Prawie pół miliona dzieci sparaliżowanych po szczepionce przeciw polio

W maju 2014 Światowa Organizacja Zdrowia uznała Indie za kraj wolny od polio podkreślając, że to jeden z największych sukcesów w ochronie zdrowia osiągnięty dzięki powszechnemu i skrupulatnie prowadzonemu programowi szczepień. To wersja oficjalna.  Faktem jest jest że 491,000 dzieci zostało sparaliżowanych po fatalnych w skutkach szczepieniach.

Program szczepień przeciwko polio w Indiach zainicjowała Fundacją Billa Gattes`a pod patronatem WHO w roku 2011. Przed masowymi szczepieniami liczba zachorowań na polio czyli chorobę Heinego-Medina w Indiach wynosiła w 2009 roku 741, a w 2011 odnotowano zaledwie jeden przypadek w kraju o ponad miliardowej liczbie ludności!
W trakcie trwania akcji szczepionkowej zrozpaczeni rodzice zastrzelili 8 członków WHO podających szczepienia i akcję przerwano. Podobną akcję przymusu szczepień przeciwko polio prowadzono w Pakistanie gdzie ponad 10 tysięcy dzieci zostało poszkodowanych, również przerwano szczepienia po atakach na członków akcji szczepiennych.

Zanim jednak zaczniemy oceniać sytuację wg gotowych, serwowanych informacji jakie podają media warto zastanowić się nad faktem skąd te ataki na ludzi, którzy „niosą pomoc. Czy ludzie żyjący w innej kulturze pragną w ten sposób niszczyć zdobycze cywilizacji? A może zdesperowani rodzice, którzy zaufali w program szczepień i w dobrej wierze przyprowadzili zdrowe dziecko zauważyli , że straciło sprawność po podaniu szczepionki?

Tak było w istocie. Potwierdzają to wyniki badań miesiąc temu opublikowane w czasopiśmie  zatytułowane Correlation between Non-Polio Acute Flaccid Paralysis Rates with Pulse Polio Frequency in India. Na podstawie analiz danych udostępnionych przez rząd Indii i Narodowego Programu Nadzoru nad Polio (NPSP) wykazano silny związek pomiędzy występowaniem nieuleczalnego porażenie wiotkiego czyli paraliżu a doustną szczepionką przeciw polio (OPV).

„W przypadku każdej rundy szczepień przeciwko polio odnotowano wzrost o 1,4 przypadków zachorowań na NPAFP [ostre porażenie wiotkie] wśród osób poniżej 15 roku życia na 100 000 mieszkańców. Najwyższe wskaźniki NPAFP odnotowano w stanach Uttar Pradesh i Bihar, gdzie odnotowano wzrost aż o o 2,7 przypadków

” Wyniki naszych badań sugerują, że wzrost NPAFP (oraz późniejszy spadek po zakończeniu akcji) był rzeczywiście niekorzystnym skutkiem ubocznym programu szczepień przeciwko polio”.

Źródła:
Journal of Environmental Research and Public Health 
Hinduska prasa 

Szczepienia są jednym z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów medycznych, ponieważ poddawane są nim osoby zdrowe ryzykując powikłania a nawet utratę zdrowia lub życia. Nie ma żadnych wiarygodnych danych, że szczepienia chronią przed czymkolwiek. Powszechne przekonanie, że szczepienia pomogły zwalczyć epidemie wyrosło na wieloletnim i systematycznym kształtowaniu opinii publicznej przez środowiska medyczne. Ale naukowe i historyczne fakty temu przeczą. Epidemie praktycznie się skończyły zanim zaczęto akcje szczepień. Potwierdzają to oficjalne dane epidemiologiczne. Dokładnie całe zagadnienie omówił prof. Wiąckowski w opracowaniu: Szczepienia nie zlikwidowały epidemii

 

2.8 18 votes
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcin
marcin
2 lat temu

To ciekawa historia, spędziłem z nią dzisiejszy wieczór. W istocie w stanach Uttar Pradesh i Bihar w Indiach zaobserwowano wzrost zachorowań, co stało się obiektem badań nie tylko cytowanej publikacji, ale i wielu innych. Sathyamala et al. 2005a stwierdził, że stany te są zamieszkane przez żyjącą w zagrożeniu bardzo biedną mniejszość muzułmańską, która odmawia szczepień. Wyjątkowo liche warunki życia w połączeniu z brakiem szczepień miały skutkować epidemią. Tak też widziała to WHO i rząd Indii. Ale sprawa okazała się nieco bardziej złożona. W związku z oporem muzułmanów podjęto nadzwyczajne środki by zaszczepić ta krnąbrną i nielubianą mniejszość. Zaangażowano muzułmańskich celebrytów,… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
2 lat temu
Reply to  redakcja

Wy się powołuje się na samym końcu na osobę która nie skończyła profesury z zakresu medycyny tylko ekologi. To tylko pokazuje jak poważny jest to materiał .

Polak
Polak
2 lat temu
Reply to  redakcja

Pozdrówcie Putina. Już wszyscy się dowiadują od pewnego czasu, że to Putin finansuje przy pomocy trolli i podobnych portali. Dość tych bzdur !!!

Domi
Domi
2 lat temu
Reply to  redakcja

Nie zmienia to faktu że propagujecie by nie szczepic dzieci!

mistrz
mistrz
2 lat temu
Reply to  marcin

Wkleić linka do własnego pulpitu – brawo 😀

partamo
partamo
2 lat temu
Reply to  marcin

„eradykacja polio, która dokonała się na Ziemi możliwa była dzięki szczepionkom” – następny mit powielany przez „naukowców. Trzeba porównać krzywą zużycia DDT z krzywą zachorowalności na polio – są identyczne przesunięte w czasie. Po zakazie stosowania DDT zachorowalność spadła, a szczepionkę wprowadzono, gdy osiągnęła poziom poniżej 5% szczytowej.

Zbigniew
Zbigniew
2 lat temu

Stop obowiązkowi szczepień!

ANA
ANA
2 lat temu

Powikłania to błąd w sztuce medycznej. Gdyby tak nie było, zachorowałoby więcej. Nie siejcie propagandowych bzdur tylko sięgnijcie do wiarygodnych źródeł medycznych!

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  ANA

Rozumiem, że jakby ten błąd w sztuce dotknął Twoje dziecko to nie miałabyś pretensji, tylko cieszyła się, że reszta jest chroniona.

Seba
Seba
2 lat temu

Drogą redakcjo a ile takich przypadków było w Polsce, kraju w którym żyjemy a i my i nasze dzieci byliśmy i jesteśmy szczepieni przeciwko Polio??? Bo ja nie znam żadnego przypadku powikłania a tym bardziej porażenia…

Ggg
Ggg
1 rok temu
Reply to  Seba

Ale przeciez polio jest podawna dzieciom w 2 dawce szczepien, moja corka ma powiklania po 2 dawce lekarze to olali, a potem nagle zostala zwolniona ze szczepien ze wzgledu na powiklania. Ja znam duzo przypadkow gdzie dzieci dostaly porazen lub padaczki, autyzmu itd… wlasnie po 2 dawce gdzie jest POLIO

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  Ggg

Pneumokoki drugie dobrodziejstwo.. za darmo juz daja nawet seniorom.. a gruzlica ? W normalnych Panstawach szczepia na te chorobę tylko w przypadku gdy matka w ciąży miala kontakt z zakazonym lub zyje w brudzie bez kanalizacji.. a u nas?? Niemowlę wyjdzie z brzucha i 2 szpile dostaje na dzien dobry..:( jak sie pochoruje to wmówia ze takie sie urodzilo i tyle rozmowy.. nikomu sie nie udowodni. Pierwsze 6mies powinno byc święte.. łapy precz z iglami.. a nie tak jak u nas to robia 🙁 ile juz dzieci zniszczyli:(

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Seba

Ja zostałam okaleczona przez podanie tej szczepionki w 1973 roku, cierpię do dziś. Lekarze nie uznali tego za błąd. Wpisali w diagnozie zanik mięśni i dawali mi 2-3 lata życia. Mam 47. Ci, którzy są za szczepieniami dzieci, proszę bardzo. Tylko potem powiedzcie okaleczonemu swemu dziecku jeśli przeżyje, że to WY im zafundowaliście chorobę i takie „wspaniałe” życie.

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  Seba

A po co szczepic nas na chorobę której ma już 40lat w Polsce?? Profilaktycznie ?? To moze i na malarie sie szczepmy bo podrozujemy po świecie.. w 2012 tez miala byc epidemia swinskiej grypy, p. Kopacz odmowila zakupu szczepionek, byla krytyka i co ? Gdzie ta epidemia?

Marcin
Marcin
2 lat temu

proszę nie szczepić swoich dzieci jeśli wiecie lepiej od tysięcy naukowców i milionów lekarzy. A nie truć swoją „prawdą” naszego i przyszłych pokoleń młodych ludzi.

Magdalena
Magdalena
1 rok temu
Reply to  Marcin

Są lekarze i naukowcy, którzy też są przeciwni szczepieniom. Właśnie proszę jak najwięcej umieszczać tego typu artykułów. Jest bardzo dużo ludzi, którzy po przeczytaniu takiego artykułu zastanowią się nad bezpieczeństwem szczepień i innych działań lekarzy, które nie zawsze pomagają i chronią.

Dorota
Dorota
1 rok temu
Reply to  Marcin

Przeciez w krwi jest zaledwie 5% odpornosci orgaznizmu..reszta w jelitach i skórze.. wiec chyba to jasny przekaz o co musimy dbac.. a lekarzom nie zalezy na naszych dzieciach tylko na profitach płynących z wyszczepialnosci.. wy robcie swoje, a my swoje..

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  Dorota

Gdyby lekarzom zależało tylko na profitach nie szczepiliby swoich dzieci a jednak szczepią i są to nie tylko obowiązkowe szczepienia ale też zalecane. Nigdy w życiu nie zafundowalabym swoim dzieciom takiego ryzyka, które wynika z nie szczepienia. Wielka bezmyślność i głupota! Pracuję w przychodni 19 lat i ani razu nie spotkałam się z ww chorobami po szczepieniach oprócz odczynow miejscowych. Nie piszcie bzdur!

Irma
Irma
1 rok temu
Reply to  Marcin

„Nasze” czyli młode pokolenie winno się truć prawdą wiedzy; wasza wiedza ogranicza się do siłowni, macho i karku,poklikania w gierki przy piwku…
Wiedza to dla większości z was archaizm…
„Doktór powiedział a koncern farmaceut. Wyprodukował dobrodziejstwo” i koniec wiedzy. Nawet jeśli coś przeczytacie, nie potraficie tego zrozumieć a co mówić o przemyśleniu, poszukaniu więcej czy wyciągnięciu wniosków… klapki na oczach. ” po co mi to”. Taka prawda.

ignar
ignar
2 lat temu

Tak samo jest z firmami robiacymi leki na choroby psychiczne. Fałszują badania i korumpują lekarzy, leki nic nie pomagają, nie leczą powodują jedynie ciężkie uzależnienie i przymus przyjmowania, a po 2 miesiącach brania prowadzą już do ciężkiej otyłości a z czasem do cukrzycy, miazdżycy, udarów, zawałów.

ron
ron
2 lat temu
Reply to  ignar

Owszem, leki psychotropowe i podobne mogą mieć skutki uboczne i zazwyczaj je mają. Ale tak samo jak w przypadku np. leków na epilepsję, są one nieporównywalnie mniejsze niż efekty korzystne dla przyjmującego. Nie będę powoływał się na wiarygodne źródła, tak jak i Pan się nie powołał na jakiekolwiek, ale przytoczę przykład mojej siostry, która regularnie przyjmuje leki na epilepsję i bez nich dostawała ataków znacznie częściej, ale skutkiem ubocznym ich przyjmowania jest niekorzystny metabolizm i większa podatność na otyłość. Ale to też kwestia diety.

Człowiek
Człowiek
2 lat temu
Reply to  ron

Na epilepsje polecam Jarac trawę. Wtedy zobaczycie właśnie kto kogo oklamuje, i czy rządy i korporacje chcą nas leczyć. Jeżeli by chcieli nas leczyć, wtedy marihuany była by powszechnie dostępna w każdym sklepie w każdej postaci. Obudźcie się ciemna maso.

Mateusz
Mateusz
2 lat temu

Witam Podam cytat z jednej publikacji omawiającej kłopoty ze szczepionką przeciw polio w Indiach opisaną w jednym z czasopism medycznych: „W obszarach, gdzie niemal co miesiąc przeprowadzane są okresowe akcje objazdowe służące eradykacji polio, wskaźnik zachorowań na niebędące polio ostre porażenie wiotkie jest 25- i 35-krotnie wyższy niż normy międzynarodowe…. Wskaźnik zachorowań na niebędące polio ostre porażenie wiotkie koreluje ze skumulowanymi dawkami szczepionek przyjętych w ciągu minionych trzech lat…. Co więcej, chociaż Indie są wolne od [dzikiego] polio od roku, to nastąpił ogromny wzrost niebędącym polio, ostrego porażenia wiotkiego (NPAFP). W 2011 roku odnotowano dodatkowe 47.500 nowych przypadków NPAFP. Klinicznie… Czytaj więcej »

Pit
Pit
2 lat temu

Co za stek bzdur…

Darek Siwek
Darek Siwek
2 lat temu
Reply to  Pit

rozwiń i uzasadnij, o tych stekach.

niki
niki
1 rok temu

co za bzdury. . .

Baxter
Baxter
1 rok temu

Mój kol jest przedstawicielem Firmy B er….. Płacili kase gdy lekarze przepisywali ich leki. Gdy to ukrucono zaczęły się prezenty. Później tzw szkolenia czyli wczasy dla całych lekarskich rodzin gdzie szkolenie było owszem tylko może 0.5 % pobytu….. Kasa kasa kasa tylko to się liczy dla farmacji. Kol dr itd specjalista od kom macierzystych, wykłada po całym świecie….. Pytam ja czy koncerny ukrywają leki które mogą całkowicie wyleczyć???? Bez sekundy i z pełnym przekonaniem odpowiada że jasne kto by zabijał kurę znosząca złote jaja. Niestety aż mnie zatkalo

witold
witold
1 rok temu

prace nad zdrowiem dzieci indii prowadzil polski immunolog profesor miroslaw wysocki w latach osiemdziesiatych proponowalbym zapoznac sie z wynikami badan

Marek
Marek
7 miesięcy temu

Jakie Firmy byly producentami tych szczepionek ?

%d bloggers like this: