Chodzenie boso dla zdrowia – hartuj swoje ciało

Boso po zdrowie

Najprzyjemniejszy sposób hartowania organizmu to chodzenie boso.

 

 

Hipokrates już 4 wieki temu napisał ,,Najlepsze obuwie – to brak obuwia”. W odróżnieniu od wszystkich ssaków żyjących na Ziemi, tylko człowiek chodzi na dwóch nogach i to nie jest przypadek, ponieważ człowiek przedstawia sobą ,,baterie”, bieguny której są przeciwne, ale posiadają ładunek: górna część ciała i głowa posiadają ładunek dodatni, a dolna część  i nogi – ładunek ujemny.

Z kosmosu otrzymujemy energie dodatnią, a z ziemi – ujemną im większa wymiana energii, tym odporniejszy i zdrowszy jest nasz organizm Człowiek może otrzymywać energię z kosmosu za pośrednictwem prawidłowego oddychania, hartujących zabiegów wodno – powietrznych i pożywienia roślinnego, dlatego powinien dążyć do maksymalnego kontaktu ciała z wodą powietrzem.

chodzenie boso korzysci zdrowotne

Energie z Ziemi można głównie uzyskiwać przez gołe stopy.  Na stopach znajduje się 72 tysiące zakończeń nerwowych i dlatego chodzenie boso jest naturalnym masażem stóp, który jak teraz powszechnie wiadomo, korzystnie wpływa na prace organów wewnętrznych.

Z chwilą pojawienia się obuwia zmniejszył się kontakt organizmu ludzkiego z ładunkami elektrycznymi ziemi. Właśnie na tym polega głównie jedna z przyczyn takich rozpowszechnionych chorób jak bóle głowy, rozdrażnienie, nerwice, choroby wieńcowe, predyspozycje do szybkiego moczenia się, wiele innych. Często widzi się na ulicach żebrzące małe dzieci rumuńskie, lekko ubrane, przeważnie chodzą boso w deszcz i mróz. Taka choroba jak grypa lub przeziębienie nie dotknie ich nawet wtedy kiedy wszędzie panuje epidemia grypy.

chodzenie boso dla zdrowia

Chodzenie boso po ziemi, porannej rosie, morskim piachu, śniegu, bardzo mocno ładuje ,,akumulator” naszego życia. Chodzenie boso daje nie tylko hartuje ale ogólnie wzmacnia. To również cudowna profilaktyka przeciw bólom w plecach, krzyżu, ramionach i mięśniach nóg.
Taki kontakt sprawia, że równoważy się energia ciała z planetą. Chodzi o czysto naukową energię w postaci wolnych elektronów. Przenikają one do organizmu przez stopy i docierają do najdalszych zakątków ciała.
Główny wpływ wolnych elektronów planety Ziemia na zdrowie polega na redukcji stanów zapalnych. Jak wiadomo, stany zapalne to podstawowa przyczyna tworzenia się blaszki miażdżycowej a więc choroby serca i krążenia. To to odkładanie się kwasów w stawach dna moczanowa, artretyzm. To budowanie napięcia mięśniowego – bóle mięśni, ucisk na nerwy i wielu innych.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hipolito
5 lat temu

i’ve read this before, but still interesting.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: