Harmonia duszy i ciała

Radykalna redukcja stresu

Redukcja stresu jest możliwa – tak twierdzi Dariusz Juzyszyn twórca  autorskiej techniki Radykalna Redukcja Stresu ™. 

Stres towarzyszy człowiekowi od zawsze.
Jest reakcją mobilizującą wszystkie siły w organizmie do „walki lub ucieczki” podczas gdy kiedy nasze zdrowie lub życie jest zagrożone.

 

walcz lub uciekaj

 

Psychologia stresem nazywa wszystkie reakcje organizmu wywołane negatywnymi bodźcami środowiskowymi, głównie zewnętrznymi.
Jednak istotnym czynnikiem determinującym odczuwanie stresu i negatywnych emocji z nim związanych jest subiektywna ocena sytuacji jako nam zagrażającej lub nie zagrażającej. Ta sama sytuacja może dla jednej osoby nie stanowić problemu, u innej wywoływać napięcie i szereg negatywnych reakcji, a głównym czynnikiem tego jak głęboko przeżywamy wydarzenia i doświadczenia jest  ocena rzeczywistości..

Prawdziwą przyczyną stresu są wyłącznie nasze negatywne oceny rzeczywistego stanu, doświadczeń, sytuacji, okoliczności, wydarzeń, relacji, przyszłości, przeszłości i wszystkiego co tylko zdołamy wymyślić i ocenić. Cokolwiek  co nasz umysł negatywnie oceni zaraz pojawia się stres i negatywne emocje. Mając  niemal nieustannie w polu uwagi złe i niekorzystne aspekty sytuacji, nieustannie je rozważamy i oceniamy, produkując stres i negatywne emocje.

O tym co robić aby nie reagować stresem na każdą, z punktu widzenia umysłu negatywną sytuację, jak wyrwać się z kręgu nieustannego stresu mówi w wywiadzie udzielonego sekrety-zdrowia.org – Dariusz Juzyszyn polski lekkoatleta, dyskobol, mistrz i rekordzista Polski

stres redukcja

 

Radykalna Redukcja Stresu™ precyzyjnie załatwia sprawę. Oddaje nam władzę i przywraca moc.
Przestajemy być zewnętrznie sterowanymi marionetkami, bezwolnymi kukiełkami przeżywającymi wyłącznie to, co przynoszą nam sytuacje, okoliczności, relacje i interakcje.
Pokazuje prosty, łatwy, precyzyjny, jasny , logiczny i skuteczny system eliminacji stresu z życia.
radykalnaredukcjastresu.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] >>link<< […]