Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, odporność

Kody uzdrawiania – 6 minutowa technika

Kody uzdrawiania to prosta metoda samoleczenia, oparta na  czterech sekwencjach, w której wykorzystuje się energię zgromadzoną w palcach obu rąk.

Technika opracowana przez doktora psychologii i naturopatii Alexander Loyd`sa , przy współpracy z dr Ben Johnsonem doktorem nauk medycznych, osteopatii i medycyny naturalnej, polega ona usunięciu blokad pamięci komórkowej i uaktywnieniu tych funkcji fizycznych wbudowanych  w ludzki organizm, które usuwają samo źródło choroby.

Kody uzdrawiania jak wykonywać

Nie jest już tajemnicą, że stres powoduje większość chorób. Wg badaczy z Harvard Medical School, Uniwersytetu Yale, Mayo Clinic i wielu innych przewlekły stres jest odpowiedzialny za 90-95% wszystkich chorób. Nie chodzi o ten rodzaj stresu, który wszyscy dobrze znamy, taki jak napięcie przed egzaminem czy utrata pracy.
Stres fizjologiczny jest zapisany w każdej komórce ciała i mało kto zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Powodują go negatywne myśli, przykre wspomnienia i obrazy zakodowane głęboko w pamięci komórkowej, które Dr Loyd nazywa problemami serca. Te zaś po pewnym czasie manifestują się w ciele jako choroby, często przewlekłe.

Jedną z głównych przyczyn permanentnego stresu jest  niemal non-stop włączony mechanizm walcz lub uciekaj.
To pozostałość po naszych odległych przodkach. Jeśli umysł nie jest pewien tego co się zbliża wysyła ciału sygnały w postaci stresu czyli sugestię  do wycofania się – „podnieść się i odejść”.
Zwierzęta mają to bardzo dobrze opanowane, jeśli wyczuwają coś niedobrego – podnoszą się i odchodzą. Również człowiek w dawnych czasach w ten sposób reagował.
Ale my ludzie cywilizacji zaadoptowaliśmy stres, nie chcemy aby inni nas widzieli jak się „podnosimy i odchodzimy”.
Do tego doszło, że elementem wyceny człowieka jest to ile stresu może znieść, jak długo wytrzyma pod presją np. w pracy,  środowisku lub byciu na topie „by nie wypaść z obiegu”.stres i nadmiar informacji

 

Podczas stanu walcz-uciekaj krew napływa do mięśni szkieletowych, jednocześnie odpływając z ważnych organów. Składniki odżywcze i tlen są bowiem potrzebne aby skutecznie stawić czoła niebezpieczeństwu lub jak najszybciej uciec.
Cały organizm przestawia się wówczas na inny sposób funkcjonowania, który powraca do normy, gdy niebezpieczeństwo mija.
Jednak gdy stresów jest więcej i napięcie nie ustaje, ciało pozostaje w tym stanie niekiedy przez całą dobę. Wcale nie dlatego, że człowiek staje przed sytuacją walczyć lub uciekać.  To natrętne myśli nieustannie krążą wokół problemów. Lęki, negatywne obrazy, wspomnienia, fałszywe przekonania, mózg kreuje fałszywe scenariusze lub analizuje przeszłe zdarzenia .
Wówczas jeśli człowiek nie potrafi się w pełni zrelaksować, choroba staje się nieunikniona.walcz lub uciekaj

Jeśli usuniemy problemy ducha, ciało naprawi się samo

twierdzi doktor Alexander Loyd.

Jak doszło do odkrycia

Dr Loyd  krótko po ślubie stwierdził, że z jego żoną dzieje się coś niedobrego. Wizyty u kolejnych lekarzy i straszna diagnoza – depresja endogenna – choroba która dzień po dniu niszczy życie dotkniętego nią człowieka i jego bliskich. Jak dotąd nie istnieje żadna skuteczna metoda jej leczenia, wyłącznie antydepresanty które   skutki uboczne czasami równie trudne do zniesienia jak sama depresja. Chorego często nawiedzają myśli samobójcze. Jego życie przypomina stan zombi, gdyż jakaś niewidzialna siła pozbawia go całej energii.

Skoro lekarze nie mogli w niczym pomóc, Loyd postanowił szukać ratunku sam. Zaczął zgłębiać tajniki medycyny naturalnej, wziął udział w dziesiątkach warsztatów i seminariów, zrobił  nawet dwa doktoraty z psychologii i naturopatii. W międzyczasie zainteresował się fizyką kwantową. Prowadząc własne studia w tym zakresie odkrył szereg powiązań, o których nikt nigdy nie wspominał na uczelniach. Doszedł do wniosku, że istotą choroby jest nieprawidłowa częstotliwość energii i jeśli uda się ją skorygować, zdrowie powinno powrócić bez żadnych leków.

Pewnego dnia, jak sam twierdzi, wewnętrznym okiem ujrzał  lub otrzymał „skądś z góry”, mechanizm uzdrawiania, po którym miał przekonanie, że może zadziałać. Pierwszą osobą na której go wypróbował była oczywiście jego żona. Po niecałej godzinie zabiegu jej depresja zniknęła. Wprawdzie wracała jeszcze kilkakrotnie, ale po miesiącu regularnego leczenia odeszła, jak wszystko na to wskazuje, na dobre.

Ponieważ Loyd prowadził własną praktykę, postanowił wykorzystać nową metodę w pracy ze swoimi pacjentami. Skuteczność  kodów obserwował najpierw u żony, a później u setek swoich pacjentów. Widział, jak ustępują różne schorzenia fizyczne, których przecież nie leczył – ograniczał się jedynie do pomocy psychologicznej.

Mimo, że technika jest bardzo prosta, kody uzdrawiania okazały się skuteczne w niezliczonej liczbie przypadków. Odchodziły problemy te natury psychicznej jak depresja, stany lękowe, nerwice natręctw, blokady emocjonalne, niekontrolowane obżarstwo, ataki paniki, bezsenność, przewlekłe zmęczenie. I te natury fizycznej zwłaszcza choroby przewlekłe trwające latami: bóle, cukrzyca, rak piersi oraz inne nowotwory, nadwaga, niegojące się rany, urazy i wiele innych.

Co mówią badania 

Badania zakresie kodów uzdrawiania prowadzono w USA i Kanadzie przez trzy lata. Wyniki pokazały m.in że już po 20 minutach od stosowania kodów powraca równowaga układu autonomicznego, widoczna w pomiarze zmienności rytmu serca (HRV). Ponieważ zmiennością rytmu serca zawiaduje autonomiczny układ nerwowy, stanowi ona doskonały wskaźnik tego, czy znajdujemy się pod wpływem stresu.

Poprawiały się  również wyniki badania krwi, rezonansu magnetycznego, EKG, EEG, ultrasonografii i innych wskaźników. Ze stanu nierównowagi spowodowanej stresem, organizm powraca do normalnego funkcjonowania.
Alex Loyd twierdzi, że kody uzdrawiają negatywne wzorce lub częstotliwości energetyczne leżące u podstaw choroby. Całe życie na ziemi opiera się na wymianie energii.  Uzdrawiająca energia, która pojawia się na skutek stosowania różnych kombinacji kodów, działa bezpośrednio na niezdrowe wzorce funkcjonowania ciała i jego organów.

Co ciekawe, przewidziało to już wcześniej wielu naukowców, w tym fizyków, którzy uważali, że pewnego dnia odkryjemy metodę usuwania samego źródła choroby i to niezależnie od jej rodzaju. I że będzie to leczenie energetyczne, ponieważ energia jest źródłem wszystkiego.

Albert Szent-Györgyi, węgierski biochemik i noblista z medycyny, już w 1937 roku napisał, że „leczenie ludzi bez pojęcia energii jest leczeniem martwych”. A współczesny wybitny fizyk prof. Williama Tiller z Uniwersytetu Stanforda twierdzi że : „Medycyna przyszłości będzie opierać się na kontrolowaniu energii w ciele”.

Warto więc spróbować, skoro to nic nie kosztuje.

Jak wykonywać  kody uzdrawiania

Czubki palców należy złożyć ze sobą, kierując w stronę 4 punktów na ciele podobnie jak  wiązki laserów, trzymać je w odległości około 3-5 cm od ciała,  po 30 sekund nad każdym z 4 centrów energetycznych. Cała sekwencję ruchów powtarza się trzy razy, co zajmuje sześć minut. Opuszki palców, nakierowane na wskazane punkty, aktywują centra energetyczne, uwalniając z nich leczniczą energię, która stopniowo likwiduje stres fizjologiczny i leczy emocje, a potem schorzenia w ciele. Podczas terapii Dr Loyd proponuje, by się modlić lub medytować.

Kody uzdrawiania

1. w okolicy tzw. trzeciego oka, czyli pomiędzy grzbietem nosa a punktem między brwiami
2. przy szyi, na wysokości jabłka Adama
3. po obu stronach głowy, na wysokości szczęki
4. po obu stronach głowy, na wysokości skroni

 

Na filmie zademonstrowana jest dokładna technika

https://www.youtube.com/watch?v=GJHkRmnOPpk

 

Na podstawie: Kod uzdrawiania,  dr Alexander Loyd , dr  Ben Johnson

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Basia Turlińska
Basia Turlińska
7 lat temu

NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM! Ta technika była znana na Dalekim Wschodzie od kilku tysięcy lat i nazywa się Jin Shin Do. Obejmuje nie 4, ale 30 par punktów „wlewu” energii do ciała (systemu energetycznego człowieka). To, że dr Loyd „odkrył” je na nowo oznacza tylko, że skorzystał z zasobów już istniejącej, uniwersalnej wiedzy przechowywanej w Matrycy Energetycznej. Tą techniką można czynić cuda, jest łatwa i prosta, każdy może się jej bez trudu nauczyć. Znam tę metodę od 25 lat, stosuję ją ze świetnymi wynikami u swoich klientów i trochę mnie śmieszy nadawanie Kodom Uzdrawiania Loyda rangi „wielkiego odkrycia najefektywniejszej metody… Czytaj więcej »

aidil
aidil
7 lat temu

Pani Basiu cieszy mnie fakt że zna Pani tą technikę od kilkunastu lat, z
wieloletnią praktyką tej techniki nabyła Pani doświadczenie w tej
dziedzinie. Może zechciałaby by Pani podzielić się posiadaną wiedzą w
tej dziedzinie w szerszym zakresie; wnieść coś więcej od siebie, dla
istot tej planety zainteresowanych tym tematem. Dzieląc się swoją wiedzą
wniesie Pani swój dobroczynny wkład w rozwój świadomości istot tej
Planty. Pozdrawiam serdecznie.

Waldemar
Waldemar
4 lat temu

O ile m wiadomo, to Jin Shin Do ma 55 punktów i przeznaczony jest do akupresury. Znajomość punktów nie jest objęta tajemnicą zawodową, więc zasłanianie się odpłatnością jest dla mnie niezrozumiałe. Przy technice Jin Shin Do trudno się obejść bez pomocy osoby aktywującej punkty, co odróżnia kody Loyda w tym względzie. Jakoś nie widać, żeby ktoś posądzał doktora o plagiat i traktował jego osiągnięcia jako „zerżnięcie” czegoś co było znane już ponad 5000 tysięcy lat temu. No cóż, Polak potrafi….

Marlena
Marlena
7 lat temu

Witam tak tylko ,ze szkolenia nie są za darmo,to tak samo jak np:Reiki…ludzie czegoś się naucza,a potem chcą na tym zarabiać.Tagże dzielenie się nie jest bezinteresowne 😉 choć powinno być!Można kupić sobie książkę,lub skoro jest ta technika taka prosta to stosować ją,bez żadnych szkoleń,wiele już na ten temat można w internecie wyczytać ☺Pozdrawiam

Basia Turlińska
Basia Turlińska
7 lat temu
Reply to  Marlena

Jeżlie ktoś zajmuje się tym zawodowo, tak jak ja, to jest oczywiste, że bierze się pieniądze za swoją pracę. Nie jakieś ogromne kwoty, ale przyzwoicie skromne honorarium za nauczenie posługiwania sie metoda. Ksiązka do tego nie wystarcza, gdyż po pierwsze na temat Jin Shin Do ukazała się jedna pozycja, od lat już niedostępna, a po drugie – jest to ćwiczenie praktyczne – wielu rzeczy po prostu nie da się przekazać„ na papierze, tylko w pokazie na żywo. Ten pomysł, że „dzielenie się musi byc za darmo”… prosze to powiedziec piekarzowi, do którego idzie Pani po chleb… że niemoralne jest się… Czytaj więcej »

Auraiden L
Auraiden L
6 lat temu

Witam, jak można się z panią skontaktować i uzyskać więcej informacji o przeprowadzanych przez panią kursach?

samanta
samanta
6 lat temu

Dziękuję za świetny artykuł i darmowe dzielenie się wiedzą. Świat staje się lepszy gdy nie wszystko przeliczane jest na pieniądz. Życzę Tobie wszystkiego dobrego i niezbędnego bogactwa w życiu, za bezinteresowność.

Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu

Link nie działa, jak to znależć?