Nalewka z imbiru na nudności, wymioty, chorobę lokomocyjną

Nalewka z imbiru skuteczna przy chorobie lokomocyjnej, nudnościach, wymiotach. Przydatna przy bólach brzucha, zatruciach profilaktycznie działa zapobiegając powstawaniu zakrzepów, zatorów we krwi.
Imbir co potwierdza wiele badań i doświadczeń jest jednym z najbardziej skutecznych środków na niestrawność, nudności, poranne mdłości, chorobę lokomocyjną, wymioty, utratę apetytu, bóle brzucha i tworzenie się zakrzepów we krwi. Od tysięcy lat w krajach azjatyckich i arabskich imbiry używany jest nie tylko w kuchni ale i w medycynie.

Zmniejsza ból i stany zapalne, bóle głowy i bóle menstruacyjne. Ze względu na właściwości rozgrzewające  imbir stymuluje krążenie, zmniejsza bolesne skurcze, hamuje rozwój bakterii, zmniejsza wzdęcia.

imbir wlasciwosci i zastosowanie

Imbir jest pełen witamin i soli mineralnych.  Zawiera wapń,  fosfor, magnez potas, i olejki eteryczne które pobudzają organizm do wydzielania soków żołądkowych.  Jest żółciopędny i działa rozkurczowo. W 2008 roku został opublikowany raport na temat skuteczności imbiru w problemach gastrycznych w Journal of Gastroenterology and Hepatology 

domowa nalewka z imbiru

Nalewka z imbiru przepis

Sposób przygotowania nalewki:

Skladniki: 

Alkohol  wysokoprocentowy (np. wódka)
Korzeń imbiru

Sposób przygotowania:
Wypełnić ¾ niewielkiego słoika drobno posiekanym imbirem i zalać alkoholem prawie do pełna. Zamknąć i odstawić na 2 tygodnie w ciemne miejsce. Od czasu do czasu wstrząsnąć. Po 2 tygodniach odcedzić – trzymać w chłodnym i ciemnym miejscu.

Nalewka z imbiru stosowanie:
W razie wystąpienia niepożądanych objawów wystarczy użyć kilka kropli na wodę aby przyniosła skutek.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: