Artykuł sponsorowany

Jaką pralkę kupić? Praktyczny poradnik zakupowy

jaka pralke kupic

Pralka jest niezbędnym elementem w każdym gospodarstwie domowym. Jej praca pozwala na szybkie i skuteczne odświeżenie ubrań, a także zniwelowanie trudnych do usunięcia plam i zabrudzeń. Zakup odpowiedniego modelu często sprawia mały kłopot, ze względu na wiele różniących się od siebie modeli. Parametry techniczne pralki są cechą, która wpływa na jej funkcjonalność, skuteczność oraz wygodę użytkowania. Co warto wiedzieć przed zakupem pralki? Na jakie cechy warto zwrócić szczególnie uwagę?

jaka pralke kupic

Ładowność pralki – jak dopasować urządzenie do swoich potrzeb?

Jednym z ważniejszych parametrów, który będzie decydował o funkcjonalności urządzenia, jest ładowność. Producenci pralek podają jej wielkość w kilogramach. Pralki o różnej ładowności można znaleźć na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki.

Najmniejsze pralki posiadają bęben o pojemności 3,5 kg. To odpowiednie rozwiązanie dla jednej osoby lub pary, które posiadają niewiele ubrań lub małą przestrzeń do zagospodarowania. Warto pamiętać, że taka ładowność pralki uniemożliwia czyszczenie dużych, ciężkich rzeczy, jak na przykład dużej narzuty na łóżko. Dla czteroosobowej lub większej rodziny idealnym rozwiązaniem są urządzenia o pojemności od 6 do 8 kg, na przykład pralki Samsung. Pozwala to zminimalizować częstotliwość prania, a podczas włączenia jednego programu prać odpowiednią ilość odzieży.

Programy do prania – co warto wiedzieć?

Pralki sterowane za pomocą elektronicznego panelu lub pokrętła umożliwiają wybranie odpowiedniego rodzaju programu do prania. Pozwala to na automatyczne ustawienie temperatury oraz intensywności wirowania. Warto zwrócić uwagę na rodzaje programów w konkretnym modelu, co pomoże ustalić, czy znajdują się tam niezbędne ustawienia. Pralki Miele są urządzeniami, które charakteryzują się wieloma możliwościami sterowania, co pozwala na wybór odpowiedniej temperatury do rodzaju tkaniny i dopasowanie jej pracy do osobistych preferencji.

Jakie są niezbędne programy do prania? 

  • Bawełna – to program, który pozwala na odświeżanie ubrań bawełnianych w różnych temperaturach, od 20 do 90 stopni.
  • Buty – dzięki takiemu programowi można skutecznie i bez obaw o uszkodzenie bębna doczyścić obuwie.
  • Szybkie pranie – pozwala na oszczędność wody i energii podczas prania ubrań, które wymagają jedynie odświeżenia,
  • Delikatny – umożliwia na pranie delikatnych tkanin, jak jedwabiu lub koronkowych materiałów.
  • Wełna – to opcja, która pozwala na odpowiednie czyszczenie wełnianej odzieży, bez zmechaceń i zniszczeń.

Parametry pralki – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz ilości programów do prania oraz pojemności bębna, warto przy zakupie urządzenia zwrócić uwagę na parametry techniczne. Pozwoli to na zakup wysokiej jakości urządzenia, które będzie sprawne przez wiele lat. Co warto wiedzieć?

  1. Jaki jest pobór energii? – klasy energetyczne pralek oznaczone są literami od A (najwyższej) do D (najniższej). Nowoczesne urządzenia, dzięki zaawansowanej technologicznie budowie silnika nie pobierają dużej ilości prądu i są oznaczone symbolem A+++.
  2.  Ile wody pobiera pralka? – warto wybierać urządzenia, które automatycznie dopasowują ilość potrzebnej wody do objętości ubrań umieszczonych w bębnie. Pozwala to na sporą oszczędność i zmniejszenie rachunków.
  3. Jaki hałas emituje urządzenie? – jeśli pralka zostanie zainstalowana w kuchni lub łazience, wytwarzany przez nią hałas może zakłócić życie domowników. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, który podczas prania emituje hałas oscylujący w granicach 55 decybeli.

Pralki są urządzeniem, które można znaleźć w każdym domu. Pozwalają na szybkie czyszczenie odzieży – bez obaw o zniszczenie delikatnych tkanin. Warto stawiać na wysokiej klasy sprzęt, co pozwoli na jego odpowiednią prace przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments