Ciekawostki, Nauka, Warto wiedzieć

Groźna trucizna w Twoim domu – zabójcze żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne są jak udowodniono, źródłem tzw. brudnej energii. Mówi się, że oszczędzają energię i pieniądze. Mało kto informuje o zagrożeniach jakie stwarzają dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Jeśli cierpisz na dokuczliwe bóle głowy, zmęczenie, pokrzywki, wysypki czy problemy skórne niewiadomego pochodzenia powodem mogą być żarówki energooszczędne w Twoim otoczeniu.  W zamieszczonym poniżej programie wyemitowanym przez telewizję kanadyjską pokazano, że nawet 20 minut bliskiej ekspozycji na promieniowanie żarówki u osób szczególnie wrażliwych może wywołać stan zapalny skóry, bóle i zawroty głowy, złe samopoczucie, problemy z koncentracją.

Energooszczędne żarówki są jak udowodniono szkodzą zdrowiu ludzi i zwierząt, środowisko naturalnemu. Mogą być przyczyną wielu chorób począwszy od problemów skórnych po raka.

Groźna trucizna w Twoim domu - zabójcze żarówki

 

Średnio każda energooszczędna żarówka zawiera 5 miligramów rtęci To neurotoksyna  niebezpieczna dla mózgu, układu nerwowego, nerek i wątroby. Może doprowadzić do uszkodzenia układu krążenia, odpornościowego i rozrodczego.

Niemieccy naukowcy z Laboratorium ALAB w Berlinie opublikowali raport, w którym twierdzą, że żarówki energooszczędne i świetlówki kompaktowe są  niebezpieczne nie tylko po stłuczeniu. Również podczas użytkowania.

Gdy są włączone i normalnie pracują wydzielają w dużym stężeniu toksyczne opary. Rtęć,  fenol, naftalen i styren, emitują promieniowanie UV a w otoczeniu wokół nich tworzy się smog elektromagnetyczny.

Peter Braun z ALAB jest zdania, że te niebezpieczne substancje nie powinny pojawiać się w najbliższym otoczeniu człowieka. Nawet minimalne ilości mogą powodować raka i wiele innych groźnych chorób.

Jest to olbrzymi problem dla środowiska naturalnego. Panuje błędne przekonanie, że oszczędność energii równa się temu, że coś jest przyjazne dla środowiska. To prawda pod warunkiem, że nie zanieczyszcza przy tym atmosfery, gleby i wody. Zepsute i zużyte żarówki uwalniają kilka ton rtęci i innych szkodliwych substancji do środowiska rocznie. Tym samym, jak twierdzi w wywiadzie dla CNN profesor Ron Hui z Uniwersytetu w Hongkongu, budujemy tykającą  bombę zegarową  dla przyszłych pokoleń.

Jak postępować po stłuczeniu żarówki energooszczędnej ?

niebezpieczna zarowka energooszczedna

Nie używać odkurzacza.  Wraz z odpadami wciągnie toksyczne opary. Natychmiast otworzyć okna i wyjść z domu na co najmniej 15 minut. Po czym ostrożnie, unikając kontaktu ze skórą zebrać odpady do słoika. Dobrze zbiera taśma samoprzylepna. Jeśli czynność była wykonywana w rękawiczkach jednorazowych po zakończeniu wrzucić do słoika i oddać do utylizacji.  Miejsce gdzie się rozbiła żarówka umyć wodą.

 

 

4 1 vote
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Saks
Andrzej Saks
7 lat temu

nie wiadomo komu wierzyc bo moze żarówki są ok a NWO próbuje znaleźć problem żeby podsunąć rozwiązanie.. sprzyjające własnie eliminacji populacji ludzi na ziemi.. czy moze truują nas bo właśnie realizują program NWO poprzez zabójcze żarówki??

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
7 lat temu

Autor może nie ma pojęcia o prawach fizyki, ale opierał swój artykuł na opublikowanych wynikach badan naukowców, i podał w artykule linki do źródeł (podświetlone na niebiesko) Specjaliści którzy jak mniemamy znają się na prawach fizyki testowali wspomniane żarówki pod tym wzgledem w specjalistycznym laboratorium. W związku z tym radzimy zgłosić swoje zastrzeżenia do Laboratorium ALAB w Berlinie i na wydziały fizyki i chemii na Uniwersytecie w Hong Kongu