Dla kobiet, Domowy salon kosmetyczny, Harmonia duszy i ciała, Porady, Sprawdzone efekty

Odmładzający masaż twarzy (automasaż)

 

Masaż twarzy to jeden z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych zabiegów upiększających, relaksuje, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia mikrokrążenie, wygładza rysy twarzy, nadaje skórze sprężystości, potrafi zdziałać więcej niż najlepsze kremy.

Systematyczne wykonywanie automasażu przynosi wymierne efekty, przy okazji ciało się relaksuje a umysł wycisza.  Każda kobieta powinna znaleźć te kilka minut dla siebie raz dziennie lub kilka razy w ciągu tygodnia.

 

Odmładzający masaż twarzy (automasaż)
Masaż twarzy oddziałuje również na narządy wewnętrzne.
Na twarzy podobnie jak na stopach, znajdują się punkty refleksologiczne, stymulowanie ich pobudza mechanizmy naprawcze w całym organizmie.
Jednym z najbardziej skutecznych masaży z zakresu odmładzania jest technika opracowana przez japonkę Yukuko Tanaka , połączenie akupresury z drenażem limfatycznym.

 

limfatyczny masaż twarzy punkty refleksologiczne

Prawidłowo i systematycznie wykonywany masaż potrafi odmłodzić twarz o kilka, nawet kilkanaście lat.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej promienna, gładsza, ujędrniona, rysy twarzy wygładzone.
Po kolejnych, znikają drobne zmarszczki, wygładzają bruzdy, podnosi wyraźnie owal twarzy,  profil staje się smuklejszy. Znikają obrzmienia wokół oczu, ślady grawitacji jak np. „chomiki”.

Odmładzający masaż twarzy – główne zasady

Nigdy nie wykonywać masażu na sucho, do poślizgu użyć oleju jojoba, arganowego, migdałowego, oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny, oleju kokosowego itp.
Nie używać komercyjnych emulsji, które zatykają pory i wprowadzają substancje chemiczne, podczas gdy jednym z zadań masażu jest stymulowanie gruczołów chłonnych, a tym samym przyspieszenie usuwania toksyn i nadmiaru płynów.
Masażu wymaga nacisku na mięśnie twarzy, a nie głaskania.
Nacisk powinien być silny na tyle aby twarz się lekko zaczerwieniła , ale tak by nie powodował dyskomfortu ani bólu.
Każdy z ruchów należy powtarzać  3 razy lub więcej w zależności od potrzeb, w kierunkach:  od środka na boki i ku górze , zgodnie z układem mięśni, kończąc zawsze przesuwaniem dłoni w dół, wzdłuż linii uszu w kierunku obojczyka.

masaż twarzy kierunki
Węzły chłonne leżące przed i za uszami, po bokach szyi i powyżej obojczyka mają wpływ na jędrność twarzy i występowanie obrzęków.

Do masażu używać miękkiej krawędzi palców, w niektórych punktach refleksyjnych zatrzymać nacisk w miejscu na ok. 3 sekundy.
Podczas wykonywania masażu usta powinny być zamknięte, zęby lekko zaciśnięte, ciało i umysł zrelaksowane.
Przed zabiegiem warto się odprężyć biorąc kilka głębokich oddechów, pomasować przez kilka sekund głowę, zwłaszcza czubek i miejsca za uszami.

Przeciwwskazania:
Trądzik różowaty, opryszczka, ropne stany zapalne skóry, stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła, zapalenie żył, infekcje  z gorączką, powiększone węzły chłonne, choroby układu limfatycznego, wysokie ciśnienie krwi, chemioterapia

Technika wykonywania masażu

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments