Okłady parowe ze skrzypu polnego skuteczne na wiele schorzeń

Okłady parowe ze skrzypu polnego są nieco zapomnianą, niegdyś popularną metodą zielarską. Skutecznie leczą wszelkiego rodzaju wrzody, mięśniaki, choroby skóry, nerek i pęcherza.

Wielkim zwolennikiem tej metody był Sebastian Kneipp. Twierdził on, że skrzyp polny jest jednym z najcenniejszych ziół ziół leczniczych. Uważał, że okłady parowe ze skrzypu są niezastąpione w leczeniu chorób układu moczowego, krwawień i zastarzałych ran.

Z kolei słynna zielarka Maria Treben okłady parowe ze skrzypu polecała i z powodzeniem stosowała przy leczeniu raka, zmian nowotworowych i torbieli. Polecała przy chorobach skórnych, owrzodzeniach, egzemach, łuszczycy, wsypkach, brodawczakach, ropniach i trudno gojących się ranach. Wielu współczesnych zielarzy poleca i stosuje te metody – wiadomo że bardzo pomagają przy wszelkiego rodzaju guzach.

Jak stosujemy okłady parowe ze skrzypu

Metoda jest prosta:

  • W garnku gotujemy wodę do wrzenia
  • 5-6 łyżek drobno pociętego suszonego lub świeżego skrzypu umieszczamy na sicie nad gotującą parującą wodą i przykrywamy.
  • Po paru minutach jak skrzyp zwilgotnieje i się ogrzeje przekładamy zioło do gazy i przykładamy na chore miejsce.
  • Okład utrzymujemy w cieple co najmniej 2 godziny. Możemy przymocować i postawić na całą noc przykrywając wełnianą chustą.
  • Możemy także robić krótsze kompresy kilka razy dziennie, trzymając okład do wystygnięcia.
  • Ten sam skrzyp używamy 4 razy w ciągu dnia za każdym razem podgrzewając. Później trzeba wyrzucić.

 

okłady parowe skrzypu

Okłady parowe zastosowanie

Okłady parowe ze skrzypu przy poważniejszych schorzeniach typu nowotwory, mięśniaki, guzy Maria Treben polecała stosować naprzemiennie z kompresami z ziół szwedzkich. Bawełnianą chustkę lub gazę należy namoczyć obficie w ziołach szwedzkich. Przykładać na chore miejsce przedtem posmarowane maścią nagietkową lub smalcem. Kompres przykrywa się plastikową folią i obwiązuje ciepłą wełnianą chustą. Ten zabieg stosuje się w południe a okłady parowe ze skrzypu rano lub/i wieczorem.

Okłady parowe przy powiększonych węzłach chłonnych
Na sitko sypiemy 4 łyżki skrzypu. Umieszczamy nad parującą wodą na 8 minut. Sitko nie powinno być zanurzone w wodzie, zioła powinny zwilgotnieć nad parą.
Ciepły i wilgotny skrzyp umieszczamy na płóciennej chustce i przykładamy na chore miejsca. By nie tracić ciepła całość owijamy ręcznikiem. Ten sam skrzyp używamy trzykrotnie. W tym wypadku wystarczą same okłady ze skrzypu.

Dodatkowo  

  • W każdym przypadku wskazane jest picie herbatek oczyszczających ze skrzypu polnego, nagietka, krwawnika i pokrzywy.
  • Przy chorobach węzłów chłonnych i układu limfatycznego z ziela przytulii czepnej.
  • Trądzik, wypryski i wszelkiego rodzaju zmiany skórne przemywamy wywarem ze skrzypu, a do herbatek dodajemy fiołek trójbarwny 

Okłady parowe ze skrzypu polnego skuteczne na wiele schorzeń

Skrzyp polny ma wyjątkową zdolność odtruwania i oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn. Uzupełnia niedobory krzemu. Związki czynne zawarte w skrzypie  polnym działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i ściągająco. Więcej zastosowań i przepisów ze skrzypu polnego TUTAJ 

1 1 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: