REKLAMA

Okłady z gorącej soli

Okłady z gorącej soli  są niezastąpione w leczeniu przewlekłych i ostrych zapaleń ucha, zatok, bólów szyi, krzyża, stawów, mięśni, wspomagająco wleczeniu stanów zapalnych dróg moczowych, uśmierzaniu bólów brzucha i bólów reumatycznych. To również dobry sposób  na rozgrzanie wiecznie zmarzniętych kończyn.

Sól ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, poprawia krążenie, oczyszcza z toksyn, pochłania nadmiar wilgoci. Gorąca uwalania powoli ciepło, które przenika powoli do wewnątrz rozluźniając mięśnie i łagodząc ból.

Do tego celu najlepsza jest sól nieoczyszczona kamiennej, morska i Epsom. W razie potrzeby można użyć jakiejkolwiek innej, nawet kuchennej. Ilość zależy od tego jak rozległy jest obszar wymagający leczenia.

W jaki sposób robić okłady z gorącej soli

Jedną, dwie lub więcej szklanek soli wsypać do nieemaliowanego garnka lub patelni i mocno podgrzać. Gorąca sól ostrożnie przesypać do małej poszewki, skarpetki bawełnianej, woreczka z naturalnego włókna ewentualnie chustki i mocno zawiązać tak by sól się nie wysypywała.

Oklady z goracej soli na zatoki

Gorącą „solną poduszkę” przykładać do bolącego miejsca lub jeśli to ból pleców czy krzyża, podłożyć pod chore miejsce i położyć się na nim.
Jeśli zawiniątko jest zbyt gorące podłożyć na początku dodatkowy ręcznik, lub poczekać aby przestygło na tyle by można było bezpiecznie trzymać przy skórze.
Jeśli jest inna osoba do pomocy, może delikatnie obstukiwać zawiniątkiem kark, szyję czy plecy wykonując tzw masaż ajurwedyjski.

Okłady z gorącej soli

Czas trzymania okładu – 15-20 minut. Zużytą sól można ponownie podgrzewać maksymalnie 4 razy, po czym wyrzucić.
Tym sposobem można wyleczyć  nawet przewlekłe stany zapalne zatok czy uszu,  kiedy antybiotyki już nie działają.

UWAGA
Po zabiegu należy odpocząć, nie wychodzić na zimno, uważać na przeciągi, dlatego wskazane jest wykonywanie okładów  wieczorem przed snem.

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: