Dla kobiet, Medycyna ludowa, Porady, Przepisy, Zioła

Zapalenie przydatków – naturalne domowe kuracje ziołowe

zapalenie przydatków zioła

Zapalenie przydatków to stan zapalny obejmujący jajowody, jajniki i przyległą śluzówkę. Stan zapalny występuje najczęściej w jajowodach, a niekiedy równocześnie w jajowodach i jajnikach. Nie wyodrębnia się zapalenia jajników czy zapalenia jajowodów jako oddzielnych jednostek chorobowych, ponieważ z łatwością przenosi się z jednego narządu na drugi.

Zapalenie przydatków przydatków może być ostre lub przewlekłe. Zapalenie ostre przydatków przechodzi w przewlekłe infekcje trwające wiele lat ulegając okresowemu zaostrzeniu zwłaszcza podczas miesiączek. Leczenie stanów zapalnych powinno się zacząć jak najwcześniej i zadbać o odpowiednią profilaktykę. Zapalenie przydatków spowodowane jest najczęściej wstępującym zakażeniem wywołanym zwykle przez te same bakterie, które zakażają pochwę.

Jak dochodzi do zakażenia?
Za a utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia pochwy odpowiedzialne są przede wszystkim bakterie ją zasiedlające. Zapalenie przydatków jest konsekwencją zachwiania naturalnej flory bakteryjnej stanowiącej barierę ochronną. Osłabienie naturalnej bariery ochronnej może być spowodowane antybiotykami, niewłaściwą lub nadmierną higieną np. irygacje pochwy, zbyt częstym używaniem płynów antybakteryjnych, używaniem tamponów i podpasek zawierających chlor i toksyny czy przeżytym stresem. Podczas leczenia należy zadbać o higienę intymną w sposób jak najbardziej naturalny równocześnie wdrożyć kuracje ziołowe, które kobiety stosowały praktycznie od zawsze

Zapalenie przydatków – domowe kuracje ziołowe

Zapalenie przydatków domowe leczenie

Leczenie ziołowe jest leczeniem wspomagającym.

Herbatka Stefanii Korżawskiej na zapalenie przydatków:
Wymieszać po 50 g kwiatu jasnoty białej, kwiatu nagietka i przywrotnika. 3 łyżki ziół zalać 3 szklankami wody, zagotować. Zaparzać pod przykryciem 15 minut. Przecedzić, pić ciepłe aż do całkowitego wyleczenia.
Przywrotnik jest jednym z najlepszych ziół na zapalenie przydatków i choroby kobiece.

Mieszanka o. Klimuszki
Wymieszać po 50 g: liść rozmarynu, liść mącznicy lekarskiej, kwiat stokrotki, kwiat jasnoty białej, kwiat tarniny, liść pokrzywy, owoc róży, ziele rdestu ptasiego, ziele przywrotnika, ziele drapacza lekarskiego, korzeń mniszka pospolitego Sporządzić odwar z łyżki ziół na szklankę wrzącej wody. Odstawić na 3 godziny. Pić 3 x dziennie 1 szklankę.

Napar do nasiadówek
Wymieszać po 50 g krwawnika, pączków sosny i kwiatu lawendy oraz po 20 g kwiatu robinii i kwiatostanu lipy.
Sporządzić napar w proporcji: 3 łyżki ziół na 1 litr wody, przecedzić, stosować do nasiadówek przed snem.

przywrotnik zapalenie przydatków

Mieszanka do irygacji
Wymieszać po 50 g: kory dębu, pokrzywy, szałwii, rumianku, arniki, macierzanki i skrzypu Sporządzić odwar w proporcji 3 łyżki ziół na 1 litr wody. Stosować do irygacji przez 10 dni codziennie wieczorem, przez następne 10 dni co drugi dzień. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Kąpiele ziołowe
Wymieszać po łyżce rumianku, skrzypu, macierzanki, kory dębu. Zalać litrem wrzątku. Zaparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić wlać do wanny dodając łyżkę soli kamiennej. Najlepsza jest sól Iwonicka. Do kąpieli nie dodawać żadnych płynów komercyjnych.

Kuracja dr Jadwigi Górnickiej
Wymieszać 200 g owocu dzikiej róży i po 20 gram kwiatu tawuły, stokrotki i przewrotnika. Zmieszać, dwie łyżki ziół zalać 1/2 litra wody odstawić na 5 godzin. Po czym zagotować i wypić całość w ciągu dnia. Dobrze też działają okłady na brzuch z rozgniecionych liści świeżej kapusty owinięte flanelką, co poprawi przydatki i jelita.

Przy zapaleniu przydatków nie stosować gorących okładów na brzuch.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments