Artykuły, Nauka, Profilaktyka

Czy cytryny mogą wyleczyć raka ? Prawda czy fałsz?

czy cytryny raka

Czy cytryny mogą wyleczyć raka ? Od pewnego czasu krążą po sieci artykuły powołując się na rzekome badania przeprowadzone przez Institute of Health Sciences z Baltimore które dowodzą, że cytryny lub sok z cytryn jest w stanie wyleczyć raka i działa 10000 razy silniej niż chemioterapia!

Jest to mieszanka prawdy i fałszu w ostatnich latach przeprowadzone badania wskazują  co prawda, że owoce cytrusowe zawierają związki, które są pomocne w profilaktyce i leczeniu tej choroby ale ich działanie we wspomnianych informacjach zostało mocno wyolbrzymione.

Prawdą jest że cytryny i owoce cytrusowe dają pozytywne korzyści żywieniowe i zdrowotne. Ale czy cytryny mogą wyleczyć raka – oczywiście to nieprawda.
Sok cytryny zawiera głównie cukry i kwasy owocowe w tym w największym stopniu kwas cytrynowy. Skórka cytryny składa się z dwóch warstw: zewnętrzna zawiera olejki eteryczne (6 %), na które składają się głównie limonen (90 %), i cytral (5 %), wewnętrzna warstwa zawiera glikozydy flawonowe i pochodne kumaryny.

Czy cytryny mogą wyleczyć raka

Cytryny są doskonałym źródłem witaminy C, ponadto witaminy B 6, potasu, kwasu foliowego, flawonoidów oraz ważnego związku fitochemicznego – limonene, ten związek jest obecnie wykorzystywany w badaniach klinicznych i wykazuje bardzo obiecujące działania przeciwnowotworowe.

Warto jeść cytryny bo mają szereg innych właściwości zdrowotnych pomocnych przy niedoborze witaminy C, infekcjach czy oczyszczaniu z organizmu z toksyn ale czy cytryny potrafią wyleczyć tak poważną chorobę, która ma dużo głębsze korzenie niż niedobory składników.

W przypadku nowotworu należy przejść na zdrową dietę obfitą w naturalne produkty,  unikać chemii w pożywieniu i otoczeniu, stosować zioła i dzikie rośliny, jeść dużo warzyw i oczywiście cytryny.  Dobrze jest pić rano wodę z cytryną, w zimie koniecznie ciepłą. Ale same cytryny, pozostając przy starych nawykach żywieniowych, na pewno nie wystarczą. Z całą pewnością należy popracować również nad emocjami, zażywać ruchu na świeżym powietrzu i słońca. Słońce nie tylko dostarcza witaminy D ale dużo energii i światła w postaci fal.

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments