REKLAMA

ludzie

 

Rozwój cywilizacyjny przyniósł nam wiele zdobyczy, ułatwień i dobrych rozwiązań, ale równocześnie wiele odebrał.

W pogodni za jutrem utraciliśmy to, czym człowiek żył przez tysiące lat, wszystko to co intuicyjnie wiedzieli nasi przodkowie, a o czym współczesny człowiek zapomniał.

 

Jesteśmy częścią natury i aby zachować dobre zdrowie, harmonie i równowagę należy przestrzegać jej praw.

Inaczej wcześniej czy później będziemy cierpieć.

Organizm ludzki, w przeciwieństwie do przetworzonej żywności, środków gospodarstwa domowego i pielęgnacyjnych nie został zmodyfikowany, jest taki sam jak setki i tysiące lat temu i do prawidłowego funkcjonowania zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym potrzebuje naturalnego pożywienia, spokojnego snu i właściwego odpoczynku.

Nic więc dziwnego ze w ostatnich latach najbardziej rozwijającą się gałęzią przemysłu stał się przemysł farmaceutyczny, a nowe apteki wyrastają jak grzyby po deszczu.

W naszej podświadomości zakorzeniło się przeświadczenie, ze na każdą chorobę znajdzie się odpowiednia pigułka.

Ale cudownej, uniwersalnej pigułki nie ma i nie będzie. Mało tego wielu specjalistów i lekarzy twierdzi, ze stosowane dzisiaj środki lecznicze jeszcze bardziej obciążają dodatkowa porcja chemii już tak zatruty organizm.

Co zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu?

Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy światem, w którym przyszło nam żyć mądrze korzystając ze współczesnych zdobyczy a mądrością i doświadczeniem naszych przodków, skąd możemy czerpać garściami.

Nasz organizm jest najlepszym lekarzem, musimy tylko wsłuchać się w jego potrzeby i nauczyć się na nowo odpowiednio go traktować, a odwdzięczy się zdrowiem, pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

 

W naszym serwisie przedstawiamy informacje, ciekawostki, porady, przepisy, wyniki badań naukowców z całego świata i na nowa odkrywaną mądrość naszych przodków.

Zachęcamy do współtworzenia serwisu i dzielenia sie własnymi opiniami i poradami.

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
  • Mayster

    Tak, w tym pędzie życia nie zwraca się uwagi na to co się je. Zaufanie, że wszystko co jest w sklepach na półkach jest wartościowe mija się z prawdą niestety… Przyjrzałem się kilku produktom co maja w składzie i ze zdziwieniem stwierdziłem że połowę składników to czysta chemia a reszta jakieś odpadki… Gdzie tu wartościowe składniki ze zdjęcia na etykiecie PYTAM …? Porażka!!! Ale jest sposób aby temu zaradzić i zadbać o siebie i swoich bliskich. Wystarczy rozejrzeć się uważnie i znaleźć takie produkty żywnościowe które po pierwsze nie szkodzą a ponadto dostarczą organizmowi tego czego najbardziej potrzebuje… Ja takie już znalazłem i z powodzeniem korzystam z darów natury… :-)

REKLAMA
%d bloggers like this: