REKLAMA .

Kręgosłup a problemy zdrowotne w innych częściach ciała.

Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko z czego składa się ciało człowieka.

Poważne urazy i minimalne zwichnięcia kręgów, często niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nawet odległych narządów. Powodują bóle i wiele innych dolegliwości. Kiedy zgłaszamy się z nimi do lekarza dostajemy tabletki przeciwbólowe. Chwilowo odczuwamy poprawę, ale nie likwidujemy przyczyny. Wiele dolegliwości jest efektem przemieszczenia się kręgów.

Dawniej człowiek pozostawał ciągle w ruchu. Przy praktycznym braku najgorszej z możliwych pozycji – siedzącej – samoistne choroby wynikające z przesuwania się kręgów, wiotczenia mięśni przykręgosłupowych były rzadkością. Obecnie to prawdziwa epidemia. Dotyka już nawet dzieci, bo te już nie grają w piłkę czy dwa ognie, ale siedzą nieruchome wiele godzin wpatrzone w ekran monitora.

Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Zdrowy kręgosłup to

zdrowy układ mięśniowy, nerwowy, pokarmowy. Nie ma takiego organu, którego kondycja nie pozostaje w zależności od kręgosłupa.

  • Ponoć 70% bólów głowy pochodzi z wadliwej postawy i problemów z kręgosłupem szyjnym
  • Mikr urazy z części piersiowej kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy serca, żołądka i jelit
  • Problemy z kręgosłupa lędźwiowego może przejawiać się jako ból w biodrach, udach,  ból promieniujący  w nogach , zmęczenie.

Możemy „leczyć się latami” – skutek będzie taki, że choroba się nie cofnie a będzie postępować. Leki farmaceutyczne tyko chwilowo uśmierzą ból, i  dodatkowo spowodują inne problemy zdrowotne. Odpowiednie leczenie i i wzmocnienia kręgosłupa może pomóc pozbyć się problemów nie tylko z kręgosłupem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Oto  jakie problemy zdrowotne mogą wiązać się z kręgosłupem:

 

schorzenia kregoslupa a skutki dla zdrowia

 

Kąpiele ziołowe na bóle kręgosłupa

  • 100 g ziela skrzypu polnego zalać dzień wcześniej 4 litrami wody. Przed kąpielą podgrzać zioła do wrzenia i wlać do wanny z ciepłą wodą. Woda powinna sięgać powyżej linii nerek, poniżej serca. Siedzieć w wannie 20 minut. Po kąpieli nie wycierać się, włożyć piżamę, szlafrok i na godzinę położyć się do łóżka. W wielu przypadkach efekt leczniczy widać po pierwszej kąpieli.
  • Okłady parowe ze skrzypu PRZEPISY
  • 2 kg słomy owsianej zalać rano zimną wodą. Wieczorem zagotować, dosypać 4 łyżki mięty. Odstawić do naciągnięcia  na 15 minut. Odcedzić, dolać do wanny z wodą. Czas kąpieli 10 minut, temperatura wody 36-40 ° C.
  • 1/2 kg szpilek sosnowych zagotować w 4 litrach wody. Dosypać 5 łyżek mięty pieprzowej, odstawić na 15 minut. Odcedzony wywar wlać do wanny z ciepłą wodą. Czas kąpieli 15 minut, położyć się do łóżka.

Zdjęcie za zgodą   Platforma Szumana 3d 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA .
%d bloggers like this: