Artykuł sponsorowany

Zrób liposukcję, wylecz ból – komórki macierzyste pobrane z tłuszczu działają cuda! Sprawdź, jak to robią!

Z pozoru może wydawać się, że medycyna estetyczna dba tylko o walory wizualne ciała. Innowacyjne rozwiązania pozwalają jednak na połączenie takiego zabiegu jak chociażby liposukcja z terapią… ortopedyczną! Co więcej, wykorzystywane są do tego komórki macierzyste. Wszystko to łączy BODY-JET Q-graft® – system, który jako jedno z nielicznych w Polsce stosuje w swoich zabiegach Centrum DER-MED w Krakowie. Pozbądź się tkanki tłuszczowej i wylecz swoje mięśnie, stawy, ścięgna!

 

Z bólem na co dzień

Schorzenia ortopedyczne dotykają większość ludzi. Mogą być spowodowane nieszczęśliwymi wypadkami, urazami, ale też teoretycznie mało ryzykowną pracą przy biurku. Zapewne znane jest ci schorzenie określane jako ,,łokieć tenisisty”, które ze sportem nie ma za wiele wspólnego. Tak naprawdę to skutek przeciążeń i mikrourazów, które uszkadzają włókna kolagenowe ścięgien oraz powodują zaburzenia w ukrwieniu okolicy jednego z przyczepów (entezy). Siedzisz przez wiele lat nieprawidłowo przy biurku, a do tego przeciążasz nadgarstek pisaniem na klawiaturze? Proszę bardzo, przepis na łokieć tenisisty gotowy!

Niestety, tego typu problemy wiążą się z ogromnym bólem, utratą komfortu ruchu, a czasami wręcz jego zupełnym ograniczeniem. Stąd tak ważne jest poszukiwanie coraz to nowszych i skuteczniejszych metod leczenia, a taką zdecydowanie jest terapia komórkami macierzystymi. Pomaga poradzić sobie z przyczyną, a nie objawami schorzenia, co podkreślają eksperci, którzy w krakowskim Centrum DER-MED wykonują zabiegi z zastosowaniem separatora komórek macierzystych BODY-JET Q-graft®. Skąd możemy je pobrać? Otóż znakomitym źródłem jest tkanka tłuszczowa!

Dwa w jednym

Przebieg całego procesu zaczyna się więc od niezwykle mało inwazyjnej liposukcji, która przeprowadzana jest przy pomocy urządzenia Body-Jet. Działa ono w oparciu o technologię liposukcji WAL, czyli liposukcji strumieniem wodnym. Ta metoda pozwala skutecznie oddzielić tkankę tłuszczową od mięśni oraz tkanki włóknistej. Z odessanego materiału skonfigurowany z urządzeniem BODY-JET system Q-graft® odseparowuje komórki macierzyste, które następnie aplikuje się w obszar poddany leczeniu ortopedycznemu.

Jakie są zatem plusy połączenia obu terapii?

  •  Oba procesy dzieją się w czasie jednego zabiegu.
  •  Liposukcja pozwala uzyskać wymodelowaną i ujędrnioną sylwetkę.
  • Zabieg jest nieinwazyjny, a odczucie bólu jest minimalne.
  • Pozyskane komórki macierzyste są materiałem doskonałej jakości.
  •  To bezpieczny dla pacjenta sposób regeneracji: mięśni, stawów, chrząstki stawowej, ścięgien itp.
  • W miejscu podania komórek macierzystych następuje znacznie szybsza regeneracja wszelkich złamań oraz tkanek.
  • Będziesz mógł w końcu pozbyć się bólu!

Co świadczy o bezpieczeństwie terapii? Jeśli chodzi o komórki macierzyste, gdy pobierane są od tej samej osoby, która później staje się także ich biorcą, nie ma ryzyka jakiejkolwiek reakcji alergicznej czy też ich odrzucenia. Tego typu zgodność pozwala uzyskać fantastyczne rezultaty leczenia, tym bardziej, że materiał pobrany przy użyciu systemu Q-graft jest o wiele lepszy niż ten, który dotąd uznawany był za ,,złoty standard”.

Jesteśmy całością

Synchronizacje zabiegów tego typu pozwalają podejść do człowieka holistycznie – zadbać o jego wygląd zewnętrzny, jak i zaopiekować się niewidocznymi, a sprawiającymi ból problemami. Niesamowite jest przede wszystkim to, jak ogromne zdolności ma nasze własne ciało – pobierasz tłuszcz, który okazuje się lekarstwem dla innych obszarów. Ludzki organizm nie przewiduje najwyraźniej pustki, a wszystko ma w nim ogromną moc!

Dowiedz się więcej o leczeniu komórkami macierzystymi z tłuszczu przy użyciu systemu Q-graft na stronie Centrum DER-MED w Krakowie: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/komorki_macierzyste_z_tluszczu_ortopedia/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 lat temu

Znam osobe której by sie to bardzo przydało. Niestety cena… Ale dobrze że są alternatywy.