REKLAMA

Fenomen naturalnej żywności

 

Żywność można różnie dzielić

 

Ale najważniejszy podział, bo decydujący o dobrym i złym samopoczuciu, zdrowiu i jego braku, o życiu radosnym i smutnym, życiu poukładanym i pełnym chaosu – jest podziałem na żywność NATURALNĄ i TECHNOLOGICZNIE PRZETWORZONĄ.

 

Nie ma dziś innego równie ważnego PODZIAŁU ŻYWNOŚCI. Jest to podział najważniejszy i najbardziej logiczny, bo decydujący o naszym zdrowiu lub jego braku. Jest to podział, który konsekwentnie i metodycznie wskazuje na prawdziwą przyczynę tysięcy chorób, które nas trapią i wyniszczają.
Powrót do naturalnego odżywiania

 

Czym jest zatem żywność naturalna?

Oto czym jest „naturalność” i „naturalny” w Słowniku Języka Polskiego:„

Naturalność” – „… to co jest właściwe naturze, co jest wytworem natury, nie przetworzone przez człowieka; zespół cech przyrodzonych, wrodzonych…”. „Naturalny” – „… właściwy naturze, przyrodzie, zgodny z prawami natury; utworzony, powstały, obywający się bez udziału człowieka, niesztuczny; prawdziwy…”.

 

Żywność naturalna to żywność wytwarzana (uprawy i hodowle) przez człowieka, ale z jak najmniejszym jego udziałem, bez nadmiernej ingerencji z jego strony. Zawsze chodzi o umiarkowaną ingerencję i zawsze zgodną z prawami przyrody. Na przykład przemysłowe i technologiczne przetwarzanie żywności w XX wieku, szczególnie na początku tego wieku – było uzasadnione (likwidacja niedożywienia i głodu, potrzeba przechowywania żywności, zabezpieczanie się przed latami nieurodzajów itd.).

 

Natomiast to, co wydarzyło się później, czyli nachalne, skrajne i bezrozumne przetwarzanie żywności (oczyszczanie-rafinowanie, zamrażanie, napromieniowanie, konserwowanie itd.), a wcześniej jeszcze sztuczne nawożenie, chemiczne opryskiwanie, sztuczne karmienie zwierząt – to wszystko było i jest przeogromnym nadużyciem i jednym wielkim nieporozumieniem i miało jeden jedyny cel: zysk za wszelką cenę.

 
hodowla ekologicznaŻywnością naturalną jest każda żywność ekologiczna wyprodukowana w gospodarstwach podlegających certyfikacji.

Podczas produkcji takiej żywności nie używa się chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych oraz organizmów transgenicznych. Ograniczone jest także stosowanie w przetwórstwie tzw. substancji dodatkowych. Każdy produkt ekologiczny musi być oznaczony certyfikatem jednostki nadzorującej i jest dowodem na to, że został on wyprodukowany zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

 

Żywność naturalna jest pojęciem szerszym niż żywność ekologiczna. Można do niej zaliczyć produkty bez certyfikatu, ale powinny być one wyprodukowane metodami tylko i wyłącznie naturalnymi (bez chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych itd., itp.).

 
Co zatem różni żywność naturalną od przetworzonej technologicznie? jak sie zywic naturalne

 

Odpowiedź brzmi – WSZYSTKO

Wygląd, smak, zapach, zasobność w minerały, białko, tłuszcze i witaminy oraz w bezcenną energię życiową.

 

 
Zboża, warzywa, owoce, zioła uprawiane naturalnie oraz tak samo hodowane zwierzęta są optymalnie wyposażone przez Matkę Naturę we wszystko, co jest im niezbędne do optymalnego wzrostu i rozwoju. Tym samym i my, ludzie, konsumenci tych produktów, dostarczamy sobie najlepszych witamin, soli mineralnych i innych związków biologicznie czynnych oraz bezcennej energii witalnej.

 
A energia jest osnową życia i jego podstawą, wszystko inne z całym materialnym światem, jest tylko dopełnieniem i emanacją tejże energii. To energia życia jest najważniejszym elementem naszego codziennego pożywienia, to ona wprawia nasz organizm w ruch, to dzięki niej istniejemy. Od ilości i jakości tej energii gromadzonej w naszym organizmie, zależy nasze zdrowie, samopoczucie, nasza aktywność, sposób myślenia, w ogóle, całe nasze życie.

 
Koncentrowanie się na białkach, tłuszczach, węglowodanach, witaminach, mikro i makroelementach, bez uwzględnienia naturalnego spoiwa tychże elementów, jakim jest energia witalna jest nieporozumieniem.

Najwspanialsze białko, bez siły, czyli energii życia, dzięki której może być zasymilowane i w odpowiedni sposób wykorzystane przez nasz organizm – jest bezwartościowe.

Podobnie rzecz się ma z innymi chemicznymi składnikami naszego pożywienia, mogą spełnić swe zadania, wyznaczone im przez Matkę Naturę, tylko i wyłącznie wtedy, gdy współwystępują z energią życia.

Źródło

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
trackback

[…] ocenić wpływ diety na zdrowie, żywność została podzielona na żywność technologicznie przetworzoną i naturalną. Następnie oceniono liczbę przypadków nowotworów w ciągu 5 lat porównując je z nawykami […]

trackback

[…] żywność można podzielić na dwie grupy: żywność naturalną i technologicznie przetworzoną. I tylko ten podział decyduje o zdrowiu lub jego braku. Nie ma znaczenia jaką dietę wybieramy […]

REKLAMA
%d bloggers like this: