REKLAMA .

Mikroby chorobotwórcze i pasożyty nie zawsze są wrogiem

Mikroby chorobotwórcze, pasożyty, bakterie, wirusy wywołują strach. Chcemy jak najszybciej się ich pozbyć bo zagrażają zdrowiu. Ale czy na pewno i zawsze?

Natura wyznaczyła pewnym organizmom niewdzięczną rolę sprzątaczy.  Mikroby chorobotwórcze, zarazki wykonują okresowe remonty starając się przywrócić homeostazę. Pasożyty tak samo.Wykonują swoją pracę tam gdzie zaistnieje potrzeba.  Sprzątają to z czym nasza flora bakteryjna nie zawsze daje sobie radę. Gnijące resztki, nadmiar śluzu „wilgoci” cukrów, złogi.  Mikroby chorobotwórcze i pasożyty uaktywniają się w tam gdzie mają sprzyjające środowisko i odpowiednią pożywkę.

Mikroby, pasożyty są skutkiem nie przyczyną

Pasożyty, mikroby są zwykle skutkiem choroby nierównowagi w organizmie, nie pierwotną przyczyną. Walka z nimi to syzyfowa praca, często nie przynosi efektów. Chwilowo znikną by pojawić się na nowo, często ze zdwojoną siłą bo czynnikiem stymulującym jest ilość pożywki a nie ich zdolność do rozmnażania. Po doprowadzeniu organizmu do homeostazy same się „wyprowadzą” nie czyniąc szkód.  Do czasu gdy między ilością toksyn i  pasożytów jest równowagą  organizmowi nie grozi toksemia.

Mikroby chorobotwórcze będą występować zawsze tam gdzie będą miały dogodne warunki. W krajach trzeciego świata większość mieszkańców ma pasożyty.  Z jednej strony są one poważnym problemem zdrowotnym, ale ludzie ci nie cierpią na choroby autoimmunologiczne. Po kuracjach oczyszczających z pasożytów natychmiast pojawiają się te choroby.  Fenomenem tym zajęli się naukowcy, w wyniku badań okazało się że w niektórych warunkach są one niezbędne. Więcej na ten temat w publikacji  NCBI 

A jak jest w naturze?

pożyteczne pasożyty mikroby

Obserwując naturę można dojść do tych samych wniosków. Spadające jesienią liście zaczynają gnić, a grzyby i pleśnie przerabiają na podłoże do wykorzystania na wiosnę przez drzewa. Robaków padlinożernych nie znajdziemy na zdrowej skórze. Ale w ranach zaniedbanego, chorego zwierzęcia już tak. Mikroby wykonują pracę w glebach, lasach, powietrzu, wodach lądowych i oceanach. Opuszczając na dłużej dom nie zostawiamy nieumytych naczyń, śmieci w koszu i owoców na stole bo wiemy co zastaniemy po powrocie. Podobnie jest wewnątrz ciała.

Nie szukajmy wrogów na zewnątrz. Nasz tryb życia, głownie reakcja na stres i negatywne myślenie przysparza stosunkowo więcej problemów zdrowotnych niż czynniki zewnętrzne. Organizm w stresie produkuje olbrzymią ilość toksyn, zaburza się homeostaza. Natychmiast obniża się odporność, zmienia skład flory bakteryjnej, otwiera droga do chorób.

No tak powiedzą niektórzy. Ale co z małymi dziećmi? przecież one nie mają powodów do stresu. Czy na pewno? Odpowiedzią niech będzie taka sytuacja, której świadkiem byłam wczoraj.

6 miesięczna dziewczynka siedziała na kolanach u dziadka, śmiała się, bawiła.  Jej rodzice byli kilka metrów od niej. W pewnym momencie zaczęli się sprzeczać, pokrzykując na siebie. Dziadek się również zdenerwował, wtrącił do rozmowy . Dziecko, które dotychczas było wesołe i spokojne natychmiast zaczęło płakać. Dlaczego? Nic nie rozumiało z sytuacji a jednak odebrało ją energetycznie. Poczuło emocje rodziców, stres i lęk. Dziecko odbiera podświadomie wszystkie emocje rodziców i otoczenia.

Więcej na ten temat tłumaczę w nagraniu Pasożyty spełniają pewne role, nie zawsze odrobaczanie jest korzystne. Zapraszam do posłuchania

 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DOLFROZ Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
DOLFROZ
Gość
DOLFROZ

JEŚLI CHCESZ POMÓC CHORYM DZIECIOM PRZEKAŻ 1% PODATKU NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
W zeznaniu podatkowym podaj:

wysokość zadeklarowanej wpłaty, którą chcesz przekazać , nie więcej niż 1% podatku należnego (wynikającego z zeznania podatkowego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)
NR KRS 0000050135

REKLAMA .
%d bloggers like this: