Test łyżeczki to prosta metoda sprawdzenia stanu zdrowia w zaledwie 60 sekund. Do przeprowadzenia testu wystarczy kuchenna łyżeczka , plastikowa torebka i lampka biurowa. W minutę można sprawdzić czy wszystko jest w porządku z układem oddechowym, metabolizmem, układem moczowym, hormonalnym i obrębem jamy ustnej.
Jak przeprowadzić tekst łyżeczki?
- Łyżeczkę do herbaty należy włożyć do jamy ustnej możliwie jak najbliżej gardła. Obficie poślinić i zeskrobać nieco nalotu z powierzchni języka.
- Natychmiast łyżeczkę włożyć do plastikowej torebki. Szczelnie zawinąć i umieścić w dobrze oświetlonym miejscu np. pod świecącą lampką biurową.
Silne światło i ciepło z żarówki przyspiesza namnażanie się patogenów. - Odczekać 60 sekund i sprawdzić jak wygląda łyżeczka i jaki ma zapach.
Test łyżeczki – jak odczytać wyniki
U osoby zdrowej łyżeczka pozostanie czysta, bez zapachu. Jeśli pojawią się dziwne kolory i zapachy może to być wczesny objaw problemów z drogami oddechowymi – zatoki, gardło, oskrzela, płuca. Także problemy z wątrobą, nerkami, jelitami, hormonami, zębami, dziąsłami, metabolizmem.
- Owocowy zapach wyczuwalny po otwarciu woreczka może świadczyć o kwasicy ketonowej lub zaburzeniach metabolicznych.
- Słodki zapach o cukrzycy lub stanie przedcukrzycowym
- Zapach amoniaku o problemach z nerkami
- Silny, nieprzyjemny zapach o problemach z płucami, układem oddechowym, migdałkami, żołądkiem, wątrobą lub chorobami jamy ustnej.
Kolorowe plamy na łyżeczce mogą świadczyć o problemach hormonalnych i metabolicznych.
- Żółte mogą wskazywać na choroby tarczycy
- Białe problemy hormonalne lub problemy układu oddechowego
- Pomarańczowe – układu moczowego, nerek
- Fioletowe – stany zapalne w obrębie oskrzeli i płuc
Uwaga:
Test łyżeczki nie może zastąpić badań kontrolnych. Jest jedynie wskazówką, sygnałem ostrzegawczym informującym, że w organizmie coś niepokojącego się dzieje. Na co zwrócić uwagę zanim pojawią się symptomy.