Okłady parowe ze skrzypu polnego skuteczne na wiele schorzeń

Okłady parowe ze skrzypu polnego są prawie zapomnianą, dawniej popularną metodą zielarską. Skutecznie leczą wszelkiego rodzaju wrzody, mięśniaki, choroby skóry, nerek i pęcherza.

Wielkim zwolennikiem tej metody był Sebastian Kneipp. Uważał, że skrzyp polny jest jednym z najcenniejszych ziół ziół leczniczych. Twierdził, że okłady parowe ze skrzypu są niezastąpione w leczeniu chorób układu moczowego, krwawień i zastarzałych ran.

Okłady parowe ze skrzypu polnego skuteczne na wiele schorzeń

Z kolei słynna zielarka Maria Treben okłady parowe ze skrzypu polecała i z powodzeniem stosowała przy leczeniu raka, zmian nowotworowych i torbieli. Zalecała przy chorobach skórnych, owrzodzeniach, egzemach, łuszczycy, wsypkach, brodawczakach, ropniach i trudno gojących się ranach. Wielu współczesnych zielarzy stosuje te metody – wiadomo, że bardzo pomagają w leczeniu różnego rodzaju guzów.

Jak stosujemy okłady parowe ze skrzypu ?

Metoda jest prosta:

  • W garnku gotujemy wodę do wrzenia
  • 5-6 łyżek drobno pociętego suszonego lub świeżego skrzypu umieszczamy na sicie nad gotującą parującą wodą i przykrywamy.
  • Po paru minutach jak skrzyp zwilgotnieje i się ogrzeje przekładamy zioło do gazy.
  • Przykładamy na chore miejsce.
  • Okład utrzymujemy w cieple co najmniej 2 godziny. Dobrze jest przymocować i postawić na całą noc przykrywając wełnianą chustą.
  • Można robić krótsze kompresy kilka razy dziennie, trzymając okład do wystygnięcia.
  • Ten sam skrzyp używamy 4 razy w ciągu doby, za każdym razem podgrzewając. Później trzeba wyrzucić.
Okłady parowe ze skrzypu – zastosowania

Okłady parowe ze skrzypu przy poważniejszych schorzeniach typu nowotwory, mięśniaki, guzy Maria Treben polecała stosować naprzemiennie z kompresami z ziół szwedzkich.

Bawełnianą chustkę lub gazę należy namoczyć obficie w ziołach szwedzkich. Przykładać na chore miejsce przedtem posmarowane maścią nagietkową lub smalcem. Kompres przykrywa się plastikową folią i obwiązuje ciepłą wełnianą chustą. Ten zabieg stosuje się w południe a okłady parowe ze skrzypu rano lub/i wieczorem.

okłady parowe skrzypu

Okłady parowe przy powiększonych węzłach chłonnych

Na sitko sypiemy 4 łyżki skrzypu. Umieszczamy nad parującą wodą na 8 minut. Sitko nie może być zanurzone w wodzie, zioła powinny zwilgotnieć nad parą.

Ciepły i wilgotny skrzyp umieszczamy na płóciennej chustce i przykładamy na chore miejsca. By nie tracić ciepła całość owijamy ręcznikiem. Ten sam skrzyp używamy trzykrotnie. W tym wypadku wystarczą same okłady ze skrzypu.

Dodatkowo:  

  • W każdym przypadku wskazane jest picie herbatek oczyszczających ze skrzypu polnego, nagietka, krwawnika i pokrzywy.
  • Przy chorobach węzłów chłonnych i układu limfatycznego z ziela przytulii czepnej.
  • Trądzik, wypryski i wszelkiego rodzaju zmiany skórne przemywamy wywarem ze skrzypu, a do herbatek dodajemy fiołek trójbarwny 

Skrzyp polny ma wyjątkową zdolność odtruwania i oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn. Uzupełnia niedobory krzemu. Związki czynne zawarte w skrzypie  działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i ściągająco. Więcej zastosowań i przepisów ze skrzypu polnego TUTAJ 

2.3 3 votes
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: