odporność, Sprawdzone efekty, Z rożnych stron świata, Zamiast

Tai Chong kontra stres, ból głowy, bezsenność

Akupresura i akupunktura to dział tradycyjnej medycyny chińskiej korzeniami sięgający epoki kamienia.

Do dziś nie wiadomo, w jaki sposób działa – jedno jest pewne – przynosi efekty. Każdy kto chociaż raz  próbował doskonale wie,  że faktycznie po takim zabiegu, można się natychmiast poczuć dużo lepiej.
Stymulowanie poprzez ucisk lub  nakłuwanie odpowiednich punktów biegnących wzdłuż kanałów energetycznych oczyszcza blokady w przepływie energii i przenosi bodźce, które wędrują do chorych organów.

tai chong na problemy zdrowotne

Na ciele człowieka jest około 400 punktów akupresurowych,  jednym z nich jest punkt „Tai Chong” co w wolnym tłumaczeniu oznacza „wielki przypływ”

Krótki automasaż tego punktu przynosi natychmiastową ulgę m.in w bólach kończyn, bólach i zawrotach głowy, stanach  stresu, niepokoju, bezsenności, rozdrażnieniu, zmęczeniu a nawet obniża ciśnienie krwi!

Punkt Tai Chong jest ściśle powiązany z wątrobą, a ta z kolei z emocjami takim jak drażliwość, frustracja, gniew, niechęć, zazdrość ,wewnętrzne napięcie, a także przewlekłym zmęczeniem, depresją.

Regularny masaż punktu Tai Chong przynosi również korzyści psychologiczne regulując nastrój i emocje wyraźnie zmniejszając gniew, rozdrażnienie, stany lękowe a nawet objawy depresji.
Wzmacnia pozytywne uczucia takie jak wdzięczność, współczucie, życzliwość, hojność, pobudza kreatywność i doskonali szósty zmysł poprawiając zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania problemów.

We wschodnich szpitalach, gdzie równocześnie podczas leczenia klinicznego stosuje się zarówno najnowsze metody akademickie obok metod medycyny naturalnej stymulowanie punktu Tai Chong – LR3 używa się przy następujących schorzeniach:

Bóle i zawroty głowy
Choroby wrzodowe przewodu pokarmowego
Choroby wątroby
Choroby oczu – bolesność, obrzęki, zaczerwienie, niewyraźne widzenie
Niektóre choroby krwi
Zaburzenia miesiączkowania
Zaburzenia trawienne – nudności, wymioty, zaparcia, biegunki
Choroby układu nerwowego
Bóle w klatce piersiowej i w podżebrzach spowodowane różnymi  przyczynami
Impotencja
Problemy psychologiczne

Punkt Tai Chong znajduje się na grzbietowej części stopy, w miejscu gdzie stykają się kości pierwszego i drugiego palca.

W problemach doraźnych należy punkt Tai Chong masować ruchem okrężnym,uciskając dosyć silnie przez co najmniej 2 minuty na jednej i drugiej stopie.

masaz punktu Tai Chong

Przy chorobach przewlekłych stosować masaż codziennie przed snem przez kilka sekund powtarzając kilkakrotnie z przerwami.

UWAGA: nie stosować  stymulacji kiedy organizm walczy z infekcją np. podwyższona temperatura i ogólne osłabienie.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments