Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Medycyna ludowa, Zioła

Działanie energetyczne ziół i 12 smaków. Zapomniana wiedza

Działanie energetyczne ziół i 12 smaków. Zapomniana wiedza

Z perspektywy tradycyjnego zielarstwo i starożytnych nauk medycznych zioła klasyfikuje się według działania energetycznego i smaków.

Współczesne naukowe ziołolecznictwo, podobnie jak medycyna odeszło całkowicie od energetyki. Skupia się na chemicznych składnikach, stara się leczyć symptomy, chorobę nie człowieka.

Lecznicze działanie ziół nie polega tylko na dostarczaniu substancji aktywnych. Odpowiednio dobrane zioła oddziałują holistyczne na organizm. Przywracają balans energetyczny, a na poziomie fizycznym oddziałują na tkanki doprowadzając w nich równowagę.

Działanie energetyczne ziół i 12 smaków. Zapomniana wiedza

Dobierając zioła patrzymy na stan tkanek – czy potrzebują w danej chwili rozgrzania czy chłodzenia, nawilżenia, osuszenia. Czy organizm potrzebuje pobudzenia gdy jest zastój, czy odprężenia gdy przejawia napięcie itd.

Działanie energetyczne ziół i 12 smaków

Zioła w całości zawierają tysiące związków, które działają w synergii. Mają również energię witalną, którą pobierają od słońca, ziemi, otoczenia. Oddziałują synergicznie na każdy aspekt.  Organizm absorbując dane zioło otrzymuje i substancje lecznicze i energię.  Są one rozpoznawane na poziomie komórkowym. Ciało identyfikuje wszystkie związki, wie również gdzie będą najbardziej potrzebne, który obszar potrzebuje w pierwszej kolejności.

Energetyka jest najbardziej trafnym sposobem właściwego dobierania ziół. Jest metodą prostą, praktyczną i intuicyjną. Nigdy nie zawodzi.

Zapraszam do podróży po świecie ziół z energetycznego punktu widzenia. Trzy nagrania wideo. Pierwsze nagranie wprowadzające w cały koncept. Drugie o energii żywiołów i energetyce ziół. Trzecie 12 smaków. Całość około półtorej godziny.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments