Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej?

Jajka stanowią zalążek nowego życia, przeto są używane w obrzędowości różnych kultur jako symbol odradzającego się życia. Kura i jajka występują przesądach, obrzędach i wierzeniach na całym świecie. W tradycji katolickiej to jajko wielkanocne.

Nikt nie wie dokładnie, skąd w chrześcijaństwie wziął się ten zwyczaj. Zapewne jest pamiątką po czasach plemiennych, kiedy wiara wiązała się z cyklami przyrody.
Nadejście wiosny i zimy było czasem zacierania się granicy między światem żywych i umarłych, a dusze przodków zstępowały na ziemię. Celtowie i Słowianie przygotowywali dla nich poczęstunek, aby kupić sobie ich przychylność i pomóc zmarłym w osiągnięciu spokoju.

Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej

Do Polski obrzęd błogosławieństwa wielkanocnego jedzenia trafił w XIV w. z Włoch. Na początku w Wielką Sobotę ksiądz chodził od domu do domu, by poświęcić wszystko, co miało znaleźć się na stole następnego rana. Zajmowało to jednak mnóstwo czasu, więc operację święcenia przeniesiono na ryneczki i place z krzyżami. Aż wreszcie na przełomie XVIII i XIX w. ceremonia trafiła do kościołów.

Wierzono, a może to prawda, że

Święcone jajko daje szczęście, a dzielenie się nim umacnia rodzinę i chroni przed złym okiem. Nawet skorupki mają magiczną moc. Rozsypane wokół domu zapewnią bezpieczeństwo, a zakopane na rogach pola – urodzaj. Kury, którym dodano je do ziarna, lepiej się niosą.

Kurze jajka są niezbędne do zdejmowania uroków a nawet służą do leczenia, znana jest i praktykowana jeszcze w Polsce prastara terapia jajem. Wreszcie jajka, wbrew przez lata utartych poglądów są bardzo zdrowe.

Zalety jajek

To skarbnica najlepiej przyswajalnych składników odżywczych.  Zawierają mnóstwo minerałów, witamin. Są źródłem witaminy D,  która bierze udział w 200 procesach genetycznych. Zawierają witaminy z gruby B, A, K2, wszystkie niezbędne aminokwasy i wysokiej jakości kwasy tłuszczowe niezbędne do prawidłowej pracy mózgu, układu nerwowego i serca.jajka

Jajka to najdoskonalszy produkt pochodzenia zwierzęcego, jest w nich wszystko co potrzebne do życia. Nie ma drugiego takiego pokarmu, który zawiera tyle niezbędnych dla zdrowia i łatwo przyswajalnych składników odżywczych.

Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej?

Chyba każdy, kto jadł poświęcone jajka zgodzi się, że ich smak jest wyjątkowy ?

Jajka święcone najlepiej smakują

Cała tajemnica tkwi w ..wodzie.  Ten prosty związek H2O do dziś kryje dla nauki olbrzymie tajemnice.

Eksperymenty przeprowadzone w wielu krajach wykazały, że woda ma pamięć. Rejestruje każde oddziaływanie i zapamiętuje to co dzieje się w otaczającej ją przestrzeni.

To, że woda przechowuje informacje już nie jest dla nauki zaskoczeniem. Wiadomo, że jest środkiem przekazu, reaguje na emocje, myśli i słowa. Wystarczy wodzie dotknąć innej substancji, by zapamiętać jej właściwości i zapisać je w swej pamięci. Zapisując informacje woda nabiera nowych właściwości, ale jej skład chemiczny się nie ulega zmianie. Co więcej sama woda emituje na zewnątrz informacje w formie wibracji elektromagnetycznych.

Woda poddana konsekracji zmienia swoją strukturę, co zostało udowodnione. Wpływa na to spokojna, kontemplacyjna atmosfera, modlitwy, pozytywne emocje zgromadzonych wiernych. W czasie obrządku święcenia pokarmów emituje informacje w postaci wibracji na zewnątrz, przekazuje je również poświęconemu pożywieniu.  Dlatego święcone jajka nabierają wspaniałego, niepowtarzalnego smaku.woda jajko

A więc smacznego jajka!
Wszystkim czytelnikom
Dużo wiary i miłości, spokoju i radości
Życzy Redakcja

 

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wanda Szczepaniak
Wanda Szczepaniak
4 lat temu

ZAGRANICZNI KSIEZA SA TYM SWIECENIEM BARDZO ZDZIWIENI I ZASKOCZENI NAWET ODSYLAA DO DOMU LUDZI Z KOSZYKAMI BO WPROWADZAJA JAKIES POGANSKIE ZWYCZAJE

%d bloggers like this: