Ekstrakt z jagody blushwood zabija raka w ciągu 48 godzin

Badania prowadzone w QIMR Berghofer Medical Research Institute w stanie Queensland w Australii nad leczniczymi właściwościami jagody blushwood  (Hylandia dockrillii) wykazały, że ekstrakt z nasion tej rośliny zawiera związki, które zabijają raka niemal natychmiast.Wyniki kilkuletnich badań opublikowano w  PLoS ONE (Public Library of Science).

Naukowcy zdołali  zniszczyć guzy nowotworowe przy pomocy eksperymentalnego leku nazwanego EBC-46, który został wyekstrahowany z nasion owoców drzewa blushwood, rosnącego w jedynym miejscu na Ziemi – w jednej z  części tropikalnych lasów stanu Queensland, dokładnie na wyżynie Atherton.

jagody blushwood hylandia-dockrillii

Zaledwie  jedno wstrzyknięcie leku bezpośrednio wnętrza nowotworu zabija niemal natychmiast raka głowy, szyi, i okrężnicy w ponad 75% przypadków u zwierząt.

W przedklinicznych badaniach, które przeprowadziliśmy zaledwie 5 minut po wstrzyknięciu EBC-46 obszar guza purpurowieje i wygląda jak siniak, po kolejnych 24 godzinach robi się czarny, a po kilku dniach pojawia się strup, który odpada po 1-1,5 tygodnia pozostawiając czysty obszar bez śladu nowotworu. Szybkość z jaką to się dzieje zaskoczyła nas wszystkich.

oznajmił szef  badań dr Glen Boyle z QIMR Berghofer dodając, że

lek działa na trzech poziomach: niszczy komórki nowotworowe,  odcina dopływ krwi do guza oraz aktywuje układ odpornościowy organizmu tak by „posprzątać cały bałagan”

EBC-46 był użyty w leczeniu przez weterynarzy w ponad 300 przypadkach raka u zwierząt w tym psów, kotów i koni  przeznaczonych do uśpienia z powodu mocno zaawansowanej choroby. 75% z nich udało się w ciągu 2 tygodni wyleczyć bez nawrotu choroby.  EBC-46 nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

hylandia-dockrillii-w-leczeniu-raka

Po 2 tygodniach leczenia EBC 46

W chwili obecnej prowadzone są badania kliniczne na ludziach. Lek, podobnie jak u zwierząt daje pozytywne efekty w przypadku raka skóry, głowy, szyi i piersi.

Ostatnie testy kliniczne zakończyły się sukcesem

Lek podano 8 pacjentom z 4 różnymi typami guzów – czerniaka, raka płaskonabłonkowego, raka podstawnokomórkowego i gruczolakoraka piersi.
Lek nie wywołał skutków ubocznych u żadnego z pacjentów poddanych leczeniu w szpitalach w Brisbane, Sydney, Melbourne i Adelaide. W ciągu 7 dni guzy zniknęły
Źródło

Jeden z serwisów informacyjnych Serwis temat badań klinicznych Hylandia dockrillii

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: