REKLAMA

Woda krzemionkowa czyli jak uzupełnić niedobór krzemu

 

Krzem to pierwiastek życia

Odgrywa jedną z kluczowych ról dla utrzymania organizmu przy życiu. Jego rola nie ogranicza się tylko do tego,  że jest integralnym składnikiem każdej komórki i wywiera on istotny wpływ na wiele procesów metabolicznych, ale przede wszystkim dlatego, że dzięki niemu jest możliwe w ogóle życie.

krzem a zdrowie

Tam gdzie krzemu jest wystarczająco istnieje możliwość regeneracji i naprawy, ponieważ najważniejsza rola krzemu to jego wpływ na komunikację między mózgiem a komórkami.

Dzięki temu jest możliwy prawidłowy przepływ informacji pomiędzy mózgiem a pozostałymi organami, naczyniami i tkankami. Bez krzemu nie słuchają poleceń mózgu – ponieważ tylko krzem jest w stanie je odbierać i przetwarzać. Tam gdzie krzemu brakuje komórki umierają.

Jakby tego było mało zbyt niski poziom krzemu w organizmie powoduje zaburzenia wchłaniania aż 70 innych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Według  biochemików krzem jest ośmiokrotnie wykorzystywany w organizmie człowieka, uczestnicząc w różnych pośrednich reakcjach jako katalizator i przekaźnik energii podtrzymujący życie. Po ośmiokrotnym wykorzystaniu  jest wydalany. Jeżeli jego ilość w organizmie nie jest uzupełniana w pokarmie i w płynach, życie zamiera. Nie ma mowy o regeneracji.

Zapotrzebowanie dzienne na pierwiastek to 20-40mg na dobę.

krzem pierwiastek zycia - skrzyp polny
Dawniej krzem był bez problemu dostarczany przede wszystkim z twardej wody studziennej, niektórych zbóż, cebuli, czosnku, roślin strączkowych i owoców jedzonych w całości ze skórką.

Np. jedna porcja kaszy gryczanej czy 2-3 szklanki wody całkowicie zaspokajało dzienne zapotrzebowanie. Obecnie rośliny nie czerpią wystarczająco dużo minerałów z wyjałowionej gleby, procesy przetwarzania, rafinowania i pozbawianie ziaren łuski, słaby dostęp do wody studziennej lub świeżej źródlanej sprawia, że wraz z pokarmem jesteśmy w stanie dostarczyć przy w najlepszym razie 3-5mg na dobę.

W związku z tym prawie każdy cierpi na niedobór krzemu, który można uzupełniać pijąc np. herbatki ze skrzypu polnego, pokrzywy, podbiału.  Ale lepiej zrobić wodę krzemionkową, z której będzie lepiej przyswajalny, a którą można pić samą, przygotowywać z niej zimne i ciepłe napoje, zupy, używać do płukania włosów i pielęgnacji skóry, płukania gardła, jamy ustnej i dziąseł przy paradontozie, a nawet podawać zwierzętom które chętnie ją piją i również potrzebują.

Woda krzemionkowa

Przepis 1
50g kwarcu (zbudowany głownie z dwutlenku krzemu) lub 100g krzemienia
10 litrów wody
Kwarc lub krzemień umyć i zalać wodą najlepiej w kamionce lub szklanym naczyniu. Po 4 dniach woda krzemionkowa jest gotowa. Pić 3-4 szklanki dziennie z wierzchniej warstwy wody, ponieważ na dnie naczynia gromadzi się osad. Związki krzemu tworzą koloidy, które przyciągają i wiążą zanieczyszczenia osądzając je na dnie.
Kamienie można kupić w sklepach zielarskich lub przez Internet. Można je używać kilka miesięcy. Należy pamiętać, aby przed każdym nastawieniem wody na krzemionkę je umyć.

woda krzemionkowa z kwarcem
Przepis 2 śp Ojca Grande z Zakonu Bonifratrów

,, Kto chce mieć w domu dobrą krzemionkową wodę, którą orzeźwi się o każdej porze roku, niech zrobi tak: pół kilograma suszonego skrzypu pokruszyć, wsypać do emaliowanego garnka, zalać przefiltrowaną wodą, zostawić na noc. Rano pogotować 20 minut, odstawić. Kiedy ustoi się, przecedzić przez niezbyt gęste sitko, wlać do kamiennego wyziębionego garnka. Garnek paruje i nie pozwoli, by woda się nagrzała i w ten sposób pozyskujemy krzemionkę – wyśmienitą, twardą wodę wprost do picia.”

Picie wody krzemowej sprowadza organizm na „właściwe tory”, wzmacnia odporność, przywraca właściwe procesy i komunikację między mózgiem a organizmem, wspomaga procesy metaboliczne i leczenie niemal wszystkich chorób. Wypłukuje toksyny, zwłaszcza aluminium, poprawia stan skóry, włosów, paznokci. Dodaje energii i wigoru.

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Jan KowalJoanna KlimkiewiczAgaKrystaKrysia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

sklepy zielarskie, medyczne, stacjonarne i internetowe

Gość
Gość
Gość

U Bębniarzy Kaczawskich. Oni sami zbierają kryształy górskie,czarne krzemienie i inne kamyki-a to co jest najbliżej służy nam najlepiej,lepiej niż np.z Cin. Robią to z pasją i radością-gwarancja jakości.

sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

Nie trzeba przelewać, wystarczy nabierać kubkiem lub chochlą wodę bezpośrednio do użycia. Nawet jak się osad po nabraniu poruszy to szybko opadnie na dno. Naszym zdaniem słój z kranikiem jest zbędny.

Krysia
Gość
Krysia

Dzień dobry, czy do zalania kamieni może być używana zwykła woda kranowa?

Krysta
Gość
Krysta

Witam, kupiłam krzemień na allegro. Wydaje mi się dziwny, bo jest z jednej strony czarny a w środku ( w miejscu rozłupania ) biały. Sypie się z niego proszek. Doszukałam się że jest to „krzemień kredowy” Więc ma pewnie duże domieszki wapnia. Czy taki się nadaje na wodę krzemową?

sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

Tak, krzemień wydobyty z kopalni pokładów pokładów kredowych , marglowych lub dolomitowych nadaje się.

trackback

[…] witaminy B1, B3 lub manganu Zbytnie przejadanie się – niedobór tryptofanu, tyrozyny, krzemu Ochota na częste przekąski – brak zrównoważonej diety, brak składników odżywczych, […]

Aga
Gość
Aga

Czy taką wodę może pic 5-latek?

Joanna Klimkiewicz
Gość
Joanna Klimkiewicz

Czy przy nadkwasocie żołądka woda krzemowa nie będzie dodatkowo zakwaszać i nasilać nadkwasoty ?

Jan Kowal
Gość
Jan Kowal

nie wiem jaki mam kupić czy : 1. Krzemień czarny surowy – nie szlifowany z wapienia naturalnie występującego na skale Czy 2. Krzemień Czarny BEZ WAPIENIA (nieobrabiany, łupany) 🙁

REKLAMA
%d bloggers like this: