REKLAMA

Polipy i torbiele – skuteczna naturalna metoda leczenia

Polipy i torbiele są jednym z objawów toczących się stanów zapalnych w organizmie. Polipy to łagodne przerosty błon śluzowych, torbiele powstają w wyniku rozdęcia komórek gruczołów nabłonka. W obydwu przypadkach można obyć się bez operacji stosując z dobrym skutkiem terapię ziołową.

Jak obkurczyć polipy i torbiele naturalnie

Wyciąg ziołowy z glistnika i nagietka 
Wziąć po płaskiej łyżce stołowej suszonego ziela glistnika i kwiatów nagietka. Zalać 400 ml wrzątku, odstawić na 7-8 godzin pod przykryciem, przecedzić. Wyciąg najlepiej przygotować wieczorem, pić raz dziennie rano na czczo po 50-80 ml popijając 100 ml wody. Przechowywać w lodówce.

Przyjmować 20 dni następnie zrobić siedmiodniową przerwę. Powtarzać przez 6 miesięcy.
W trakcie kuracji wykluczyć z diety słodycze, cukier, alkohol i oleje rafinowane inicjujące procesy zapalne. Jest to sprawdzona metoda zielarska, w ciągu pół roku polipy i torbiele powinny się obkurczyć.

Glistnik jaskółcze ziele jest jedną z najsilniejszych roślin leczniczych. Zawiera około 30 głównie izochinolinowych alkaloidów o silnym i pewnym działaniu przeciwzapalnym, anty bakteryjnym, grzybobójczym, przeciwpasożytniczym. Ma udowodnione działanie przeciw rakowe. Alkaloidy glistnika wchodzą w skład niektórych leków przeciwnowotworowych.

Nagietek lekarski regeneruje błony śluzowe i zapobiega rakowaceniu zmian na śluzówkach. Odtruwa, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, wirusobójczo. W XII wieku św. Hildegarda tak pisała o nagietku „truciznę rozpędzi i oczyści wnętrzności”.

polipy naturalne leczenie torbiele

Polipy i torbiele okłady

Aby przyspieszyć proces leczenia można dodatkowo stosować okłady z parowanego skrzypu lub rozgrzanego oleju rycynowego. 2 pełne garście skrzypu zawiesić w sitku na garnku z gotującą się wodą. Zmiękczony parą gorący skrzyp ułożyć na lnianej ściereczce, przykładać w miejsca gdzie znajdują się zmiany chorobowe. Okłady ze skrzypu pomagają przy wszelkiego rodzaju zmianach, torbielach, guzach.  Więcej na temat tej metody TUTAJ 

Kompresy z oleju rycynowego

Według wielu źródeł okłady z ciepłego oleju rycynowego są jedną z najskuteczniejszych metod leczącą wiele schorzeń w tym torbiele, polipy, cysty. Kurację olejem rycynowym poleca dr Jadwiga Górnicka. Namoczyć w dobrze rozgrzanym oleju rycynowym flanelową ściereczkę, przyłożyć do chorego miejsca, zabezpieczyć folią i ciepło otulić.

</p

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ala Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Ala
Gość
Ala

Od 3 miesięcy (od chwili opublikowania tego wpisu) stosuję wyciąg z glistnika i nagietka na polipy macicy. Od kilku tygodni zauważam nieregularne plamienia między cyklami. Czy takie objawy mogą wystąpić po spożywaniu tych ziół?

REKLAMA
%d bloggers like this: