Artykuł sponsorowany

Czy elektrostymulacja mięśni może poprawić twoją kondycję, wydolność i sylwetkę?

elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni to metoda, która już od lat cieszy się stale zwiększającą popularnością. Jej największą zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznie przez wszystkich: nawet przez osoby początkujące czy nie posiadające zbyt dużo czasu, który mogłyby poświęcić na aktywność. Zobacz, jak dokładnie działa i czy może przyczynić się także do poprawy twojego wyglądu i samopoczucia.

elektrostymulacja mięśni

 

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja mięśni (EMS) polega na przekazywaniu do nich impulsów elektrycznych o natężeniu zbliżonym do naturalnego. Dzięki temu są one w stanie pobudzić mięśnie podobnie, jak naturalne impulsy nerwowe, co przekłada się na ich stymulację do pracy oraz regenerację mikrouszkodzeń. Cykl takich działań sprawia, że mięśnie zaczynają wzrastać, poprawia się ich siła i elastyczność.

Czy elektrostymulacja działa tylko na mięśnie?

Pomimo iż system elektrostymulujący nastawiony jest przede wszystkim na przesyłanie impulsów nerwowych do mięśni, działa on także na inne układy człowieka. Przede wszystkim wpływa korzystnie na rozbijanie i spalanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej, które znajduje się tuż pod skórą. Powoduje to poprawę sylwetki oraz zmniejszenie masy ciała, co dla wielu osób może być bardzo korzystną sytuacją.

Jednocześnie, ze względu na to, iż impulsy elektryczne przenikają przez skórę, prowadzą one do poprawy jej stanu. Wpływają korzystanie na jej ukrwienie, co przekłada się na dotlenienie, odżywienie i w ostatecznym efekcie ujędrnienie.

Ze względu na to, iż podczas treningu wykonywane są nieobciążające ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, poprawia się stan układu krwionośnego i oddechowego, a także zwiększa ogólna wydolność organizmu. Z kolei stosunkowo niewielka intensywność ćwiczeń przekłada się na minimalizację ryzyka kontuzji.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS odbywa się zawsze w specjalnie przygotowanym w tym celu kombinezonie, który dokładnie przylega do ciała. Wbudowanego w niego elektrody są odpowiedzialne za przekazywanie impulsów elektrycznych do ciała i odpowiednią jego stymulację. Cały proces regulowany jest za pomocą specjalnego kontrolera, połączonego z aplikacją a smartfonie.

Sam trening z reguły odbywa się u boku trenera personalnego i może być prowadzony jako trening indywidualny lub w niewielkiej grupie. Polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń fizycznych o niewielkiej intensywności, które aktywują organizm i współdziałają z impulsami, przekazywanymi przez elektrody.

Dzięki połączeniu tych dwóch efektów stymulujących, trening jest niezwykle efektywny i pozwala nawet przy lekkich ćwiczeniach na osiągnięcie szybkich i wyraźnie widocznych rezultatów. Może z łatwością przyczynić się do uzyskania lepszej kondycji i wydolności, a także poprawić wygląd całej sylwetki i wzmocnić ciało. Jest wręcz idealny dla ciebie, jeśli poszukujesz optymalnego, wydajnego i szybkiego sposobu na dołączenie do osób, które podążają za trendami “fit”.

fot. materiały prasowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments