Olejki eteryczne skuteczne w terapii raka i innych chorób

Olejki eteryczne przez wieki  były stosowane w różnych kulturach jako naturalny środek leczniczy praktycznie przy każdej chorobie. Wiele testów klinicznych wykazało, że faktycznie olejki posiadają silne właściwości terapeutyczne.
Badając niektóre z najbardziej popularnych olejków naukowcy testowali ich działanie pod kątem raka m.in. badając skuteczność przeciwbakteryjną oraz toksykologię in vitro wobec ludzkich komórek nowotworowych.

olejki eteryczne na raka

Bruce Taino – szef Departamentu Rolnictwa Uniwersytetu w Waszyngtonie opracował  skalibrowany monitor częstotliwości (CFM) do pomiaru częstotliwości olejków eterycznych i ich wpływu na częstotliwości człowieka.

Ciało zdrowego człowieka ma częstotliwość w zakresie 62-72 MHz,  kiedy spadnie do niższego poziomu osłabiony zostaje system immunologiczny i pojawiają się choroby. Na przykład na poziomie 58 MHz może pojawić się grypa, na znacznie niższym poziomie 42 MHz  – choroby nowotworowe.
Naukowcy prowadzili badania nad częstotliwością różnych stanów chorobowych i doszli do wniosku, że komórki zainfekowane, chorobowe mają niższą częstotliwość niż zdrowe. Podczas niektórych testów z częstotliwością wykazano że na przykład częstotliwość człowieka trzymającego filiżankę kawy w dłoni spadła  z 66 MHz do 58 MHz w zaledwie 3 sekundy, wróciła do poprzedniego stanu dopiero po 48 godzinach.

Częstotliwość można zmienić w organizmie człowieka przez czynniki zewnętrzne, takie jak pole elektromagnetyczne czy właśnie olejki eteryczne lub nawet okadzanie albo wewnętrzne takie jak pozytywne myślenie.

Immunolog Mahmud Suhail mówi, że choroba nowotworowa zaczyna się kiedy DNA w obrębie jądra komórki ulega uszkodzeniu, a niektóre olejki eteryczne mają zdolność jego naprawy. Jednym z nich jest żywica z drzewa boswellia serrata, używana w postaci popularnych w kościele katolickim kadzideł.

Boswellia kadzidlowiec

Mahmud Suhail twierdzi, że kadzidło oddziela „mózg” komórki rakowej od „ciała „w cytoplazmie, zamykając jądro a tym samym powstrzymując go od odtwarzania uszkodzonych kodów DNA.

Według badań przeprowadzonych przez na Uniwersytecie w Oklahomie:
Olejek z boswellia serrata zabija komórki nowotworowe pęcherza moczowego, nie uszkadzając zdrowych
Boswellia sacra może być skuteczne przy zaawansowanych nowotworach sutka, jak również w profilaktyce antynowotworowej.
Kadzidła Cartera są z kolei nieinwazyjną opcją leczenia raka skóry
Boswellia i olejek z drzewa sandałowego stosowane razem mają jeszcze bardziej skuteczne działanie, niż każde z osobna.

Z wyników wstępnych obserwacji klinicznych wynika, żeby olejek z boswellia może być dobrym środkiem terapeutycznym w leczeniu różnych nowotworów

Poza kadzidłowcem potwierdzono skuteczność innych olejków eterycznych, kilka przykładów:

 

W sprzedaży jest wiele olejków eterycznych, jednak w większości są one złej jakości –  wytwarzane syntetycznie lub rozwodnione z alkoholem i innymi dodatkami. Aby były skuteczne terapeutycznie muszą być 100%  naturalne i czyste. Również dobrze jest zmieniać kombinacje.

5 1 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Urszula Musiał
Urszula Musiał
3 lat temu

czy wysylacie do uk?

%d bloggers like this: