Ciekawostki, Dla kobiet, Harmonia duszy i ciała, Przyprawy, Sprawdzone efekty, Terapie naturalne, Zamiast

Gua sha starożytna technika uzdrawiania i upiększania ciała

Gua sha starożytna technika uzdrawiania i upiększania ciała

Gua sha to starożytna praktyka uzdrawiania wywodząca się ze wschodu. W medycynie chińskiej zwana „terapią skrobania”. Masaż  wykonuje się specjalnie wyprofilowanym, naturalnym kamieniem.

Gua sha starożytna technika uzdrawiania i upiększania ciała

W gabinetach kosmetycznych stosuje się głównie do twarzy i szyi. Pierwotnie masaże kamieniami Gua sha wykonywano na całe ciało w celu poprawy krążenia krwi, limfy i energii Qi. Dla złagodzenia napięć i bólów.

Masaż Gua sha

Chińskie słowo Gua oznacza skrobać, sha „piasek” lub „zaczerwienienie, zasinienie skóry”. Można powiedzieć że masaż Gua sha to metoda „zdrapywania” gorączki lub jakiekolwiek choroby. Technika była stosowana przez Chińczyków od bardzo dawna, historyczne zapisy sięgają paleolitu.

Kiedy ludzie zapadali na ciężkie choroby, gorączkę lub w śpiączkę do masażu ciała używano kamieni o gładkich krawędziach lub przedmiotów codziennego użytku.  Chodziło o to, by zapobiec stagnacji, zapewnić krążenie energii, krwi i płynów. Złagodzić objawy i zmniejszyć do minimum skutki uboczne leżenia w bezruchu.

Gua Sha uzdrawianie

Masaż Gua sha polega na skrobaniu, wałkowaniu skóry wykonując krótkie i dłuższe pociągnięcia w kierunku punktów drenażu limfatycznego ciała i/lub wzdłuż mięśni.

Celem jest usunięcie zastosuj i blokad  swobodnego przepływu energii Qi, pobudzenia krążenia krwi i limfy. Podczas zabiegu wytwarza się ciepło, dochodzi do przekrwienia tkanek. Stymulowane obszary są pobudzone do pracy, usuwane są toksyny, następuje odżywienie i dotlenienie tkanek. Powstają zaczerwienienia, drobne siniaki na skutek pękania małych naczynek krwionośnych. Jest to normalna reakcja, ustępująca po 2-5 dniach.

Zastosowania i korzyści

Masaż Gua sha wykonuje się 2-3 razy w tygodniu po 10-15 minut. Nanieść na wybrane miejsca niewielką ilość olejku. Wykonywać krótkie lub dłuższe pociągnięcia 15-20 cm wykonując drenaż limfatyczny w kierunku węzłów chłonnych i/lub wzdłuż mięśni.

Kamień Gua Sha trzymać mocno w dłoni, pod kątem 30-45 stopni w stosunku do obszaru masowanego, utrzymując stały, dość mocny nacisk. Wykonać 10-30 ruchów w jednym kierunku i przejść do kolejnej partii ciała. Po masażu natychmiast przykryć miejsce ręcznikiem by zachować ciepło.

Masaż leczniczy

  • Masaż Gua sha uwalnia blokady w kanałach energetycznych
  • Stymuluje przepływ krwi i limfy
  • Wspomaga usuwanie toksyn, dotlenienie tkanek i odżywienie
  • Rozluźnia, łagodzi napięcia, relaksuje
  • Na twarz: redukuje obrzęki, podnosi owal, odpowiednio zastosowany pomaga oczyścić zatoki, złagodzić bóle i stany zapalne

Zastosowania w TCM

  • Bóle szyi, ramion, pleców, nóg
  • Infekcje przeziębieniowe, gorączka, astma
  • Bóle głowy, migreny, PMS
  • Szum w uszach, utrata słuchu
  • Stres, napięcie, bezsenność
  • Trądzik, pokrzywka, wysypki skórne
  • Zapalenie stawów, przewlekłe bóle mięśniowo-szkieletowe
  • Słaba odporność, krążenie

Obecnie stosuje się w gabinetach kosmetycznych w zabiegach liftingujących, poprawiających owal twarzy.  W efekcie dotleniona odżywiona skóra odzyskuje naturalny, zdrowy blask a ciało zostaje zrelaksowane. Gua sha z awanturynu w naszym sklepiku TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments