Naturalny lek na zakażenia bakteryjne i grzybicze przewodu pokarmowego

Domowy lek na zakażenia bakteryjne i grzybicze przewodu pokarmowego

Dobre bakterie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, problem pojawia się wtedy kiedy ich liczba jest zbyt mała aby zwalczać intruzów czyli złe bakterie w tym  Helicobacter pylori, która jest odpowiedzialna za wiele chorób, łącznie z rakiem żołądka oraz grzyby np. Candida albicans – szacuje się że to już prawie epidemia, nie omija nawet małych dzieci.

Naturalny lek na zakażenia bakteryjne i  grzybicze znali już starożytni

W 79 roku naszej ery dwa rzymskie miasta Pompeje i Herkulanum zniszczył wybuch Wezuwiusza. Ludzie w jednej chwili zostali pogrzebani pod wielometrową warstwą pyłu. Ale ich ciała zostały zachowane w dobrym stanie.  Pozwoliło to badaczom na analizę ich stanu zdrowia, sposobu odżywiania itd. I tak badanie szczątków ludzkich z Herkulanum pokazało zmiany wywołane przez różne szczepy bakterii, nawet brucelozy. Wysoka częstotliwość występowania brucelozy była związana z jedzeniem skażonego sera i złych warunków sanitarnych. Jednakże ostatnie badania sugerują, że ludzie ci byli chronieni  poprzez spożywanie suszonych fig w oliwie, które mają działanie podobne do streptomycyny.

figi suszone w oliwie z oliwek remedium na bakterie
Oliwa z oliwek w kombinacji z figami może pomóc w leczeniu nie tylko zakażeń bakteryjnych i  grzybiczych. Pomaga  w walce z hemoroidami czy zaparciami

Receptura lek na zakażenia bakteryjne i grzybicze 
40 suszonych fig przekroić na pół, umieścić w szklanym słoju, zalać 1 litrem oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, zamknąć naczynie i odstawić na 40 dni.
Po 40 dniach można zacząć kuracje. Codziennie rano przed śniadaniem zjeść 2 połówki fig i wypić łyżeczkę oliwy.
Podczas kuracji należy starannie dobierać pokarmy – gotowane nie smażone, unikać wędlin kwaśnych potraw i ostrych przypraw.

figi bakterie w zoladku

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Lorelai
Agnieszka Lorelai
4 lat temu

w tym sęk, że na diecie anty-candida ABSOLUTNIE nie wolno jeść suszonych owoców, a szczególnie bardzo słodkich fig. No i co z tym fantem???

JM
JM
4 lat temu

ja bym wziol figi swieze to chyby jeszcze lepsze i bez cukru

%d bloggers like this: