REKLAMA .

Piasek uleczy ciało, wprowadzi harmonię, ucieszy zmysły

.Piasek, szczególnie ciepły nadmorski ma zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Relaks w gorącej „kąpieli piaskowej” działa jak sauna.  Pomaga wydalić toksyny, łagodzi bóle, pomaga na zbolałe stawy, mięśnie.  Poprawia pracę narządów wewnętrznych, odpręża, pomaga uspokoić myśli, harmonizuje główne ośrodki energetyczne ciała.

Przez tysiące lat ludzie spędzali większość czasu na świeżym powietrzu, mieli bezpośredni kontakt z glebą, piaskiem, trawą, energetycznym podłożem Matki Natury.
Spali na ziemi, chodzili na boso, zajmowali się ogrodnictwem, ręcznie uprawiali pola  – zawsze dotykali ziemi…do niedawna..

piasek plaża

Ważny kontakt z ziemią

Współczesny człowiek stracił kontakt z ziemią. Mieszkamy w betonowych domach, nosimy obuwie na gumowych podeszwach, jesteśmy odizolowani od ziemi stalą, asfaltem, żelbetonem. Codziennie narażeni na smog elektromagnetyczny. Niemal straciliśmy kontakt z ziemią i jej polem elektromagnetycznym. Płacimy za to zaburzeniami na poziomie fizycznym i psychicznym. Nerwicami, bezsennością, zwyrodnieniami kręgosłupa i stawów.  Chorobami, utratą witalności i przedwczesnym starzeniem. Zabiegani w codziennym życiu często zapominamy jakie to istotne dla życia w harmonii.

Już samo samo zdjęcie obuwia i zanurzenie stóp w piasku lub miękkich źdźbłach trawy to niemal euforyczne doświadczenie przypominające nasz związek z naturą.  Ciało i umysł spowalniają, natychmiast pozwalają doświadczać bycia tu i teraz.

Piasek uleczy ciało, wprowadzi harmonię, ucieszy zmysły

Wyobraź sobie jak kładziesz się na rozgrzanym, drobniutkim piasku.
Zanurzasz w nim dłonie, stopy.
Czujesz, jak drobinki, osypując się, subtelnie muskają twoją skórę.
Jest ci błogo i przyjemnie.

Jeśli akurat masz taką możliwość zrób to!
Kąpiel w piasku ma właściwości terapeutyczne .

 

 

Leczniczy piasek

Rozgrzany słońcem piasek nagrzewa tkanki bezpośrednio pod skórą. Rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu krew szybciej dopływa do narządów powodując ich lepsze dotlenienie.
Rozluźniają się mięśnie, zmniejszają się obrzęki.  Szybciej są wydalane toksyny, poprawia się metabolizm.  Dzięki temu nerki, śledziona, wątroba i inne narządy wewnętrzne zaczynają lepiej pracować.piasek leczy

Same piaskowe drobinki, małe kryształki kwarcu mają działanie masujące, pomagają uspokoić myśli, wzmacniają pozytywne nastawienie, poprawiają pamięć.

Ludzkie ciało i wszystko co żyje funkcjonuje w oparciu o elektryczno-chemiczny system.  System mięśni i organów jest napędzany przez elektryczne zasilanie z układu nerwowego, sterowany przez chemiczne neuroprzekaźniki. Każde ciało ma swoje pole elektromagnetyczne, podobne do linii wysokiego napięcia.
Nadprzewodniki przekazują energię elektryczną z prędkością światła. Wszystkie od największych po najdrobniejsze włókna nerwowe mają zdolność przewodzenia prądu elektrycznego, grubsze z prędkością do 500 metrów na sekundę, cieńsze około 3 metrów na sekundę.
Funkcjonowanie organizmu żywego jest nierozerwalnie związane z prądem elektrycznym, jonami i wytwarzaniem pól elektrycznych i magnetycznych.

Kuracja gorącym piaskiem

Ziemia, piasek, gleba jest środkiem przeciwzapalnym.
Ujemne naładowane elektrony pochłaniają wolne rodniki. Niedobór elektronów generowany z powodu braku uziemienia zostaje wyeliminowany. Rozpoczyna się proces leczenia.
Z tych samych powodów uziemia się gniazdka elektryczne, by uniknąć gromadzenia się nadmiaru ładunków dodatnich.

kuracja piaskiem

W wielu sanatoriach na całym świecie ludzie dają się zasypywać po szyję w gorącym piasku by leczyć chroniczne bóle, przewlekłe stany zapalne, choroby skórne, układu nerwowego, problemy z płodnością i wiele innych

Piasek, kąpiele w gorących piasku, a nawet zwykłe uziemianie poprzez chodzenie boso, leżenie na trawie czynione regularnie pomogą:

  • zlikwidować przewlekłe stany zapalne – przyczynę ponad 80% chorób przewlekłych
  • złagodzić a nawet zlikwidować chroniczne bóle
  • zapewnić lepszą jakość snu i pracę mózgu
  • poprawić pracę serca i układu krążenia
  • zwiększyć odporność, witalność, poziom energii
  • obniżyć poziom stresu, napięcia, obniżyć ciśnienie krwi,
  • ustabilizować rytm biologiczny organizmu
  • złagodzić napięcia mięśni, bóle głowy
  • wyregulować pracę hormonów
  • wspomóc leczenie astmy, alergii, reumatyzmu, artretyzmu, autyzmu, nowotworów, chorób serca, układu krążenia, cukrzycy, chorób jelit i narządów wewnętrznych, depresji

Kuracja piaskiem jest za darmo. Nie ma żadnych przeciwwskazań, na pewno warto korzystać!

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA .
%d bloggers like this: