Warto wiedzieć, Zioła

Lei gong teng (Tripterygium wilfordii) Winorośl boga piorunów

Lei gong teng (łacTripterygium wilfordii) czyli Winorośl boga piorunów – roślina o tej dziwacznej nazwie od 400 lat stosowana w medycynie chińskiej. Leczono nią choroby skóry, nerek,  reumatycznych i autoimmunologicznych takich jak stwardnienie rozsiane czy toczeń. W ostatnich latach Lei gong teng stał się przedmiotem badań naukowych w laboratoriach na całym świecie.

Ta niepozorna roślina może stać się panaceum na wiele trapiących ludzkość chorób. Na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia USA można przeczytać, że wyniki badań sugerują skuteczne działanie przeciwzapalnie, przeciwnowotworowe i immunosupresyjne

 

„Ten lek wykazuje niewiarygodną skuteczność  w niszczeniu komórek nowotworowych”, powiedział Ashok Saluja – wiceprezes działu badań z wydziału Masonic Cancer Center na Uniwersytecie Minnesoty.Lei gong teng (Tripterygium wilfordii) Winorośl boga piorunów

Badania na myszach wykazały całkowite usuniecie komórek nowotworowych bez nawrotów w ciągu 40 dni.  Lek może być szczególnie przydatny do leczenia najtrudniejszego nowotworu – raka trzustki.

Z kolei naukowcy z Harwardu, po przeprowadzeniu doświadczeń na myszach stwierdzili, że żadne z przebadanych wcześniej roślin nie wykazały tak obiecujących wyników w leczeniu otyłości. Prawdopodobnie chodzi o zwiększenie ilości leptyny – hormonu regulującego masę ciała.

Inne możliwe działania terapeutyczne Lei gong teng

Reumatoidalne zapalenie stawów
Choroba Crohna
Wirus HIV 
Choroby autoimmunologiczne jak np. stwardnienie rozsiane czy łuszczyca

We wszystkich przypadkach właściwości terapeutyczne wykazuje głównie jeden związek obecny w roślinie – Tryptolid. Na rynku są już dostępne jego wyciągi. Przed zakupem należy się upewnić, że pochodzi z dobrego źródła. Musi być właściwie ekstrahowany, inaczej może być toksyczny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments