5 punktów akupresury, które szybko obniżają ciśnienie krwi

Ciśnienie tętnicze to nacisk płynącej krwi na ściany tętnic.

Wartość górna czyli ciśnienie skurczowe, powstaje w chwili skurczu serca kiedy krew wpychana jest do naczyń, wartość dolna czyli ciśnienie rozkurczowe kiedy krew napełnia serce. Średnie ciśnienie krwi u dorosłych wynosi 120/80 mm Hg. Wartości powyżej 90 mm Hg  wartość dolna i  140 mm Hg wartość górna są już uważane za nadciśnienie.

Jeszcze nie tak dawno uważano, że nadciśnienie pojawia się po 40-stce. Jednak dzisiejsze tempo życia, stres i napięcia sprawiają, że nadciśnienie występuje osób coraz młodszych. Początek zwykle przebiega bezobjawowo, stąd co najmniej połowa osób mających nadciśnienie nawet o tym nie wie, dlatego należy je od czasu do czasu kontrolować.

Dobrze jest znać przynajmniej kilka metod by szybko sobie w razie potrzeby pomóc np. kwaśne z mleko z cynamonem w ciągu zaledwie  kilku minut od wypicia obniża ciśnienie, o tym i podobnych naturalnych środkach można przeczytać TUTAJ . Warto też skorzystać z równie skutecznej akupresury

Punkty akupresury obniżające ciśnienie krwi 
Punkt LV3

Znajduje się między dużym a drugim palcem. Po jego znalezieniu należy zdecydowanie naciskać go przez 60 sekund, tak by poczuć ból albo mrowienie. Bo dobrze trafić w punkt należy się przedtem się rozluźnić, zamknąć oczy to pomoże wyczuć punkt jako lekkie zagłębienie lub wybrzuszenie. Miejsca akupresurowe są wyraźnie wrażliwsze na ból od swego otoczenia. Pod wpływem akupresury temperatura skóry wzrasta od 1 do 2 stopni – uczucie ciepła sygnalizuje, że ucisk jest prawidłowy.

Punkt LV 3 pomaga również przy bólach głowy, bólach menstruacyjnych obniża lęk, stres i napięcie

akupresura Punkt LV 3 ciśnienie

 

Punkt LI4

Znajduje się na wierzchu dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Można naciskać go kciukiem drugiej ręki przez co najmniej 60 sekund lub masować pulsującym ruchem. Stymulowanie tego punktu pomaga też przy przewlekłych bólach stawów, bólach głowy i zatok. Podnosi odporność.

Punkt P6

Leży na wewnętrznym przedramieniu, 3 palce poniżej zgięcia nadgarstka u nasady dłoni, pomiędzy dwoma ścięgnami
Reguluje ciśnienie, pomaga sercu, wzmacnia układ krążenia. Pomaga również przy bólach głowy, nudnościach i chorobie lokomocyjnej.

Punkt GB 20
W rzeczywistości 2 punkty leżące w zagłębieniach tuż pod podstawą czaszki na 2 palce za uszami. By aktywować te punkty należy je obydwa na raz naciskać kciukami przez około 1 minutę. Nacisk powinien być średni, kciuki trzymane stabilnie, bez ruchu.
Akupresura w tym punkcie zdejmuje również napięcie z szyi, pomaga przy problemach ze wzrokiem i przy przeziębieniu, grypie z gorączką.

 ciśnienie krwi akupresura gb 20

Punkt GV 20

Znajduje się na czubku głowy, na linii łączącej uszy. Można naciskać lub masować ten punkt by obniżyć ciśnienie krwi, leczyć zawroty głowy lub po prostu odpocząć.
szczycie czaszki, na linii łączącej szczyty uszu

Terapię można wspomóc ziołami np. wymieszać kwiat bzu czarnego, ziele fiołka trójkolorowego i ziele ruty w proporcji 2:2:1. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć 15 minut. Pije się 2 razy  dziennie po szklance. Lub zażywać 3 razy dziennie po łyżce stołowej sok z buraka ćwikłowego zmieszany z miodem w stosunku 1:1.

5 2 votes
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: