Artykuły, Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Warto wiedzieć

Długowieczność – prawdy i mity. Więcej chorujemy a dłużej żyjemy?

Długowieczność – prawdy i mity. Więcej chorujemy a dłużej żyjemy?

Długowieczność – prawdy i mity. Więcej chorujemy a dłużej żyjemy?

Każdy z nas chciałby żyć długo i co ważniejsze zdrowo aby moc cieszyć się życiem a nie tylko wegetować. Tymczasem w naszej zachodniej cywilizacji nastąpiło swojego rodzaju przekłamanie, które odbija się na jakości naszego życia. Jesteśmy dumni z postępu nauki i medycyny, jest coraz więcej chemicznych lekarstw i technik przywracających wątle ludzkie ciało do jako takiego funkcjonowania. Mainstream mówi nam, ze długość życia dzięki nauce i przemysłowi petrochemicznemu wydłużyła się.

Długowieczność – prawdy i mity. Więcej chorujemy a dłużej żyjemy? Każdy z nas chciałby żyć długo i co ważniejsze zdrowo aby moc cieszyć się życiem a nie tylko wegetować. Tymczasem w naszej zachodniej cywilizacji nastąpiło swojego rodzaju przekłamanie, które odbija się na jakości naszego życia.  Niestety, nie możemy sprawdzić faktycznych statystyk dotyczących umieralności, bo takowych nie prowadzono w czasach antycznych. Ale wystarczy trochę chęci i można znaleźć informacje, które zaprzeczają tym teoriom.

Długowieczność – prawdy i mity. Więcej chorujemy a dłużej żyjemy?

Jakie informacje nam serwują media ?

Zwiększa się umieralność na raka – żyjemy dłużej
Zwiększa się umieralność na choroby serca – żyjemy dłużej
Mamy epidemie cukrzycy – żyjemy dłużej i lepiej
Zwiększa się zachorowalność i umieralność na tzw. choroby cywilizacyjne – żyjemy dłużej i lepiej.
Na zdrowy rozsadek, już samo to jest bzdura. Jeśli zwiększa się umieralność, to żyjemy krócej nie dłużej.

Czy ktoś weryfikuje te informacje ? Nie weryfikujemy bo i po co ? Wychodzimy z założenia że to co mainstream podaje musi być prawda 🙂
Ja jednak zadałam sobie trochę trudu i podążyłam szlakiem intuicji i rozumu, chcąc zweryfikować jak się ma oficjalny przekaz do rzeczywistości, oraz tego co mi mój zdrowy rozsadek podpowiada.

hunzowie3

Kłamstwo numer jeden. Długość życia wydłużyła się ze względu na opiekę medyczna i nowoczesne leki. Wg mainstream żyjemy dłużej niż w czasach antycznych, gdyż średnia życia wtedy była 30-40 lat. Co prawda nie mamy statystyk, ale możemy znaleźć wiele wzmianek np.

Długowieczność w Sparcie. W antycznej Sparcie zawodowych żołnierzy zwalniano ze służby, później niż my to robimy dziś bo wieku 60 lat ! jak to możliwe skoro średnia życia była 30-40 lat ? W zapiskach kronikarzy można znaleźć informacje, ze statystycznie w starożytnej Persji ludzie żyli 80 lat (bez opieki medycznej)
Jeśli nasi przodkowie żyli krotko, to jakim cudem np. Leonardo da Vinci doskonalił „Monę Lizę” latami i ukończył obraz, mając 60 lat. Michał Anioł wyrzeźbił „Pietę” dla katedry florenckiej, mając 78 lat. A genialną „Pietę Rondanini”, obrabiał niemal do śmierci (zmarł, mając 89 lat). Przecież kiedy powstały te dzieła, ci ludzie wg mainstream powinni być dawno martwi.
Podążając za informacjami możemy się dokopać ciekawych spostrzeżeń, otóż śmiertelność w czasach sprzed industrializacja rolnictwa miała głownie związek z ze zgonami okołoporodowymi, ranami odniesionymi w czasie walk, chorobami zakaźnymi, zarazami. Takie choroby trapiące nasze społeczeństwo jak rak, choroby serca i krążenia, cukrzyca, otyłość, depresje itd. praktycznie nie występowały. W obecnych czasach w społeczeństwach tzw Dzikich” także nie występują

 

długowieczność hunza Np długowieczność panuje wśród plemienia Hunzu, dożywają sędziwego wieku bez opieki medycznej, lekarstw chemicznych i lekarzy, z bardzo uboga aczkolwiek 100% naturalna dieta.

Drugim kłamstwem, które odbija się na jakości naszego życia jest ze współczesna medycyna akademicka jest jedyna alternatywa dla ludzi, których organizm odmawia posłuszeństwa. Nie twierdze, ze należy całkowicie odrzucić te metody. Ale jeśli już mamy problem, na początek samemu zastanowić się co może być przyczyna i jak ja usunąć zamiast uśmierzać objawy za pomocą chemii. Nasz organizm jest tak doskonały i wyposażony we wszelkie narzędzia do regeneracji i reperacji, ze praktycznie nieznacznie mu pomagając możemy uruchomić programy samo naprawcze. Organizm jest najlepszym lekarzem. A ponieważ jest zbudowany z żywych komórek, które potrzebują żywego nie chemicznego zasilania musimy mu dostarczyć naturalne paliwo.
Pierwsze oczyścić organizm, drugie tak zasilić aby potrafił wchłaniać dobroczynne naturalne substancje z żywności. Jeśli upośledzone jest wchłanianie nie może być mowy o zdrowiu. I żaden lekarz z żadna cudowna recepta tego nie zmieni.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
9 lat temu

Dobry artykuł. Ostatnio wyciągnąłem podobne wnioski. Zaczęła mnie nurtować jedna sprawa – skoro żyjemy dłużej to dlaczego tak wiele dookoła się słyszy o raku, zawałach itp? I nie mówię tu o starszych osobach tylko młodych lub w średnim wieku. Dlaczego pokolenie naszych dziadków i pradziadków dożywa często bez problemu 90 lat i dłużej? Osobiście znam 2 osoby po 90 tce i do tego całe życie palą papierosy! Tylko te pokolenie wyrosło na tym co matka ziemia urodziła – nie na chemii którą my pochłaniamy nawet nie zwracając na to uwagi. To jest zasadnicza różnica między naszymi pokoleniami.

TIMTAS
TIMTAS
9 lat temu

Kolejny artykuł wprowadzający mylne założenia. Zacytuję sam początek: „Zwiększa się umieralność na raka – żyjemy dłużej. …” lub „Na zdrowy rozsadek, już samo to jest bzdura. Jeśli zwiększa się umieralność, to żyjemy krócej nie dłużej.” i „Czy ktoś weryfikuje te informacje ? Nie weryfikujemy bo i po co ?… „. Gdzie zdrowy rozsądek piszącego? To że zwiększa się umieralność nie wpływa na długość i wszystkich życia ludzi. To, że ktoś umrze na raka w wieku 30 lat na wpływ na moją długość życia. Błąd wynika z tego że ludzie czytają statystki ani nie faktyczne dane. Z jednym się zgadzam, ludzie… Czytaj więcej »

Jacenty
Jacenty
9 lat temu

TIMTAS – to ty mylnie zakladasz. Jesli w danej populacji powiedzmy zwieksza sie zachorowalnosc i umieralnosc to statystycznie dlugosc zycia sie skraca nie wydluza.