Jak samemu zrobić wodę alkaliczną

 

Czy zastanawiałeś się skąd bierze się wzrastające ryzyko zachorowań na choroby cywilizacyjne?

To skutek m.in długotrwałego zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Często osoby odczuwające bóle lub inne dolegliwości, wykonują zalecone przez lekarzy badania laboratoryjne, jednak wyniki tych badan nie wykazują żadnych anomalii w organizmie. Póki co medycyna akademicka, podzielona na poszczególne specjalizacje nie przedstawia metody diagnostycznej wskazującej na utratę równowagi pH.
Zakwaszenie organizmu jest efektem niewłaściwego sposobu odżywiania. Głównym winowajcą są produkty wysoko przetworzone, zbyt dużo cukru, kofeiny, alkoholu . Poza sokiem żołądkowym i moczem, które maja odczyn kwaśn , wszystkie pozostałe płyny ustrojowe powinny mieć odczyn lekko alkaliczny.

 

Jak samemu zrobić wodę alkaliczną

 

Równowaga kwasowo-zasadowa to stan, w którym zachowana jest proporcja kationów i anionów w płynach ustrojowych, która warunkuje odpowiednie pH i prawidłowy przebieg procesów życiowych organizmu. Odchylenia w pH krwi może prowadzić do różnych chorób.

Optymalny zakres pH krwi dla większości procesów przemiany materii wynosi 7,35-7,45.

 

Dlaczego woda alkaliczna?

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości jak bardzo ważna jest woda dla życia i funkcjonowaniu organizmu, który jest zbudowany w ok. 70% właśnie z wody. Istotnym czynnikiem jest PH wody, musi  być co najmniej 7,5  lub większe, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową krwi.   Drugim istotnym powodem jest fakt,  że woda alkaliczna bardziej nawadnia organizm.

Przepis 1.

2 litry czystej przefiltrowanej wody
1 łyżka soli himalajskiej
1 cytryna ekologiczna

Do naczynia z wodą dodać pokrojoną  w plasterki cytrynę (nie wyciskać). Dodać łyżkę różowej soli himalajskiej (dodatkowo zmineralizuje wodę). Przykryć naczynie i zostawić w temperaturze pokojowej na 8-12h. Rano wypić 3 szklanki wody na pusty żołądek.

Przepis 2.

Rozpuścić w szklance wody 1/8 łyżki sody oczyszczonej, dokładnie wymieszać niemetalową łyżeczką  i wypić.

Ewentualnie można kupić krople pH i postępować zgodnie z instrukcją

Niektóre korzyści z kuracji:

Lepsze nawodnienie, oczyszczenie z toksyn, lepsze samopoczucie, więcej energii, zregenerowany organizm, skóra bardziej jędrna, utrata zbędnych kilogramów, zmniejszenie ryzyka chorób cywilizacyjnych miedzy innymi cukrzycy, nowotworów, nadciśnienia itd.

Kuracje najlepiej przeprowadzać przez co najmniej 14dni.

 

 

 

Przeczytaj także...

loading...
 • sekretyzdrowia

  1. Smak jest jest delikatnie słony

  2. Łyżka stołowa

  3. 30 minut

  4. Z przerwami, i wolno – tu więcej info http://sekrety-zdrowia.org/woda-pierwszy-krok-do-zdrowia/

 • sekretyzdrowia

  Cała cytryna, zwłaszcza skorka zawiera więcej związków niż sam sok z niej wyciśnięty

 • break

  czym jest Czysta „przefiltrowana woda” jaki filtr należy użyć? oraz czy po skończonej kuracji należy cos podobnego stosować codziennie?

%d bloggers like this: