REKLAMA .

Jesteśmy masowo truci przez rolników – glifosat

Polscy rolnicy (nie tylko polscy) na masową skalę stosują herbicyd o nazwie Roundup, którego główny składnik glifosad, wg rożnych niezależnych raportów jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia.

jak nas trują rolnicy

Badania laboratoryjne i epidemiologiczne jednoznacznie potwierdziły, że Roundup i glifosat stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i środowiska, w tym zakłóceń gruczołów wydzielana wewnętrznego (układ hormonalny), śmierci komórek, uszkadzania DNA, nowotworów, zaburzeń neurologicznych i wielu innych.

Herbicyd jest nie tylko obecny w zbożach i produktach ze zbóż poddawanych opryskom, ale również  w powietrzu, wodzie deszczowej i wodach gruntowych na terenach gdzie jest używany. Więcej informacji oraz linków do badań TUTAJ 

W 2015roku nawet  WHO ogłosiła na swoich stronach, że glifosat został sklasyfikowany jako substancja prawdopodobnie rakotwórcza dla ludzi. LINK

Jednak w Unia Europejska pod naciskiem Monsanto wciąż  podnosi normy dopuszczające.

Glifosat został wynaleziony i opatentowany przez firmę Monsanto na początku lat 70-tych. Od lat 80-tych jest najlepiej sprzedającym się herbicydem. W 2000 r wygasła ochrona patentowa, w związku z tym spadła również cena więc zużycie lawinowo rośnie.
Stosowanie tego herbicydu powoduje bardzo szybkie i nienaturalne wysuszanie kiełków. Na terenie Polski zabieg desykacji jest stosowany coraz powszechniej. Stosuje się w większości upraw rzepaku, uwaga więc na olej rzepakowy!  –  jak również pszenicy, kukurydzy, roślin strączkowych, a nawet jęczmienia, prosa i gryki.

rzepak herbicydy

Glifosat ma szczególne znaczenie w uprawie roślin GMO, które wyposażono w gen kodujący syntezę EPSPS odporną na działanie herbicydu, co umożliwia również selektywne niszczenie chwastów.

Organizacja Friends of Earth zleciła przebadanie próbek moczu od osób w wieku od 15–65 z 18 krajów Europy pod pod kątem obecności glifosatu. Byli wśród nich zarówno wegetarianie, jak i konsumenci mięsa. Herbicyd stwierdzono w organizmie  70% badanych Polaków. Źródło


glisofat w moczu

Ulotki dla rolników zachwalają te „nowoczesne rozwiązania optymalizujące terminy zbioru” – same korzyści między innymi wspomaganie dojrzewania, czy ograniczenie strat z powodu osypywania się nasion. Ani słowa o tym, że można przy tym stracić coś cenniejszego niż osypane nasiona – czyli zdrowie. LINK 

Niemniej jednak, niektórzy rolnicy zdają sobie sprawę, że coś jest na rzeczy bo dyskutując między sobą na forum dotyczących upraw w wątku zatytułowanym „Kiedy pryskacie swoje rzepaki randapem” piszą m.in:

Osobiście jestem za ROZDZIAŁEM rzepaku na cele spożywcze i przemysłowe. Oraz zaostrzeniem przepisów. Ale tego nikt nie zrobi, wolą zajmować się prostowaniem bananów i zamykaniem krowom wymion.

Źródło agrofoto.pl

Czy człowiek już tak nisko upadł, że dla zysku poświęci własne zdrowie i życie?

 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrew Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Andrew
Gość
Andrew

W tym artykule jest błąd. Powinno być glifosat a nie glifosad.

REKLAMA .
%d bloggers like this: