Artykuły, Jak kupować, Jesteś tym co jesz, Warto wiedzieć

Fenomen naturalnej żywności

Fenomen naturalnej żywności

Fenomen naturalnej żywności czyli czym się różni żywność naturalna od przetworzonej.

Żywność można różnie dzielić. Ale najważniejszy podział, bo decydujący o dobrym i złym samopoczuciu, zdrowiu i jego braku, o życiu radosnym i smutnym, życiu poukładanym i pełnym chaosu – jest podziałem na żywność naturalną i technologicznie przetworzoną

Nie ma dziś innego równie ważnego podziału żywności. Jest to podział najważniejszy i najbardziej logiczny, bo decydujący o naszym zdrowiu lub jego braku. Jest to podział, który konsekwentnie i metodycznie wskazuje na prawdziwą przyczynę tysięcy chorób, które nas trapią i wyniszczają.

Fenomen naturalnej żywności

Czym jest zatem żywność naturalna?  Oto czym jest „naturalność” i „naturalny” w Słowniku Języka Polskiego:„

Naturalność” – „… to co jest właściwe naturze, co jest wytworem natury, nie przetworzone przez człowieka; zespół cech przyrodzonych, wrodzonych…”. „Naturalny” – „… właściwy naturze, przyrodzie, zgodny z prawami natury; utworzony, powstały, obywający się bez udziału człowieka, niesztuczny; prawdziwy…”.

Fenomen naturalnej żywności

Żywność naturalna to żywność wytwarzana (uprawy i hodowle) przez człowieka, ale z jak najmniejszym jego udziałem, bez nadmiernej ingerencji z jego strony. Zawsze chodzi o umiarkowaną ingerencję i zawsze zgodną z prawami przyrody. Na przykład przemysłowe i technologiczne przetwarzanie żywności w XX wieku, szczególnie na początku tego wieku – było uzasadnione (likwidacja niedożywienia i głodu, potrzeba przechowywania żywności, zabezpieczanie się przed latami nieurodzajów itd.).

Natomiast to, co wydarzyło się później, czyli nachalne, skrajne i bezrozumne przetwarzanie żywności (oczyszczanie-rafinowanie, zamrażanie, napromieniowanie, konserwowanie itd.), a wcześniej jeszcze sztuczne nawożenie, chemiczne opryskiwanie, sztuczne karmienie zwierząt – to wszystko było i jest przeogromnym nadużyciem i jednym wielkim nieporozumieniem i miało jeden jedyny cel: zysk za wszelką cenę.

Fenomen naturalnej żywności

Żywnością naturalną jest każda żywność ekologiczna wyprodukowana w gospodarstwach podlegających certyfikacji. Podczas produkcji takiej żywności nie używa się chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych oraz organizmów transgenicznych. Ograniczone jest także stosowanie w przetwórstwie tzw. substancji dodatkowych. Każdy produkt ekologiczny musi być oznaczony certyfikatem jednostki nadzorującej i jest dowodem na to, że został on wyprodukowany zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Żywność naturalna jest pojęciem szerszym niż żywność ekologiczna. Można do niej zaliczyć produkty bez certyfikatu, ale powinny być one wyprodukowane metodami tylko i wyłącznie naturalnymi (bez chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych itd

Co zatem różni żywność naturalną od przetworzonej technologicznie? 

Odpowiedź brzmi – WSZYSTKO
Wygląd, smak, zapach, zasobność w minerały, białko, tłuszcze i witaminy oraz w bezcenną energię życiową. Zboża, warzywa, owoce, zioła uprawiane naturalnie oraz tak samo hodowane zwierzęta są optymalnie wyposażone przez Matkę Naturę we wszystko, co jest im niezbędne do optymalnego wzrostu i rozwoju. Tym samym i my, ludzie, konsumenci tych produktów, dostarczamy sobie najlepszych witamin, soli mineralnych i innych związków biologicznie czynnych oraz bezcennej energii witalnej

jak sie zywic naturalne.

A energia jest osnową życia i jego podstawą, wszystko inne z całym materialnym światem, jest tylko dopełnieniem i emanacją tejże energii. To energia życia jest najważniejszym elementem naszego codziennego pożywienia, to ona wprawia nasz organizm w ruch, to dzięki niej istniejemy. Od ilości i jakości tej energii gromadzonej w naszym organizmie, zależy nasze zdrowie, samopoczucie, nasza aktywność, sposób myślenia, w ogóle, całe nasze życie. Koncentrowanie się na białkach, tłuszczach, węglowodanach, witaminach, mikro i makroelementach, bez uwzględnienia naturalnego spoiwa tychże elementów, jakim jest energia witalna jest nieporozumieniem.

Najwspanialsze białko, bez siły, czyli energii życia, dzięki której może być zasymilowane i w odpowiedni sposób wykorzystane przez nasz organizm – jest bezwartościowe. Podobnie rzecz się ma z innymi chemicznymi składnikami naszego pożywienia, mogą spełnić swe zadania, wyznaczone im przez Matkę Naturę, tylko i wyłącznie wtedy, gdy współwystępują z energią życia. Taki to jest fenomen naturalnej żywności

Źródło

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments