REKLAMA

Okłady parowe ze skrzypu polnego na wiele schorzeń

Okłady parowe ze skrzypu polnego są skuteczną, chociaż trochę zapomnianą metodą zielarską leczącą wszelkiego rodzaju mięśniaki, wrzody, choroby skóry, nerek, pęcherza. Wielkim zwolennikiem tej metody był Sebastian Kneipp. Twierdził on, że skrzyp polny jest jednym z najcenniejszych ziół ziół Leczniczych. Uważał, że okłady parowe ze skrzypu są niezastąpione przy leczeniu chorób układu moczowego, krwawień i zastarzałych ran.

Z kolei słynna zielarka Maria Treben okłady parowe ze skrzypu polecała i z powodzeniem stosowała przy leczeniu raka i zmian nowotworowych, torbielach. Także przy chorobach skórnych, wszelkiego rodzaju owrzodzeniach, egzemach, łuszczycy, wsypkach, brodawczakach, ropniach i trudno gojących się ranach. Wielu współczesnych zielarzy poleca i stosuje te metody – wiadomo że bardzo pomagają przy wszelkich guzach.

Jak stosować okłady parowe ze skrzypu

W garnku zagotować wodę do wrzenia. 5-6 łyżek drobno pociętego suszonego lub świeżego skrzypu umieścić na sicie nad gotującą parującą wodą i przykryć. Po paru minutach jak skrzyp zwilgotnieje i ogrzeje się przełożyć do gazy i przyłożyć na chore miejsce. Okład utrzymywać w cieple co najmniej 2 godziny lub przymocować i zostawić na całą noc przykrywając wełnianą chustą. Można też robić krótsze kompresy do wystygnięcia  kilka razy dziennie.  Ten sam skrzyp używa się maksymalnie 4 krotnie w ciągu dnia za każdym razem podgrzewając.

Okłady parowe ze skrzypu

Okłady parowe ze skrzypu przy poważniejszych schorzeniach typu nowotwory, mięśniaki, guzy Maria Treben stosowała naprzemiennie z okładami z ziół szwedzkich. Bawełnianą chustkę lub gazę namoczyć obficie ziołami szwedzkimi na chore miejsce przedtem posmarowane maścią nagietkową lub smalcem. Kompres przykryć plastikową folią i obwiązać ciepłą wełnianą chustą. Ten zabieg stosuje się w południe – okłady parowe ze skrzypu rano lub/i wieczorem.

Okłady parowe przy powiększonych węzłach chłonnych
Na sitko nasypać 4 łyżki skrzypu, umieścić nad parującą wodą na 8 minut. Sitko nie powinno być zanurzone w wodzie, zioła powinny zwilgotnieć nad parą.
Ciepły i wilgotny skrzyp umieścić na płóciennej przykładać na chore miejsca. Dodatkowo zawinąć ręcznikiem by nie tracić ciepła. Ten sam skrzyp można użyć 3 krotnie. Tu wystarczą same okłady ze skrzypu, bez ziół szwedzkich.

Dodatkowo w każdym przypadku wskazane jest picie herbatek oczyszczających ze skrzypu polnego, nagietka, krwawnika i pokrzywy. Przy chorobach węzłów chłonnych ziela przytulii. Przy wypryskach skórnych i wszelkiego rodzaju zmianach dobrze jest przemywać chore miejsca wywarem ze skrzypu.

Skrzypu polny poza wieloma korzyściami uzupełnia niedobory krzemu. Ma wyjątkową zdolność odtruwania i oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn. Związki czynne zawarte w skrzypie działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i ściągająco. Więcej przepisów ze skrzypu polnego TUTAJ 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: