoncepcyjne lub antykoncepcję awaryjną. Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po online?

Konsultacja ginekologiczna online – dla kogo?

Konsultacja ginekologiczna online to wygodne rozwiązanie dla pań, które chcą przedłużyć receptę, skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, skonsultować nowe objawy lub dolegliwości ciążowe. Dużą zaletą tej usługi jest szybki dostęp do lekarza. Nie musisz czekać kilka dni na wizytę ani poświęcać czasu na dojazd do przychodni.

ginekolog online w czym może ci pomóc

Z ginekologiem online możesz skonsultować się podczas przerwy w pracy lub, gdy przebywasz w domu na L4. Aby to zrobić, będziesz potrzebować jedynie telefonu lub komputera i dostępu do internetu. Na portalu medycznym halomed.pl trzeba wypełnić krótki formularz, w którym zaznaczysz, jaki rodzaj konsultacji Cię interesuje oraz jak oceniasz swój stan zdrowia. Ginekolog online skontaktuje się z Tobą, najszybciej jak to będzie możliwe. Jest to świetna opcja dla kobiet, którym zależy na czasie i dyskrecji.

Jak uzyskać tabletkę dzień po online?

Uzyskanie tabletki dzień po online nie stanowi żadnego problemu. Lekarz ginekolog może Ci ją wypisać na życzenie, gdy doszło do niezabezpieczonego stosunku seksualnego. W takim wypadku w formularzu należy podać datę ostatniej miesiączki, ilość godzin, jaka upłynęła od niezabezpieczonego stosunku seksualnego oraz informacje na temat przebytych operacji i przyjmowanych lekach.

Formularz jest analizowany przez ginekologa. Jeśli lekarz będzie miał do Ciebie dodatkowe pytania, otrzymasz wiadomość lub zostaniesz umówiona na konsultację online. Gdy sytuacja jest jasna i czytelna, możesz otrzymać receptę od razu. W przypadku antykoncepcji awaryjnej czas podania leku jest bardzo ważny. Im szybciej go przyjmiesz, tym większa szansa, że nie dojdzie do nieplanowanego poczęcia. W tej sytuacji wizyta u ginekologa online będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna wizyta w gabinecie lekarskim.

Pacjentki często nie wiedzą, czy odczuwane przez nie dolegliwości są przejściowe, czy też wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. Jeśli masz wątpliwości, umów się na konsultację ginekologiczną online. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób, aby dowiedzieć się, czy potrzebna jest pomoc lekarska, czy też wystarczy zastosować środki doraźne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments