Apteka w twojej kuchni, Przepisy

Wiosenny detoks, odtrucie wątroby i odnowa komórek organizmu

odtrucie wątroby i odnowa komórek organizmu wiosenna kuracja

Odtrucie wątroby jest najlepszym sposobem na poprawę stanu zdrowia i odnowę organizmu. Pomaga przywrócić hemostazę, właściwą wagę ciała i  umożliwia proces samouzdrawiania organizmu.

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów, ale jej zaburzenia pozostają często niezdiagnozowane. A przecież organ ten kieruje najbardziej skomplikowanymi procesami trawienia i metabolizmu. Bezpośrednio kontroluje wzrost i funkcjonowanie wszystkich komórek. Słaba wydolność przyczynia się do wszelkich defektów, niedoborów czy nieprawidłowego wzorca wzrostu komórek.

oczyszczanie wątroby

Jakiekolwiek zaburzenie funkcjonowania, nieprawidłowość lub nienormalny rozwój komórek jest w znacznej mierze wynikiem złego funkcjonowania wątroby. Prawidłowo funkcjonująca, czysta wątroba to zdrowy organizm.

Wątroba bez zatorów

Wszystkie choroby lub objawy złego stanu zdrowia są wynikiem różnego rodzaju zatorów.

Niech za przykład posłuży zablokowane naczynie włosowate, które nie może dostarczać tlenu i składników odżywczych do skupisk komórek, które odżywia. Odcięte od pożywienia komórki będą zmuszone wprowadzić specjalne środki pozwalające im na przeżycie.  Będą to zmiany, uznawane przez medycynę za patologiczne.

Zdrowa wątroba i jelita są podstawą doprowadzenia organizmu do równowagi. Od tego praktycznie zależy stan naszego zdrowia.

Wątroba odpowiada za harmonijny przepływ energii życiowej – prany. Gdy proces przebiega bez zakłóceń jesteśmy w równowadze fizycznej i emocjonalnej.  Zablokowana energia prowadzi do stagnacji wątroby. Może pojawić się uczucie ciężkości w klatce piersiowej, napięcia ramion, karku.

odtrucie wątroby, przewlekłe zmęczenie, osłabienie

Ponieważ organ ten odpowiada za zasoby energii gdy niedomaga będziemy odczuwać osłabienie, przewlekłe zmęczenie, utratę sił,  witalności, nadmierną senność. Może towarzyszyć temu niestabilność emocjonalna, drażliwość, niecierpliwość, łatwe popadanie w frustrację.

Wiosna to czas wątroby, dlatego teraz obserwujemy nasilenie tych objawów oraz wszystkich związanych z organami kontrolowanymi przez wątrobę. Jakie narządy i układy są powiązane z wątrobą? O tym tutaj 

Wiosna to czas wątroby

Wiosna topi lody,  w drzewach zaczynają krążyć soki, ziemia gromadzi  gromadzić wilgoć i wodę. Również w naszych organizmach zapasy zimowe i zanieczyszczenia zaczynają się upłynniać.  Jest to okres, który rozpoczyna czas żywiołu ziemi i wody, związany z nowym początkiem, regeneracją, odnową.

wiosną wątroba się oczyszcza

Nasz wewnętrzny zegar biologiczny podlega rytmom natury. Wiosną organizm naturalnie zaczyna się sam oczyszczać wraz z wątrobą odpowiedzialną za neutralizację toksyn.  Zatem jest to najlepsza pora na wszelkie terapie oczyszczające, odciążenie układu trawiennego, regeneracje komórek i tkanek, zwłaszcza wątroby.

Wspomagając organizm  w tym procesie możemy być pewni, że zgromadzona wiosną energia w ogromnym stopniu zdeterminuje poziom sił witalnych na cały kolejny rok.

Odtrucie wątroby

Wątroba nie lubi terapii szokowych, preferuje delikatne techniki oczyszczania. Jedna z nich, bardzo skuteczna oparta jest o wyciąg z trzech nasion.  Mieszamy starannie składniki:

  • 1 część nasion marchewki
  • 3 części nasion pietruszki
  • 4 części nasion selera

3 łyżki stołowe mieszanki zalewamy litrem wrzątku. Zaparzamy pod przykryciem 30 minut i przecedzamy.
odtrucie wątroby i odnowa komórek organizmu wiosenna kuracja

Picie  ½ szklanki naparu 6 razy dziennie wspomoże proces detoksykacji. Czas potrzebny na pełne oczyszczenie wątroby to 4-8 dni w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Poprawa samopoczucia będzie znakiem, że można zakończyć.

Powyższą recepturę na odtrucie można stosować w leczeniu dowolnego przewlekłego zapalenia lub marskości wątroby. Medycyna ludowa zaleca kontynuować aż do poprawy stanu zdrowia.

Podczas kuracji powinno się jeść lekkie posiłki odciążające układ pokarmowy wraz z wątrobą i pić dużo wody. W razie potrzeby cały proces powtórzyć.

Korzyści

Odtrucie wątroby, oczyszczenie krwi i odnowa organizmu to główny efekt kuracji.  Efektem ubocznym będzie poprawa funkcjonowania innych organów i ogólna poprawa zdrowia.

Nasiona selera

Od wieków stosuje się jako środek moczopędny, obniżający ciśnienie, przeciwzapalny, łagodzący i przeciwbakteryjny. Herbatka z nasion selera dobrze wpływa na krążenie, zapobiega zatrzymywaniu płynów, obrzęków, bólom stawów, mięśni. Pomaga w infekcjach dróg moczowych, wzdęciach przy bezsenności i uczuciu niepokoju.  Dawniej stosowana w leczeniu nadciśnienia.

Nasiona marchwi

Poprawiają oprawiają pracę organów odpowiedzialnych za oczyszczanie wątroby i nerek.  Działają moczopędnie, odtruwają krew, poprawiają trawienie.

nasiona marchwi właściwości

Nasiona pietruszki 

W medycynie tradycyjnej wykorzystywano nasiona pietruszki jako środek odtruwający krew, poprawiający pracę nerek i układu trawiennego. Stosowano przy zakażeniach i problemach układu moczowego, podagrze, nadmiarze kwasu moczowego, nadciśnieniu,  zaburzeniach trawienia, wzdęciach, nieregularnych miesiączkach.

1.3 3 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
4 lat temu

Dla mnie nie są jasne proporcje. części ale czego. Lepiej byłoby podanie w gramach nasion.

Luks
Luks
3 lat temu
Reply to  Ada

To jest stosunek składników względem siebie. Np:
– 4 gramy nasion selera
-3 gramy nasion pietruszki
– 1 gram nasion marchwi
Jakbyś chciała zrobić więcej to np:
– 40 gram nasion selera
– 30 gram nasion pietruszki
– 10 gram nasion marchwi
Jak jeszcze więcej to mnożysz dalej każda wartość o tyle ile chcesz więcej i wyjdzie odpowiednia proporcja.

Renata
Renata
3 lat temu
Reply to  Luks

To jest jasne, ale nie wiadomo ile tych części na litr wrzątku

Aga
Aga
2 lat temu
Reply to  Renata

na litr wrzątku bierze się 3 łyżki stołowe. Jak będą dobrze wymieszane nasiona to bez względu na to ile mieszanki się przygotowało, zawsze będzie ta sama ilość zalana wodą.

Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu
Reply to  Ada

A ja mam problem seler naciowy czy ten bulwa okragly ??