REKLAMA

Nalewka z imbiru na nudności, wymioty, chorobę lokomocyjną

Nalewka z imbiru skuteczna przy chorobie lokomocyjnej, nudnościach, wymiotach. Przydatna przy bólach brzucha, zatruciach profilaktycznie działa zapobiegając powstawaniu zakrzepów, zatorów we krwi.
Imbir co potwierdza wiele badań i doświadczeń jest jednym z najbardziej skutecznych środków na niestrawność, nudności, poranne mdłości, chorobę lokomocyjną, wymioty, utratę apetytu, bóle brzucha i tworzenie się zakrzepów we krwi. Od tysięcy lat w krajach azjatyckich i arabskich imbiry używany jest nie tylko w kuchni ale i w medycynie.

Zmniejsza ból i stany zapalne, bóle głowy i bóle menstruacyjne. Ze względu na właściwości rozgrzewające  imbir stymuluje krążenie, zmniejsza bolesne skurcze, hamuje rozwój bakterii, zmniejsza wzdęcia.

imbir wlasciwosci i zastosowanie

Imbir jest pełen witamin i soli mineralnych.  Zawiera wapń,  fosfor, magnez potas, i olejki eteryczne które pobudzają organizm do wydzielania soków żołądkowych.  Jest żółciopędny i działa rozkurczowo. W 2008 roku został opublikowany raport na temat skuteczności imbiru w problemach gastrycznych w Journal of Gastroenterology and Hepatology 

domowa nalewka z imbiru

Nalewka z imbiru przepis

Sposób przygotowania nalewki:

Skladniki: 

Alkohol  wysokoprocentowy (np. wódka)
Korzeń imbiru

Sposób przygotowania:
Wypełnić ¾ niewielkiego słoika drobno posiekanym imbirem i zalać alkoholem prawie do pełna. Zamknąć i odstawić na 2 tygodnie w ciemne miejsce. Od czasu do czasu wstrząsnąć. Po 2 tygodniach odcedzić – trzymać w chłodnym i ciemnym miejscu.

Nalewka z imbiru stosowanie:
W razie wystąpienia niepożądanych objawów wystarczy użyć kilka kropli na wodę aby przyniosła skutek.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: