REKLAMA

Domowy syrop na kaszel – skuteczny, bezpieczny, przyjemny w smaku

Infekcjom górnych dróg oddechowych często towarzyszy męczący kaszel, by go złagodzić sięgamy zwykle leki przeciwkaszlowe lub syropy, które zwykle zawierają niebezpieczne substancje m.in dekstrometorfan – pochodną morfiny, buramirat, kodeinę, pseudoefedrynę które działają na ośrodkowy układ nerwowy, mogą uzależniać oraz dodatki typu syntetyczne substancje barwiące, smakowe itd

Zamiast syropu z apteki bezpieczniej jest łagodzić objawy kaszlu naturalnym domowym syropem przygotowanym ze składników dostępnych w kuchni

domowy-syrop-na-kaszel

Domowy syrop na kaszel – przepis

Działa na kaszel suchy i mokry, ułatwia odkrztuszanie, łagodzi podrażnienia gardła i układu oddechowego, nawilża śluzówkę wzmacnia odporność, zwalcza infekcję.

Składniki:

100ml miodu
100ml oleju kokosowego tłoczonego na zimno
Cynamon cejloński

Olej kokosowy ubić w mikserem na pianę , dodać miód, dalej blendować  do uzyskania gęstej papki. Następnie dodać cynamon w ilości odpowiadającej indywidualnemu smakowi. Wymieszać, przełożyć do szklanego słoiczka. Zażywać po ½ łyżeczki  3-4 razy dziennie lub więcej, bez obawy o przedawkowanie. Przechowywać w lodówce do 2 miesięcy.

Cynamon ma właściwości antybakteryjne, neutralizuje wolne rodniki, uważany za jeden z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, o działaniu przeciwzapalnym, pomaga łagodzić ból gardła i kaszel.
Ddatek cynamonu zwiększa również przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne właściwości syropu, co pozwala szybciej uporać się organizmowi z infekcją.

W tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej cynamon od kilku tysięcy lat do dziś jest stosowany w leczeniu przeziębień, infekcji, kaszlu, problemów trawiennych, leczeniu trzustki, stanach zapalnych, problemów z krążeniem, osłabieniem mięśnia sercowego i kosmetyce.

Miód jest bogaty w składniki odżywcze i energię ziół.
To naturalny antybiotyk i przeciwutleniacz o właściwościach antybakteryjnych, usuwa z organizmu toksyny, wzmacnia serce, system nerwowy i immunologiczny.

Olej kokosowy ma  właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i  antywirusowe.
Zarówno olej kokosowego jak i miód  są skutecznymi środkami łagodzącymi kaszel i ból gardła, sam miód jak wynika z badań efektywniej łagodzi kaszel u dzieci niż komercyjne syropy.

Ubijanie oleju kokosowego

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • nunna

    Jakoś nie mam szczęścia do tych naturalnych metod, bo nie zauważyłam po nich wielkiej poprawy, jak dopada mnie infekcja. O wiele szybciej wróciłam niedawno do zdrowia, jak od samego początku zaczęłam brać syrop przeciwzapalny

REKLAMA
%d bloggers like this: