REKLAMA

Hartuj swoje ciało – chodzenie boso a zdrowie

 

Hipokrates już 4 wieki temu powiedział ,,Najlepsze obuwie – to brak obuwia”. Najprzyjemniejszy sposób hartowania organizmu to chodzenie boso.

 

chodzenie boso korzysci zdrowotne

 

W odróżnieniu od wszystkich ssaków żyjących na Ziemi, tylko człowiek chodzi na dwóch nogach i to nie jest przypadek, ponieważ człowiek przedstawia sobą ,,baterię”, której bieguny  są przeciwne i posiadają ładunki: górna część ciała i głowa dodatni, a dolna część  i nogi – ładunek ujemny.

Z kosmosu otrzymujemy energię  dodatnią, a z ziemi – ujemną. 

Im większa wymiana energii, tym odporniejszy i zdrowszy jest organizm. Człowiek może otrzymywać energię z kosmosu za pośrednictwem prawidłowego oddychania, hartujących zabiegów wodno – powietrznych i pożywienia roślinnego, dlatego powinien dążyć do maksymalnego kontaktu ciała z wodą i powietrzem.

Energię z Ziemi można głównie uzyskiwać przez gołe stopy.

Poza tym na stopach znajduje się 72 tysiące zakończeń nerwowych i dlatego chodzenie boso jest naturalnym masażem stóp, który jak teraz powszechnie wiadomo, korzystnie wpływa na prace organów wewnętrznych.

Z chwilą pojawienia się obuwia zmniejszył się kontakt organizmu ludzkiego z ładunkami elektrycznymi ziemi. Właśnie na tym polega głównie jedna z przyczyn takich rozpowszechnionych chorób jak bóle głowy, rozdrażnienie, nerwice, choroby wieńcowe, predyspozycje do szybkiego męczenia się, itd. Często widzi się na ulicach żebrzące małe  rumuńskie dzieci, lekko ubrane, przeważnie chodzą boso w deszcz a nawet mróz. Taka choroba jak grypa lub przeziębienie nie dotknie ich nawet wtedy kiedy wszyscy dookoła kichają.

 

Chodzenie boso po ziemi, mokrych kamieniach, porannej rosie, morskim piachu, śniegu, bardzo mocno ładuje ,,akumulator” naszego życia. Chodzenie boso daje nie tylko wspaniały efekt hartujący i ogólnie wzmacniający, to również cudowna profilaktyka przeciw bólom w plecach, krzyżu, ramionach i mięśniach nóg.

Taki kontakt sprawia, że równoważy się energia ciała z planetą. Chodzi o czysto naukową energię w postaci wolnych elektronów. Przenikają one do organizmu przez stopy i docierają do najdalszych zakątków ciała.

Główny wpływ wolnych elektronów planety  na zdrowie polega na redukcji stanów zapalnych. A stany zapalne to podstawowa przyczyna tworzenia się blaszki miażdżycowej (choroby serca), odkładanie się kwasów w stawach (dna moczanowa, artretyzm), napięcia mięśniowego (bóle mięśni) i wielu innych.

Małe dzieci instynktownie zdejmują podczas zabawy buty, skarpetki zarówno w domu jak i na zewnątrz. Warto wziąć z nich przykład i od czasu do czasu dać stopom pooddychać  i pozwolić na kontakt z energią Ziemi.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
REKLAMA
%d bloggers like this: