Fenomen naturalnej żywności

Fenomen naturalnej żywności czyli czym się różni żywność naturalna od przetworzonej.

Żywność można różnie dzielić. Ale najważniejszy podział, bo decydujący o dobrym i złym samopoczuciu, zdrowiu i jego braku, o życiu radosnym i smutnym, życiu poukładanym i pełnym chaosu – jest podziałem na żywność naturalną i technologicznie przetworzoną

Nie ma dziś innego równie ważnego podziału żywności. Jest to podział najważniejszy i najbardziej logiczny, bo decydujący o naszym zdrowiu lub jego braku. Jest to podział, który konsekwentnie i metodycznie wskazuje na prawdziwą przyczynę tysięcy chorób, które nas trapią i wyniszczają.

Fenomen naturalnej żywności

Czym jest zatem żywność naturalna?  Oto czym jest „naturalność” i „naturalny” w Słowniku Języka Polskiego:„

Naturalność” – „… to co jest właściwe naturze, co jest wytworem natury, nie przetworzone przez człowieka; zespół cech przyrodzonych, wrodzonych…”. „Naturalny” – „… właściwy naturze, przyrodzie, zgodny z prawami natury; utworzony, powstały, obywający się bez udziału człowieka, niesztuczny; prawdziwy…”.

Fenomen naturalnej żywności

Żywność naturalna to żywność wytwarzana (uprawy i hodowle) przez człowieka, ale z jak najmniejszym jego udziałem, bez nadmiernej ingerencji z jego strony. Zawsze chodzi o umiarkowaną ingerencję i zawsze zgodną z prawami przyrody. Na przykład przemysłowe i technologiczne przetwarzanie żywności w XX wieku, szczególnie na początku tego wieku – było uzasadnione (likwidacja niedożywienia i głodu, potrzeba przechowywania żywności, zabezpieczanie się przed latami nieurodzajów itd.).

Natomiast to, co wydarzyło się później, czyli nachalne, skrajne i bezrozumne przetwarzanie żywności (oczyszczanie-rafinowanie, zamrażanie, napromieniowanie, konserwowanie itd.), a wcześniej jeszcze sztuczne nawożenie, chemiczne opryskiwanie, sztuczne karmienie zwierząt – to wszystko było i jest przeogromnym nadużyciem i jednym wielkim nieporozumieniem i miało jeden jedyny cel: zysk za wszelką cenę.

Fenomen naturalnej żywności

Żywnością naturalną jest każda żywność ekologiczna wyprodukowana w gospodarstwach podlegających certyfikacji. Podczas produkcji takiej żywności nie używa się chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych oraz organizmów transgenicznych. Ograniczone jest także stosowanie w przetwórstwie tzw. substancji dodatkowych. Każdy produkt ekologiczny musi być oznaczony certyfikatem jednostki nadzorującej i jest dowodem na to, że został on wyprodukowany zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Żywność naturalna jest pojęciem szerszym niż żywność ekologiczna. Można do niej zaliczyć produkty bez certyfikatu, ale powinny być one wyprodukowane metodami tylko i wyłącznie naturalnymi (bez chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, leków weterynaryjnych itd

Co zatem różni żywność naturalną od przetworzonej technologicznie? 

Odpowiedź brzmi – WSZYSTKO
Wygląd, smak, zapach, zasobność w minerały, białko, tłuszcze i witaminy oraz w bezcenną energię życiową. Zboża, warzywa, owoce, zioła uprawiane naturalnie oraz tak samo hodowane zwierzęta są optymalnie wyposażone przez Matkę Naturę we wszystko, co jest im niezbędne do optymalnego wzrostu i rozwoju. Tym samym i my, ludzie, konsumenci tych produktów, dostarczamy sobie najlepszych witamin, soli mineralnych i innych związków biologicznie czynnych oraz bezcennej energii witalnej

jak sie zywic naturalne.

A energia jest osnową życia i jego podstawą, wszystko inne z całym materialnym światem, jest tylko dopełnieniem i emanacją tejże energii. To energia życia jest najważniejszym elementem naszego codziennego pożywienia, to ona wprawia nasz organizm w ruch, to dzięki niej istniejemy. Od ilości i jakości tej energii gromadzonej w naszym organizmie, zależy nasze zdrowie, samopoczucie, nasza aktywność, sposób myślenia, w ogóle, całe nasze życie. Koncentrowanie się na białkach, tłuszczach, węglowodanach, witaminach, mikro i makroelementach, bez uwzględnienia naturalnego spoiwa tychże elementów, jakim jest energia witalna jest nieporozumieniem.

Najwspanialsze białko, bez siły, czyli energii życia, dzięki której może być zasymilowane i w odpowiedni sposób wykorzystane przez nasz organizm – jest bezwartościowe. Podobnie rzecz się ma z innymi chemicznymi składnikami naszego pożywienia, mogą spełnić swe zadania, wyznaczone im przez Matkę Naturę, tylko i wyłącznie wtedy, gdy współwystępują z energią życia. Taki to jest fenomen naturalnej żywności

Źródło

0 0 votes
Article Rating

Możesz również polubić…

Produkty polecane dla Ciebie

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: