Ciekawostki, Jesteś tym co jesz, odporność, Porady, Profilaktyka, Warto wiedzieć

Nie popełniaj tych błędów, gdy usłyszysz diagnozę

Nie popełniaj tych błędów,  gdy usłyszysz diagnozę – tak oto nieco przewrotnie zatytułowałam rozmowę z Rafałem Strzelczykiem, który jako jeden z nielicznych adeptów uczelni medycznych ma świadomość tego, co tak naprawdę rujnuje nasze zdrowie, a co jest w stanie je przywrócić.

Rafał Strzelczyk

Niestety znakomita większość społeczeństwa jak również, a może przede wszystkim lekarzy jest przekonana, że jesteśmy skazani na choroby poprzez  nasze uwarunkowania, a pewnych schorzeń nie da się wyleczyć.
Biorąc pod uwagę fakt, że jedyne akceptowane obecnie metody leczenia to środki farmakologiczne jest to poniekąd prawda.

Brak zrozumienia istoty chorób, ich przyczyn, przyjęte „jedyne słuszne” standardy leczenia,  fałszywe przekonania wpojone nam od kołyski  i wreszcie nasze wygodnictwo, skazują nas na nieustanne poszukiwania tego jedynego, właściwego remedium, dobrego lekarza, który nas uleczy,  a w efekcie nieustanne błądzenie.

Jedynym lekarzem, który jest w stanie uzdrowić nasze ciało jest nasz organizm – twierdzi Rafał – zmiana trybu życia, odżywiania, nawyków myślowych to najprostsza i jedyna skuteczna droga by pozbyć się chorób.
I bynajmniej to nie tylko teoria.

Nie popełniaj tych błędów, gdy usłyszysz diagnozę

Brak świadomości, prawdziwej wiedzy i nieumiejętność wsłuchiwania się w potrzeby własnego ciała to prawdziwa przyczyna chorób. Niewiara w możliwość naprawy tego co sami zepsuliśmy, olbrzymi stres i napięcie lub też apatia, wycofanie po usłyszeniu słabo rokującej diagnozy wcale nie pomagają organizmowi uporać się z chorobą, a wręcz przeciwnie są początkiem staczania po równi pochyłej.

Nie popełniaj tych błędów.
Niech diagnoza będzie dla Ciebie okazją do zatrzymania się,  przyjrzeniu się swojemu życiu, zrozumieniu potrzeb swojego ciała,  odkryciu błędów, które popełniałeś nawet przez dziesięciolecia i okazją do naprawienia ich.

Choroba jest tylko sygnałem, że organizm nie pracuje prawidłowo.
Nie powstała z powodu braku czy niedoboru substancji  wyprodukowanej przez przemysł farmaceutyczny, logiczne jest więc liczenie na to, by tego typu lekarstwo mogło przywrócić homeostazę, poza oczywiście nielicznymi wyjątkami jakimi są choroby o ostrym przebiegu.

Rafał Strzelczyk ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu i specjalizację z homeopatii we francuskim CEDH. Współpracował z prof. dr hab. Elżbietą Kaczmarek w zakresie diagnostyki bio-informatycznej, autorką ponad sześćdziesięciu prac naukowych.
Rafał prowadzi witrynę internetową pod adresem rafalstrzelczyk.pl

Zapraszamy do wysłuchania niezmiernie interesującej rozmowy, z której można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy. Przepraszamy za momentami słabą jakość nagrania, dla lepszego odbioru zalecamy słuchawki.

5 1 vote
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments