Artykuły, Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Nauka

Wpływ emocji na stan zdrowia. DNA można zmieniać siłą umysłu.

DNA można zmieniać siłą umysłu. Zdrowie człowieka nie tylko determinuje styl życia i dieta. W większym stopniu myśli i emocje. Od ich rodzaju zależy nie tylko jakość życia, zdrowie czy choroba, ale nawet DNA. A wiec uważaj na to co myślisz, mówisz i jak reagujesz na stres.

Do tej pory nauka twierdziła, że DNA człowieka zawiera całą informacje genetyczną począwszy od koloru oczu czy włosów, skończywszy na predyspozycjach do zapadania na różne choroby i nie ma od tego ucieczki.

pozytywne emocje a zdrowie

Rosyjscy badacze nieoczekiwanie odkryli, że determinizm genetyczny to błędna teoria.

Zespół  uczonych kierowany przez Piotra Gariajewa z Rosyjskiej Akademii Nauk udowodnił, że DNA jest rodzajem falowego biokomputera.  W sposób ciągły zbiera informacje, podobnie jak antena odbiera bodźce środowiskowe i może się transformować pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak mowa czy nawet myśli. Pod wpływem oddziaływania odpowiednich częstotliwości, mowy i samych myśli możemy wpływać na metabolizm komórkowy, naprawiać lub całkowicie zregenerować  uszkodzone geny bez manipulacji fizycznej i tym samym doprowadzić do procesu zdrowienia. Emocje pozytywne powodują rozciąganie helisy DNA – negatywne kurczenie.

DNA można zmieniać siłą umysłu

Śmieciowe DNA

Pod koniec XX wielu w ramach projektu „Human Genome Project” zidentyfikowano ok. 22 000 genów, które sterują wytwarzaniem protein, co stanowi ok. 10% DNA, resztę ok. 90%  uznano za „śmieciowe” .
Rosjanie wzięli pod lupę właśnie tę cześć  DNA, którą  zachodnia nauka uznała za bezużyteczną, słusznie uznając, że ​​tak ogromna większość DNA nie może nie posiadać żadnej wartości badawczej.

Odkryli, że DNA przechowuje dane w podobny sposób jak pamięć komputera, a nasz kod genetyczny wykorzystuje zasady gramatyki i składni w sposób odzwierciedlający ludzką mowę. Najbardziej zdumiewający jest fakt, że ludzkie DNA może zostać zmienione i  uporządkowane za pomocą wypowiadanych słów i zwrotów. Wydaje się, że wszystkie ludzkie języki są po prostu werbalizacją  naszego DNA.

Jednym z eksperymentów jakie przeprowadzili naukowcy, było przeniesienie informacji zawartej w kodzie genetycznym salamandry na genom żaby bez użycia żadnej fizycznej ingerencji i skutków ubocznych.  Przy pomocy promienia lasera i mowy przekształcili embrion żaby w zarodek salamandry. Obydwa zarodki były w hermetycznie zamkniętych pojemnikach. Skoro możliwa jest zamiana żaby w salamandrę to uzdrowienie tak ciała jest tylko kwestią czasu.

Praca badawcza Rosjan pozwala zrozumieć mechanizm działania placebo, hipnozy, siły sugestii, afirmacji czy modlitwy. Sama zamiana destruktywnych emocji na optymistyczne i wiara w pozytywny skutek pomaga w każdej terapii. Praca z emocjami i zredukowanie stresu są ważnym elementem leczenia.

Onkolog dr Brian D. Lawenda twierdzi  że przy leczeniu chorób nowotworowych redukcja stresu jest sprawą fundamentalną ! Przewlekły stres osłabia odporność. Zwiększa produkcję wolnych rodników. Powoduje stany zapalne w genach i mutację komórek.

Emocje jako czynnik chorób

Kiedy napotykamy na czynnik wywołujący stres organizm próbuje się zaadaptować do nowej sytuacji wg schematu „walcz lub uciekaj”.  Mózg  wysyła sygnały do nadnerczy pobudzając je do wytwarzania hormonów stresu. Wydziela się kortyzol i adrenalina. Uruchamia szereg fizycznych i biochemicznych reakcji przygotowując ciało do walki lub ucieczki.  Inne funkcje np. trawienie zostają spowolnione lub zatrzymane. Po oddaleniu zagrożenia powinno przyjść odprężenie i relaks.

Ale nie przychodzi. Pomimo że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, większość ludzi zachodu żyje z nieustannie uruchomionym mechanizmem „walcz lub uciekaj”. Destrukcyjne emocje, strach, napięcie, lęki, konflikty, nadmiar zbędnych i negatywnych informacji, niepotrzebna rywalizacja,  nieuzasadnione zamartwianie. Przewlekle zestresowany mózg bez przerwy pobudza organizm do wytwarzania adrenaliny. Stresu nie da się uniknąć, można nauczyć się skutecznie sobie z nim radzić przy pomocy różnych technik. Trzeba nauczyć się relaksować.

 

 

Polecam krótki, prosty przewodnik dla tych, którzy chcą odzyskać wewnętrzny spokój i cieszyć się życiem.  Powrót do równowagi 

źródła:

Praca badawcza rosyjskich uczonych

DNA jako falowy biokomputer

Wpływ emocji na stan zdrowia. DNA można zmieniać siłą umysłu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dupa
dupa
8 lat temu

Tylko że hormon stresu kortyzol właśnie niszczy raka

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
8 lat temu
Reply to  dupa

To zgodnie z tą teorią właściwie rak nie powinien występować przy obecnym stanie zestresowania społeczeństwa 🙂