REKLAMA

Bursztyn dla zdrowia. Przepisy lecznicze i zastosowanie

Bursztyn zwany jantarem to żywica pewnego gatunku sosny zastygła przed milionami lat. W miejscu dzisiejszego Bałtyku rósł wtedy bursztynowy las. Z czasem jak zmieniał się klimat, drzewa zostały powalone, woda zmywała z drzew żywicę, która twardniała, gęstniała i osiadała pod warstwami ziemi i popiołów – tak powstały pierwotne złoża bursztynu. 12 tysięcy lat temu bursztynowe tereny zalały wody topniejącego lodowca – dzisiejszego Bałtyku.

 

Bursztyn to nie tylko zwykły kamień jubilerski czy wakacyjna pamiątka. Od dawien dawna wiadomo, że ma moc i energię, którą można wykorzystać w leczeniu. Z wykopalisk i dawnych kronik wiadomo, że bursztyn stosowano w lecznictwie już w starożytności, wyprawiano się po niego z Cesarstwa Rzymskiego aż nad morze Bałtyckie.
Nie wiadomo co sprawia, że bursztyn jest tak wyjątkowy. Jego skład to w większości węgiel, siarka, wodór i kwas bursztynowy. Może to miliony lat, duże ciśnienie które go kształtowało i omywająca woda morska. To należy już do jego tajemnic. Ważne że działa i jest pomocny jako naturalne lekarstwo Matki Natury.

bursztyn lecznicze właściwości

Bursztynowa nalewka przepis

Do nalewki potrzebny jest drobny bursztyn, który można wykorzystać trzykrotnie i spirytus.

Do słoiczka lub butelki wsypać drobny nieoszlifowany bursztyn, zalać go 96% spirytusem 3-5 cm ponad poziom kamienia. Odstawić na 2 tygodnie codziennie wstrząsając naczyniem. Nalewka może stać bezterminowo, im dłużej tym jest mocniejsza. Po wyczerpaniu alkoholu bursztyn należy starannie umyć, osuszyć, przed ponownym zalaniem zawinąć w płócienną szmatkę i potłuc drewnianym młotkiem by uzyskać nowe powierzchnie.

 

Stosowanie bursztynowej nalewki
Nalewkę stosuje się w leczeniu różnego rodzaju infekcji, gorączki, biegunek, dolegliwości górnych dróg oddechowych, żołądka, serca, układu moczowego, bólów głowy, pasożytach, zakażeniach bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych

Wewnętrznie
Profilaktycznie dla wzmocnienia odporności pić 2 razy dziennie przed posiłkiem po 10 kropli rozpuszczonych w wodzie lub chłodnej herbacie przez tydzień do 10 dni.
Leczniczo pić 3 razy dziennie przed posiłkiem po 25-30 kropli rozpuszczonych w wodzie lub chłodnej herbacie.
W poważniejszych zatruciach pokarmowych można stosować 1 łyżeczkę nalewki 3 razy dziennie przez 1 dzień, zatrucie powinno ustąpić.
Do płukania gardła dodawać 20 kropli nalewki na pół szklanki wody.
W niektórych przypadkach jak robaczyca, owsiki, lamblioza, ciężkie do wyleczenie gronkowce czy grzybice kurację należy po tygodniowej przerwie powtórzyć.
Dzieciom powyżej 8 roku życia można podawać odpowiednio mniejsze dawki.

Nadciśnienie i choroby serca
Codziennie pić pół szklanki wody z nalewką bursztynową zaczynając od 3 kropli, codziennie zwiększając dawkę o 1 aż do 10. Następnie codziennie zmniejszać dawkę o 1 kroplę do 3. Zrobić 10 dni przerwy i powtórzyć. Kuracja trwa 6 pełnych cyklów.

Zewnętrznie używać nalewkę o mniejszym stężeniu
Przed użyciem należy rozcieńczyć spirytusem w stosunku 1 część nalewki 3 części spirytusu. Stosować do nacierania klatki piersiowej, karku, pleców przy infekcjach, przeziębieniach, stanach zapalnych, szyi przy chorobach tarczycy, stawów przy reumatyzmie, czoła przy migrenie i bólach głowy.

Nalewka bursztynowa  ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i działa jak naturalny antybiotyk ale bez skutków ubocznych. Warto sięgnąć po ten sprawdzony, stosowany od stuleci środek  zamiast antybiotyków czy modnego ostatnio srebra koloidalnego, które ma swoje ciemne strony.

Bursztyn dla zdrowia. Przepisy lecznicze i zastosowanie

Maść bursztynowa
2 gramy ekstraktu z bursztynu wymieszać z 15 g wazeliny i kilkoma kroplami wody destylowanej. Maść poprawia ukrwienie skóry, łagodzi bóle stawów i mięśni.

Nieoszlifowany bursztyn noszony w kieszonce blisko serca wzmacnia je, noszony na szyi w formie korali dobrze działa w chorobach tarczycy, gardła, krtani i przy astmie.
Niegdyś noszono kawałek bursztynu jako talizman w wewnętrznych kieszeniach ubrania jak najbliżej ciała. Mówiono że przyciąga to, co dobre, ciepłe, zmniejsza stres, wzmacnia radość życia. Na pewno coś w tym jest, lecz z pewnością bursztyn ocierając się o materiał elektryzuje się ładunkiem ujemnym i wywarza korzystne pole.

Kadzidło bursztynowe oczyszcza powietrze, odstrasza owady i wymiata sztuczną energię. Bursztyn jest naturalnym odpromiennikiem – dobrze jest go stawiać w pobliżu komputera, telewizora lub innych urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: