Apteka w twojej kuchni, Dla kobiet, Domowy salon kosmetyczny, Porady, Przepisy, Sprawdzone efekty, Właściwości i zastosowanie, Zamiast

Domowy peeling z naturalnych składników – kilka przepisów

domowy peeling jaki zrobić przepis

Peeling to ziarnisty środek złuszczający, który usuwa martwy naskórek. Dogłębnie oczyszcza skórę, odblokowuje ujścia gruczołów, idealnie przygotowuje ciało do aplikacji substancji odżywczych.

W domu możemy przygotować własny peeling wykorzystując sól, cukier, płatki owsiane, kawę, mak i inne produkty z kuchennej szafki.

domowy peeling jaki zrobić przepis

Najpopularniejsze naturalne peelingi są na bazie cukru i soli. Nie zostawiają w łazience bałaganu, wystarczy wannę lub kabinę prysznicową spłukać wodą. Można użyć soli morskiej, Epsom, kamiennej, które zawierają liczne mikroelementy. Również cukier brązowy, trzcinowy korzystnej zastosować niż zwykły.

Domowe peeling

Sól bardzo dobrze rozluźnia i relaksuje ciało. Gruboziarnista może być zbyt ostra, przez zastosowaniem lepiej rozetrzeć w moździerzu. Nie jest wskazania przy zadrapaniach, skaleczeniach. Do twarzy lepiej wybrać delikatniejszy dla skóry cukier.

Peeling z płatków owsianych jest doskonały dla suchej skóry. Delikatnie złuszcza naskórek, nawilża, wzmacnia naturalną warstwę ochronną, oczyszcza, łagodzi podrażnienia, stany zapalne, świąd. Lekko rozjaśnia przebarwienia.

domowy peeling z płatków owsianych

Płatki owsiane można stosować  w delikatnych peelingach do ciała i twarzy. Fusy z kawy są znakomitym tonikiem do skóry, dobre na cellulit i cienie pod oczami. Redukują stany zapalne.

Domowy peeling kawowy

Kawowy peeling antycellulitowy i ujędrniający jest fantastyczny.  Po aplikacji skóra jest gładka, doskonale nawilżona, ujędrniona i zregenerowana.

  • 4 łyżki zmielonej kawy
  • Łyżka soli gruboziarnistej lub cukru
  • Trochę jogurtu naturalnego lub śmietany, ewentualnie oleju kokosowego

Wymieszać wszystkie składniki na gęstą papkę. Wziąć prysznic. Następnie wmasować peeling kolistymi ruchami w ciało. Szczególnie w miejsca problematyczne, omijając twarz i szyję. Dokładnie spłukać. Po osuszeniu nie trzeba nakładać żadnych balsamów. Skóra będzie doskonale nawilżona, wygładzona, ujędrniona i zregenerowana.

Fusy z kawy - kilka praktycznych wykorzystania w domu i ogrodzie

Zawarty w kawie kwas chlorogenowy opóźnia rozkład witaminy C  i zapobiega uszkodzeniom DNA. Kofeina przyspiesza spalanie tłuszczu w komórkach, poprawia krążenie limfy i proces usuwania toksyn. Jogurt odżywia, zmiękcza, wygładza i nawilża skórę.

Peeling cynamonowo-makowy

Napełnić  ¾ słoiczka  masłem do ciała jojoba, lub shea, ewentualnie olejem kokosowym. Dodać mak i cynamon, zostawiając trochę miejsca na wyrobienie kosmetyku. Wymieszać dokładnie.

Peeling cynamonowo-makowy na szorstkie dłonie

Nakładać wilgotne dłonie, stopy i inne części ciała Wcierać w skórę 5 minut, także wokół paznokci, i zmyć pod bieżąca woda. Do emulsji rak warto dodać odrobinę soku z cytrynu, rozjaśni i zmiękczy naskórek. Po zabiegu skóra będzie gładka i dobrze nawilżona.

Cynamon działa rozgrzewająco, ujędrniająco i ściągająco. Zawarty w nim aldehyd ma właściwości antyseptyczne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe. Z kolei idealny dla skóry wrażliwej mak działa łagodząco i przeciwzapalnie, zmniejsza podrażnienia.

Pyłek pszczeli delikatnie złuszcza, nawilża i pielęgnuje skórę.  Suszone zioła i maleńkie to również świetny środek złuszczający.  Kwiaty lawendy lub rumianku relaksują, działają kojąco na skórę. Peeling można zrobić z kwiatu wiązówki, krwawnika, zmielonej zielonej herbaty, listków mięty, które pobudzają, odświeżają i chłodzą.

Dodając do peelingów suszone zioła  trzeba trochę odczekać, by olejek wyekstrahował aktywne składniki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments